Skocz do zawartości

Akcyza za samochód kempingowy


bodzio_Ł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam samochód kempingowy, od którego akcyzy nie zapłaciłem, ale wiem, że jest to wśród kamperowiczów wielki problem. Akcyza za samochód specjalny>kempingowy jest pobierana nienaleźnie. Chcę przygotować materialy do interpelacji poselskiej i zarządać zwrotu nienależnej akcyzy, pobranej przez Urząd Celny za ostatnie 5 lat oraz uregulowanie przepisów na przyszłość. Ja co prawda akcyzy nie płaciłem, a kupowałem samochód nowy, ale postaram się tym tematem zająć. Sprawę poprowadzi poseł Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski. Aby wystąpić z taką interpelacją, muszę mieć Wasze zgłoszenia problemu i material źródłowy oraz wasze boje o nienależną akcyzę.

 Informacje proszę przesyłać na solidarnapolska4@wp.pl

i pisać też tu, na Forum :swieca:

Edytowane przez bodzio_Ł (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sprawę poprowadzi poseł Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski.  

 

Z diety poselskiej nie stać go na zapłacenie pełnej kwoty? :no:

Przecież ten poseł i ta formacja w zasadzie jest w niebycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam samochód kempingowy, od którego akcyzy nie zapłaciłem, ale wiem, że jest to wśród kamperowiczów wielki problem. Akcyza za samochód specjalny>kempingowy jest pobierana nienaleźnie. Chcę przygotować materialy do interpelacji poselskiej i zarządać zwrotu nienależnej akcyzy, pobranej przez Urząd Celny za ostatnie 5 lat oraz uregulowanie przepisów na przyszłość. Ja co prawda akcyzy nie płaciłem, a kupowałem samochód nowy, ale postaram się tym tematem zająć. Sprawę poprowadzi poseł Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski. Aby wystąpić z taką interpelacją, muszę mieć Wasze zgłoszenia problemu i material źródłowy oraz wasze boje o nienależną akcyzę.

 Informacje proszę przesyłać na solidarnapolska4@wp.pl

i pisać też tu, na Forum :swieca:

Bardzo bogato temat rozwijany na forum Camper Team  

http://www.camperteam.pl/forum/index.php

i proponuję tam sie wpisać w dyskusję to może coś lepiej będzie :oslabiony: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda powątpiewam w skuteczność interpelacji posła partii kanapowej, ale chętnie przekażę trochę materiałów. Ja sądzę się z celnikami już 3 lata. Jestem po 2 wygranych sprawach, ale to jeszcze mało. Manipulują prawem jak tylko mogą, żeby nie oddać akcyzy. Najbliższa ( trzecia ) rozprawa w piątek w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda powątpiewam w skuteczność interpelacji posła partii kanapowej, ale chętnie przekażę trochę materiałów. Ja sądzę się z celnikami już 3 lata. Jestem po 2 wygranych sprawach, ale to jeszcze mało. Manipulują prawem jak tylko mogą, żeby nie oddać akcyzy. Najbliższa ( trzecia ) rozprawa w piątek w Poznaniu.

Tadziu ,będzie dobrze ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,po wielu trudach ,otworzysz okno na Świat ,,trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolega z forum chce się tym zająć, poseł chce wystąpić z interpelacją a Wy wrzutki - dieta poselska, partia kanapowa itp. jakie to ma znaczenie. A nóż coś się uda. 

