Skocz do zawartości

Pompka wody do angielki z prysznicem


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze, padła mi pompka do wody w mojej cepce Swift Challenger 440/5 :-(
Niestety ale w posiadanej dokumentacji jak równiez na samej pompce nie mogę znależć żadnych informacji zarówno o jej wydajności jak i  wymaganym ciśnieniu - jest tylko info o napięciu zasilania 12DC.
Problem z doborem polega równiez na tym, że do zasilania w wodę wykorzystuje  oryginalne aquarolle o średnicy wew wlewu 37 mm. Jeżeli nie uda mi sie upolować oryginalnej pompki na ebayu to chciałbym kupic inną pompkę ale  tu wraca temat wydajności... Przyczepa wyposażona jest w bojler gazowy ciepłej wody jak równiez w bardzo fajny prysznic...

Jezeli kóryś z kolegów jak równiez kolezanej zna orientacyjne parametry to byłbym wdzięczne za ich podanie...

 

pozdrawiam, Artur

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj. 

Z naszą pomocą masz ogromne szanse na jej naprawę :)

Opisz co się dzieje skoro nie pompuje.

Tymczasem podejrzewam klasyczne zatarcie wirnika, ale najpierw upewnij się czy dochodzi do niej żądane 12V.

Jeśli napięcie jest, to od strony zasysania wody, wykałaczką/zapałką/śrubokręcikiem sprawdź czy wirnik lekko się obraca. Rozbierz jeśli jest konieczność.

Rozruszaj go, potem podłącz pod 12V np do akumulatora. 

Pompkę na sucho bez zanurzania można bez obaw sprawdzać, jest to bowiem zwykły silniczek. 

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze, padła mi pompka do wody w mojej cepce Swift Challenger 440/5 :-(

Niestety ale w posiadanej dokumentacji jak równiez na samej pompce nie mogę znależć żadnych informacji zarówno o jej wydajności jak i  wymaganym ciśnieniu - jest tylko info o napięciu zasilania 12DC.

Problem z doborem polega równiez na tym, że do zasilania w wodę wykorzystuje  oryginalne aquarolle o średnicy wew wlewu 37 mm. Jeżeli nie uda mi sie upolować oryginalnej pompki na ebayu to chciałbym kupic inną pompkę ale  tu wraca temat wydajności... Przyczepa wyposażona jest w bojler gazowy ciepłej wody jak równiez w bardzo fajny prysznic...

Jezeli kóryś z kolegów jak równiez kolezanej zna orientacyjne parametry to byłbym wdzięczne za ich podanie...

 

pozdrawiam, Artur

 Witam !

Wartość ciśnienia jest krytyczna z uwagi na zamontowany bojler.

Jeśli Twój bojler jest z rodziny Carver Cascade (najczęściej), to gdy nie dostaniesz oryginalnej pompki, musisz szukać takiej, która nie poda ciśnienia wyższego niż 1,1 bara (bojler "wytrzyma" max 1,2 bara). Może to być np. przedział od 0,6 do 1,1 bara max.

Jeśli chodzi o przepływ, to w okolicy 10 - 20 l / min.

Nawiasem mówiąc jest w czym wybierać.

Oryginalne pompki mają różne mocowania (kształt / kontakty elektr.). Najczęściej spotyka się dwa/trzy rodzaje tych mocowań.

Musisz porównać swoje i takiego szukać. Pojawiają się nawet na naszym All...

Przykłady: tu  tu

 

Nieboszczka...  żona uruchomiła zasilanie przyczepy przy odkęconym kranie i braku wody... usmażyła się tak ze aż plastik sie sfalował

 

Trochę to dziwne, ponieważ nawet bez wody, pompka nie powinna aż tak się uszkodzić :hmm:

Jedynym wytłumaczeniem (jeśli z instalacją jest wszystko OK) może być to, że taki stan trwał dosyć długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.