Skocz do zawartości

Hobby - problem z wodą


UPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ktorzy czytaja moj problem :pad:

Mianowicie chodzi oto ze kupiłem dwa dni temu (13,072013 )Hobby 535 prestige :miga: miało w niej wszystko ładnie choszic i chodzi tylko nie działa mi woda ?? jest jakis akumulator ???? nie wiem do czego  z ktorego wychodza jakies wezyki ???? :sciana: nie mam pojecia do czego i jaka ma to funkcje ???? nie moge wogóle znalesc bezpiecznikow ???? :puk:  jak nalałem wody z przodu cepki to OK lało mi sie z dziurawego weza ale lało sie tak gdzie nie ma weza :krzykacz: nie kumam tej przyczepki chodz mi sie strasznie podoba .Szukałem na forum ale nie znalazłem wiec prosze o pomoc bo chciałbym wyskoczyc na weekend :] Jak ktos posiada taki model a napewno posiada to prosze opiszcie i pomozcie . Dziekuuuuje :bukiet:  :bukiet:  :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS skonkretyzuj wymagania bo to co piszesz jest strasznie chaotyczne.

 

Dużym ułatwieniem byłyby zdjecia - zbiornika, bezpieczników, kranów.

Piszesz, ze nie wiesz gdzie jest aku, bezpieczniki i tak dalej.

 

Standardowo zobacz w szafie na ubrania - powinny byc bezpieczniki i być może transformator, który podaje 12V na pompkę wody w momencie podpięcia do sieci zewnetrznej 230V.

Podaj równiez wiek budki - nie we wszystkich rocznikach na wyposazeniu był akumulator. Może poprzedni właściciel dołożył?

 

Proponuję zabawę w detektywa: poszukaj we wszystkich zakamarkach przyczepy, zaglądaj w każdy kąt. Zrób zdjęcia i pochwal się nimi - na pewno coś razem wymyślimy.

 

Opisz na spokojnie wszystko jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który rok hobbytki ?

na początek podłącz budkę do prądu :]   next sprawdź czy słyszysz pompki po przekręceniu kranów ( u mnie pracują na 12V ) jeśli nie podaje wody, to może spadł wężyk i leje wodę po budce, a jeżeli cisza to coś z prądem - bezpiecznik jest w szafie, ale jeśli wyskoczył to nigdzie nie będziesz miał prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze moze spokojniej :hmm: hmmm wiec tak wiek to całkiem młoda 1983 :]  :]  :]  ale utrzymana pieknie !!! w szafie nie mam bezpieczników :oslabiony: podpiołem do pradu i tak prad jest , lodówka ładnie chłodzi , gniazdka działaja, a woda ?? jak przekrecam kurki to tylko taki dzwiek jest w kranie takie cyk czy cos takiego ?? nie słychac zeby cos sie właczało :oslabiony: a poprzedniej jak mi nie działało to otwierałem szafe i sprawa jasna . Z przyczepki jestem zadowolony bo troche wazy ale ciagnie sie fajnie tak fajnie ze jechałem z nia 450 km i zgubiłem daszek od WC ale juz kupilem nowy :]  Tylko ta woda mnie martwi a co do zakamarków to kuuurcze mam 197 cm a tam jest takie duze łozko z tyłu (przeróbka) i ciezko bedzie az tam zobaczyc a z drugiej strony to chyba powinno to byc w miare dostepne ?? ale pod lodowka mam 3 przełaczniki z tego co doszłem to jeden jest do lodowki jako pierwszy z lewej strony a pozostałe dwa to nie mam pojecia :oslabiony:  i jeszcze znalazłem jakies wejscie ktore jest przysłoniete czerwona zatyczka w prawo od drzwi pod przyczepka ?? tez nie mam pojecia co to jest ?? :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze moze spokojniej :hmm: hmmm wiec tak wiek to całkiem młoda 1983 :]  :]  :]  ale utrzymana pieknie !!! w szafie nie mam bezpieczników :oslabiony: podpiołem do pradu i tak prad jest , lodówka ładnie chłodzi , gniazdka działaja, a woda ?? jak przekrecam kurki to tylko taki dzwiek jest w kranie takie cyk czy cos takiego ?? nie słychac zeby cos sie właczało :oslabiony: a poprzedniej jak mi nie działało to otwierałem szafe i sprawa jasna . Z przyczepki jestem zadowolony bo troche wazy ale ciagnie sie fajnie tak fajnie ze jechałem z nia 450 km i zgubiłem daszek od WC ale juz kupilem nowy :]  Tylko ta woda mnie martwi a co do zakamarków to kuuurcze mam 197 cm a tam jest takie duze łozko z tyłu (przeróbka) i ciezko bedzie az tam zobaczyc a z drugiej strony to chyba powinno to byc w miare dostepne ?? ale pod lodowka mam 3 przełaczniki z tego co doszłem to jeden jest do lodowki jako pierwszy z lewej strony a pozostałe dwa to nie mam pojecia :oslabiony:  i jeszcze znalazłem jakies wejscie ktore jest przysłoniete czerwona zatyczka w prawo od drzwi pod przyczepka ?? tez nie mam pojecia co to jest ?? :oslabiony:

 

no to już coś wiemy :D

 

jezeli krany ci tylko cykają to mikrowyłaczniki pracują. Ale nie słyszysz "bzyczenia" - pracy pompki w zbiorniku.