 

A jak macie lepsze pomysły to prosze się wykazać. 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadziu przesłał mi materiały i rzeczywiście w treści nie pozostawiają wątpliwości. Okazuje się, że tematem zajmie się nie Arkadiusz Mularczyk, lecz poseł Andrzej Dera z Solidarnej Polski oczywiście. Wraz z Beatą Kępą zajmował się aferą hazardową, prawnik. Jest odpowiedzialny za okręg poznański, czy jak ten okręg się nazywa, zapewne wielkopolski   Dzisiaj akurat był w Bydgoszczy a konkretnie w Białych Błotach na interwencji związanej z protestami mieszkańców na powstanie ogromnej składnicy węgla i jego kruszenie na osiedlu. Solidarna Polska jest młodą partią, ma w swoim składzie takie nazwiska, jak: Zbigniew Ziobro, Tadeusz Cymański, Ludwik Dorn, Jacek Kurski, Beata Kępa, Andrzej Dera, Arkadiusz Mularczyk,... i inni. Czy jest partią kanapową ? Ludzie zapiep....ją 7 dni w tygodniu. To bardzo uczciwi i pracowici posłowie i europosłowie. Ja jestem pełnomocnikiem Solidarnej Polski dla miasta i gminy Koronowo i jestem sekretarzem bydgoskich struktur. Prywatnie jestem Prezesem Zarządu małej, dobrze funkcjonującej firmy handlowej. Nie interesuje mnie obejmowanie stanowisk, jakichkolwiek. Angażuję się w politykę i pomaganie, bo tak trzeba. Organizuję za własne pieniądze Cykl Biegów we Wtelnie, które promują nie tylko sport, lecz i historię związana z tym regionem.. W ramach jednego roku biegacze na 6 imprezach startują w około 35 biegach. Więcej na ten temat na przeze mnie założonej stronie www.wtelno.info .Byłem Dyrektorem Kwietnego Biegu w 2008 r, gdzie w sztafecie biegowej wystartowano w biegu trwającym nieprzerwanie 15 dni i nocy około 30.000 uczestników. Około 20.000 dyplomów uczestnictwa podpisałem własnoręcznie, bo inaczej nie wypadało. Dyplom był za przebiegnięcie minimum 3.550 metrów. Ja oczywiście byłem zawsze blisko czoła sztafety, przejechałem kamperkiem ponad 3550 km wzdłuż granic Polski ( za własne pieniądze). Byłem Dyrektorem kilku imprez maratońskich w ramach Dwumaratonu Kanału Bydgoskiego. W ramach działania w Solidarnej Polsce jestem autorem kilku śledztw, dotyczących nieprawidłowości w działaniu Sądów i Prokuratury, a dotyczących spraw bydgoskich, m.in. Belma - Narzędzia Sp.z o.o ( konferencja prasowa, Zachem - konferencja i Polski Punkt Widzenia w Telewizji Trwam). Na forum www.biegajznami.pl napisałem ponad 1500 postów i artykułów, na www.koronowo.net.pl ponad 130, na www.forumbydgoszczy.pl zaczynam i jest ich na razie około 40. Na tym Forum mam mało, bo 57 postów, ale opisy wyjazdu do Chorwacji czy Norwegii były za to obszerne.  Wszystko to robię bezinteresownie. Zarzucanie nam i wspominanie o diecie poselskiej czy użycie określenia : partia kanapowa, partia w niebycie... jest nieprzyzwoite.

Tadeuszowi i Wam wszystkim pomogę, bo tak trzeba czynić, jeśli się ma możliwość i kontakty. O tej sprawie rozmyślałem już od dawna, a wczoraj mi w końcu przyszło to napisać. Jest to jawne złodziejstwo i na to mojej zgody nie ma. W najbliższy piątek Tadeusz ma rozprawę sądową . Poseł Dera obiecał, że będzie tam dziennikarz z Faktu i temat opisze szerzej. Poznacie drzewo po owocach jego. Mam nadzieję, że inni nie zawiodą i Tadek napisze, że idzie  lub poszło wszystko jak należy. Jeśli tak będzie, to zwołam Was, kamperowiczów z zapłaconymi akcyzami na zbiorowy pozew do Sądów. Po wygranej sprawie każdy z Was postawi mi piwo, ale bezalkoholowe

Kolejny temat, do którego się przymierzam, to problem z boreliozą. Mam sporo materiałów na ten temat, moja małżonka kończy 2.5 letnią kurację antybiotykową, ja zbliżam się do roku ( 1.10.2012 r rozpocząłem leczenie i stąd to bezalkoholowe ) a ludzi chorujących i nie leczonych są w Polsce setki tysięcy. My z małżonką płacimy około 3.000 zł miesięcznie, oczywiście własnych pieniędzy, a znam wielu, których nie stać na leczenie. Są chorzy i zapadają na moich oczach na zdrowiu.... 

