Skocz do zawartości

Instalacja ciśnieniowa - brak pompy


lukaszn

Rekomendowane odpowiedzi

Odkręcasz wszystkie krany "woda ciepła" i czekasz, aż woda z nich będzie płynąć pełnym, nie przerywanym strumieniem, czyli nie będzie parskać uwięzionym powietrzem. Do bojlera wejdzie 10 litrów wody.

Zakręcasz krany, gdy woda już płynie bez powietrza.

Jeśli zasilanie części mieszkalnej kampera jest sprawne, to odkręcasz główny zawór gazu bojlera i włączasz pokrętłem - zapłon powinien nastąpić automatycznie. Jeśli tak się nie stanie i zaświeci się czerwona dioda, to wyłączasz bojler pokrętłem, czekasz 1 do 1,5 minuty  i ponawiasz próbę. Gdy już świeci się zielona dioda, to ustawiasz pokrętłem żądaną temperaturę i to wszystko.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, tylko ze nie mam z kamperze zadnego potencjometru od bojlera... chyba ze jest schowany bardzo gleboko. Jest mozliwosc ze bojler po napelnieniu woda i np. po  podlaczeniu zasilania do calej budki wlaczy sie automatycznie i zagrzeje wode??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jest mozliwosc ze bojler po napelnieniu woda i np. po  podlaczeniu zasilania do calej budki wlaczy sie automatycznie i zagrzeje wode??

 

Nie.

Musisz poszukać (idź po przewodach, zazwyczaj jest to w okolicy bojlera). Daj dobre fotki tego panelu sterującego, aby było wyraźnie widać piktogramy - może podłączyli tam :niewiem:

Raczej będzie osobny regulator.

Może to być np. coś takiego:

 

post-8228-0-00220200-1372768644_thumb.jpg

 

post-8228-0-51780800-1372768643.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler jest strasznie goracy i zewnetrzna "karoseria" campera w miejscu gdzie jest bojler... moze dawno nie byl uzywany i dlatego ma takie objawy. Woda rowniez goraca :)

 

"Strasznie gorący", to odczucie subiektywne, ale mimo wszystko, to mi się nie podoba :hmm:

 

Regulator odnaleziony, ale dobrze byl schowany ;) dwustopniowa regulacja 50 i 70 stopni. Strasznie sie nagrzewa ale dziala :)

 

Daj fotkę tego regulatora i tabliczki znam. bojlera.

Czy to przypadkiem nie jest wersja gazowo elektryczna, a Ty nie włączyłeś może jednego i drugiego grzania jednocześnie  :niewiem:   :excl:

Elektryczno gazowy ma symbol "B 10 EL".

Nie masz przypadkiem czegoś takiego ?

 

post-8228-0-97647400-1372980583_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wersja gazowo elektryczna. Definicja slowa "strasznie" - jest goracy, dluzej dloni nie przytrzymasz na bojlerze, zewnetrzne poszycie gorace jak kierownica w samochodzie zostawionego na sloncu na kilka godzin. Bojler ma symbol BS 103. Lepsza fotka panelu glownego. Pierwszy przelacznik z prawej odłącza bojler, nie wiem doczego sluzy przelacznik z napisem gaz??

post-12609-0-31463500-1373008312_thumb.jpg

post-12609-0-89139900-1373008371_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wersja gazowo elektryczna.

 

... jak nie, jak tak :]

 

Pisałem na wstępie, że jak "francuz", to można spodziewać się udziwnień :hmm:

To będzie to samo, co Truma B10EL.

Tyle tylko, że ten bojler ktoś tam dokładał, a jak to zrobił i podłączył :niewiem:

Musisz znaleźć jeszcze panel sterowania zasilaniem gazowym (idąc po wiązce przewodów od bojllera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam

 

Czy zaprezentowany na zdjęciu model bojlera to wersja gazowo-elektryczna? 

 

Witam!

Tak, jak napisał przedmówca.

W lipcu 2013r. pisałeś o bojlerze BS 103 (gazowo elektryczny). Odpowiadałem Ci, że będzie to odpowiednik Trumy "B10EL".

Tabliczka znamionowa bojlera przedstawionego obecnie, wyraźnie wskazuje na francuską wersję Trumy "B10" (to oznaczenie jest naniesione), czyli ten konkretny bojler jest wyłącznie gazowy. Skąd ta rozbieżność nazw, o które pytałeś :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.