Czy masz pompkę w zbiorniku? Jesli tak - podepnij na krótko do akumulatora i zobaczysz czy pracuje. Może jest spalona.

 

Te trzy przełaczniki pod lodówką to prądowe czy gazowe? Bo jesli czerwone z symbolami piecyka, lodówki i kuchenki - to gazowe.

 

Macaj dalej i startuj pod łóżko.

 

Jak napisałe ktoś kiedyś na allegro - przyczepa ma tyle zakamarków, że do dzisiaj nie moge znaleźć nalewki lubelskiej, która schowałem rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak napisałe ktoś kiedyś na allegro - przyczepa ma tyle zakamarków, że do dzisiaj nie moge znaleźć nalewki lubelskiej, która schowałem rok temu.

 

:) moze i cos znajde :0 ale tak powaznie to bede szukał ale czy sobie poradze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie taki cepki to napiszcie cos o nich i gdzie maja schowki :) jak porobie zdjecia to wstawie :)



Nie wiem jak w starszych hobbikach ale to co cyka to zapewne mikrowłącznik przy kranie. Sprawdź czy w zbiorniku masz wogóle pompkę. Przełączniki w szafce są raczej od gazu do kuchenki, ogrzewania i lodówki.

Pompa jest sprawdze na krótko czy działa tylko ona jest w takim zbiorniczku ok 50 litrow ?? i jest jak by zalana ?? nie wiem czy tak ma byc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie taki cepki to napiszcie cos o nich i gdzie maja schowki :) jak porobie zdjecia to wstawie :)

 

Pompa jest sprawdze na krótko czy działa tylko ona jest w takim zbiorniczku ok 50 litrow ?? i jest jak by zalana ?? nie wiem czy tak ma byc ??

No ten zbiornik 50l to masz zbiornik czystej wody a pompka jest zanurzeniowa. Możesz ją wyciągnąć i spróbować wsadzić do miski z wodą i podpiąc do aku na krótko czy ruszy. Ale na mój gust jak tylko cykają Ci krany a nie słyszysz ewidentnego bzyczenia pompki, to będzie albo problem z nią samą albo z jakimś przewodem do niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten zbiornik 50l to masz zbiornik czystej wody a pompka jest zanurzeniowa. Możesz ją wyciągnąć i spróbować wsadzić do miski z wodą i podpiąc do aku na krótko czy ruszy. Ale na mój gust jak tylko cykają Ci krany a nie słyszysz ewidentnego bzyczenia pompki, to będzie albo problem z nią samą albo z jakimś przewodem do niej

Dzieki za wasze info ... Bede musiał posprawdzac bo bez wody to ciezko !!! aleeeee na temat tego modelu to mozecie pisac :) jestem w niej Z A K O C H A N Y nawet jak wody nie ma :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups, ja bym rozebrał kran ( nic trudnego ) bo to, że mikro-włącznik "cyka" nie znaczy że działa. miałem sytuacje w swoim kranie, że nie stykał kabelek wewnątrz kranu przy mikro-włączniku  i nie działało, z zewnątrz nic nie było widać. ponieważ mikro-włącznik był już stary kupiłem chyba za 15 zł. nowy i jest git na lata :] 

możesz jeszcze spróbować przekręcić pompkę kilka obrotów jakimś wkrętakiem, poobracać bo mogła po prostu " stanąć " - kamień albo jakieś inne paprochy blokują pracę wirnika i nie kręci, ale wtedy wydaje z siebie dźwięk ( buczy)

 

te 3 kurki które są w podłodze w szafce to zawory gazu. 1.lodówka ( bo też pracuje na gazie, gdy brak prądu)  2. kuchenka  3. ogrzewanie. wiadomo, żeby urządzenia działały zawory należy otworzyć  hehe%281%29.gif 

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec taaaak !! dwa dni noo nie całe po pracy grzebałem i dalej wody nie ma :oslabiony: znalazłem bezpieczniki byly nie w szafie ale w podkowie i tam znalazłem drugi akumulator ?? pierwszy jest z przodu ?? ktos wie jaka one maja role ?? i jeszcze znalazłem kabel ktory ma koncowke do zapalniczki !! niee wiem nie sprawdzałem bo sie boje ze jakies zwarcie mi zrobi ale czy to moze byc cos spiete na "krotko" ze podczas jazdy cos mi sie ładuje czy zasila ?? noooo ale zeby dwa akumulatory byly ?? moze ma ktos takie rozwiazanie i napisze jak wie :blagac:  :blagac:  :blagac:   Prosze pomozcie bo ciepło jest a wody dalej nie mam :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.