Skocz do zawartości

Wiecznie wilgotne ściany w n126e


Rekomendowane odpowiedzi

WItam posiadam przyczepę marki niewiadów w której ostatnio przeprowadziłem remont ścian ,meble całkowicie zostały usunięte z przyczepy aktualnie śpię w niej na działce i materac leży na samej ziemi pod nim mam steropian dla zachowania ciepła . Zauważyłem że co noc boki materaca które dotykają ścian z bocznymi oknami są wiecznie wilgotne aż do czasu gdy nie było poważniejszego deszczu wtedy to materac był mokry . Poczytałem i znalazłem odpowiedź że to wina uszczelek a wiec sylikon do ręki i lecimy obkleiłem wszystko co sie dało i na tym etapie wilgotna jest tylko jedna ściana :( Najśmieszniejsze jest to że akurat ta gdzie dałem dużą ilość sylikonu ładnie rozsmarowane . Obkleiłem również listwy na dachu dla pewności . Macie jakieś pomysły skąd woda może się skraplać ? Ściana sprawia wrażenie spoconej . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdajesz sobie sprawy ile wilgoci generujesz własnym oddychaniem.

Wentylacja, wentylacja i wentylacja.

Rozejrzyj się trochę po wnętrzach przyczep, często na ścianach zamontowane są dystanse, właśnie dla lepszej wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze chłopaki a powiedzcie mi dlaczego akurat tylko w tym miejscu ? Można się tego pozbyć ? Jakie dystanse (Jesteś świerzy w świecie przyczep) . Jaki macie pomysł aby odciąć tą wilgoć od materaca od podłogi bo jednak podłoga też ma z tym łączność i zeszła podłoga właśnie w tym miejscu była pognita wiec może to jednak nieszczelność ?



Co do wentylacji kratka w drzwiach oraz kratki wentylacyjne pod oknem od strony haka nie starczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze chłopaki a powiedzcie mi dlaczego akurat tylko w tym miejscu ? Można się tego pozbyć ? Jakie dystanse (Jesteś świerzy w świecie przyczep) . Jaki macie pomysł aby odciąć tą wilgoć od materaca od podłogi bo jednak podłoga też ma z tym łączność i zeszła podłoga właśnie w tym miejscu była pognita wiec może to jednak nieszczelność ?

 

Co do wentylacji kratka w drzwiach oraz kratki wentylacyjne pod oknem od strony haka nie starczą ?

Jeśli jest to faktycznie  zjawisko kondensacji pary a nie zaciek z zewnątrz to odpowiadając na ostatnie pytanie - nie wystarczy jeśli w przyczepie robisz saunę w czasie kiedy znacznie chłodniej jest na dworze. 

 

Dlaczego w tym miejscu? Połóż styropian gdzie indziej . przykryj materacem , połóż  się  na tym a miejsce się zmieni :) .

Po prostu w tym miejscu ściana i podłoga nie "oddycha" . cykl jest niemal zamknięty (parowanie i skraplanie) bez możliwości wietrzenia pod styropianem. Z góry temperatura ciała i ogrzanego pomieszczenia , z dołu pod podłogą  chłód i masz znakomite warunki do kondensacji. 

 

Czy "można się  tego pozbyć?" tak , zapobiegając.

Jeśli kojarzysz ...., kiedyś  (a może i do dziś) sprzedawano takie maty na fotele dla kierowców. To były plecionki z żyłki z nawleczonymi drewnianymi koralami- kulkami . Zaopatrz się  w taką  matę i rozściełaj pod styropianem. Możesz też ułożyć  na podłodze gęsto rozłożone listewki z przerwami co np. 1cm . Jeśli przyczepą  nie jeździsz i nie istotna jest dla Ciebie waga zestawu to możesz też  zastosować  między styropian a podłogę druciane wycieraczki wejściowe .Co prawda z czasem pod dupskiem styropian się  ubije ale wystarczy co jakiś  czas poprzesuwać dystanse i po sprawie.

To tyle co do podłogi. Co do ściany to proponuje odsunąć materac by nie dolegał . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.