Edytowane przez bodzio_Ł (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przypomnieć wszystkim uczestnikom tego wątku, iż jest to forum karawaningowe i w swoim założeniu całkowicie apolityczne.

Proszę nie reklamować żadnych partii jak również proszę powstrzymać się z krytyką.

Przekonania polityczne forumowiczów są ich prywatną własnością i nie powinny tu być przedmiotem żadnej dyskusji.

 

Skupmy się na zagadnieniu akcyzy bo to jest temat tego wątku.

 

Jeżeli bodzio_Ł możesz to zainteresuj parlamentarzystów również sprawą opłat drogowych za nasze zestawy - są na forum wątki odnośnie tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od Tadzia i skoro już zamierzamy zabrać się za karawaning, to czemu nie kompleksowo :-) Jak wiecie, gdzie znajdują się ważne materiały, to proszę o podpowiedź.

U siebie w gminie przymierzam się do konkursu na Turystykę w gminie Koronowo. Gmina w tym temacie nic nie robi,albo prawie nic, a miejsc tutystycznie ciekawych jest wiele. Będę potrzebowal autorytetów w tej branży, a lepszych od karawaniarzy nie znajdę :skromny:  Postaram się o nagrody w konkursie, jakiś tygodniowy pobyt nad Zalewem Koronowskim z atrakcjami, może jakiś zlot na koszt gminy, ale narazie tylko mam to w głowie. U nas, w Koronowie nawet nie ma WC :skromny: a mamy masę ciekawych obiektów z kościołami i klasztorami z XIV w, najwyżej położoną nad lustrem wody kolejkę wąskotorową w Europie, synagogę, bardzo długi Zalew Koronowski, miejsca mordów na Polakach w pierwszych dniach wojny, lasy i Brde ze spływami kajakowymi włącznie.....W artykułach na forum www.koronowo.net.pl piszę o zaniedbaniach w tym temacie, ale nikt tego nie słucha. W najbliższym numerze Gazety Powiat z ironią wspomnę o braku toalet i o zmuszaniu gości-turystów do sikania na stare mury, o braku wyczystki do toatet, o braku tablic informacyjnych o walorach turystycznych w regionie. Jeżdże po Europie i mogę sam podpowiadać, jak być powinno, ale miejscowy nie stanowi autorytetu.

 Materiały ściśle związane z Akcyzą i opłatami za zestawy turystyczne proszę wysyłać do mnie i na adres andrzej.dera@sejm.pl

Nie chodzi mi o politykę, ale o działanie. W tym temacie każdy, kto się tym zajmie będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Czasu trochę minęło, do tematu wracam i będę wracał jeszcze wiele razy, bo sprawa jest tak poważna, że uczciwemu człowiekowi w " pale " się nie mieści, że tak Państwo nasze polskie może postępować. Wyżej wspominani posłowie tematu nie podjęli a dodam, że przypominałem się kilka razy. Wydaje się, że mają to głęboko gdzieś. Ale zakładam również, że może moje załączniki były tak pojemne, że ich poczta wyrzuciła je do spam ? Kontaktu osobistego jeszcze nie miałem, ale jak zalinkuję im treść z Forum, to się zapewne któryś odezwie. Dodam, że próbowałem " sprzedać" temat posłowi z innej partii, ale zapewne też nie odebrał poczty :-) Obiecuję Wam, że tematu nie odpuszczam i do sprawy wrócimy. Mam nadzieję, że niebawem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.