Skocz do zawartości

Kemping z basenami niedaleko Budapesztu


slawekchy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1-go sierpnia wybieramy się na Węgry z mała objazdówką na 10 dni .Naszą podróż planujemy zacząć w Bogacs a zakończyć w Monorze ( dla zainteresowanych 11.08 odbywa się tam duża giełda ptactwa)

Może udałoby się nacieszyć oczy pięknym Budapesztem bo do tej pory przejeżdżaliśmy tylko przez to piękne miasto.

Tak sobie pomyślałem,że fajnie by było po trudach zwiedzania wymoczyć się w basenie ale nie mogę znaleźć kempingu z basenami w niedalekiej odległości od Budapesztu.

Liczę na Waszą pomoc

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwiedzania Budapesztu idealny jest: http://www.romaicamping.hu/index.php?lang=en

 

Do stacyjki kolejki podmiejskiej HEV jest 5 min. Kupujesz bilet całodniowy na wszystkie środki lokomocji: metro, HEV, autobusy i tramwaje - i Budapeszt jest Twój :) Na terenie kempingu jest basen (ale nie termalny), wieczorkiem można popływać :) Poza tym kemping jest zacieniony wielkimi starymi drzewami. Spacerem można podejść nad Dunaj (ok 30 min). Blisko do Aquinqum - ruin rzymskiego osiedla.

 

Byłem tam ze dwa razy ale kilka lat temu. Może przeszedł jakiś remont ale nawet wtedy było OK. Polecam !!

 

PS. Nie próbuj zwiedzać Budapesztu samochodem !!! szkoda czasu na stanie w korkach, kombinacji i szukanie miejsca parkingowego !!!! Tylko bilet całodniowy. Kolejka HEV wjeżdża do ostatniej stacji metra. Przesiadasz sie nawet nie wychodząc na zewnątrz. HEV-m możesz tez dojechać do Szentendre - pięknej miejscowości nad Dunajem, na północ od Budapesztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za informacje .Oczywiście oba kempingi są brane pod uwagę ,a zwiedzanie tylko komunikacją miejską. Jeszcze wszystko zależy od pogody , bo zwiedzanie Budapesztu w upalne dni byłoby bardzo męczące -także muszę ułożyć plan awaryjny

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako ,że wypoczynek wakacyjny dobiegł niestety końca i szczęsliwie wróciliśmy do domu pragnę podzielić się z Wami informacjami na temat mało znanego dla Polaków kempingu i termali w miejscowości Cegled -60 km na południe od Budapesztu .Informację o tym kąpielisku znalazłem na stronie http://forum.wegierskie.com/Cegl%C3%A9d

Na chwilę obecną cennik wygląda tak 2 os + przyczepa z miejscem ,prądem i wejściowkami na kąpielisko termalne 5000F pozostałe osoby (do 6 os)1500F+ taxa 380F .Obok termali jest Aqua Park za który trzeba dopłacić ok 2000F ale są promocję dla mieszkających na kempingu i już po 2 dniach dostaje się gratis 1 wejściówkę do Aqua Parku

Cały kompleks jest stosunkowo nowy ,także trzeba dobrze wybierać parcele aby było nieco cienia (parcele są ogromne) , do kąpieliska jest ok 300m .Przy kempingu jest dobrze zaopatrzony sklep z normalnymi cenami ,można korzystać z pralki bez opłat. 

Głównymi goścmi na kempingu byli Holendrzy 

Miejsce to polecam rodzinom z małymi dziećmi, bo na darmowych termalkach jest dla nich  wystarczająco atrakcji 

Jeżeli będzie coś kogoś jeszce intersować proszę pytać

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 mało znanego dla Polaków kempingu i termali w miejscowości Cegled -60 km na południe od Budapesztu .

 

 

Cegled, to mój pierwszy wyjazd z cepą, jeszcze Niewiadówką :) To był weekend majowy jakieś 5-6 lat temu :) Nie sądziłem jednak, że interesują Cię kampingi w takiej odległości od Budapesztu :) Potwierdzam, że jest fajnie :) Niedaleko muzeum lotnictwa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.