Skocz do zawartości

Ginące światła postojowe


RobiBona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od kilku dni walczę ze światłami w budce. Po podłączeniu do holownika po czasie gaśnie mi lewa strona oprócz stopu i kierunków. Po zatrzymaniu i wyłączeniu zapłonu i po ponownym włączeniu po ok. 10 min. postojówki i obrws gasną. Zamieniłem we wtyce lewą z prawą stroną i tak lewa strona zgasła a po zmostkowaniu lewej z prawą wszystkie obrysy i postojówki zgasły .... Wszystkie styki podokręcałem ale nic to nie dało. Ktoś ma może pomysł gdzie szukać ????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po mojemu to któraś lampa daje zwarcie po "nagrzaniu", a moduł odłącza. Metoda "na łopatę", - po kolei odłączać żarówki i sprawdzać kiedy nie zgaśnie.. Jak nie zgaśnie mamy winowajcę...

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komp nie zgłasza problemu?

W okolicy lewej tylnej lampy holownika wysłuchaj charakterystycznego pstrykania przekaźnika w momencie wyłączania świateł.

Problem może być  zarówno w instalacji przyczepy jak i samych lampach tylnych holownika. 

Może w wyniku złego kontaktu samej żarówki w którymś  z kloszy (auto i cepa) wzrastać  rezystancja , a komputer czy  moduł haka odczytuje jako błąd i odłącza obwód. 

 

Sprawdź kontakt żarówek w holowniku mimo że nic się  póki co nie dzieje jak jedziesz solo. 

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozbierz lampy, wyczyść złącza do połysku lub... 

.

2. Rozbierz klosz lampy, zaczekaj aż zacznie się dziać (gasnąć) za pomocą długiego kabla masę z owej lampy połącz z minusem akumulatora i sprawdź czy poprawność wróci. 

.

Wniosek: Podstawą jest czysta masa.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp nic nie zgłasza a dzieje się tak w BMW, muszę wypróbować sposób pabloo - a. Ale jak ktoś ma jeszcze jakiś pomusł to podrzućcie :blagac:

 

Czyżby BMW nie chciało ciągnąć przyczepki i wymyśla awarie :>

1. Rozbierz lampy, wyczyść złącza do połysku lub... 

.

2. Rozbierz klosz lampy, zaczekaj aż zacznie się dziać (gasnąć) za pomocą długiego kabla masę z owej lampy połącz z minusem akumulatora i sprawdź czy poprawność wróci. 

.

Wniosek: Podstawą jest czysta masa.

I wymienił bym wszystkie żarówki na nowe, stare mogą tak samo zgłaszać błąd lub odłączać zasilanie ze względu na wypalone włókna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilku dni walczę ze światłami w budce. Po podłączeniu do holownika po czasie gaśnie mi lewa strona oprócz stopu i kierunków. Po zatrzymaniu i wyłączeniu zapłonu i po ponownym włączeniu po ok. 10 min. postojówki i obrws gasną. Zamieniłem we wtyce lewą z prawą stroną i tak lewa strona zgasła a po zmostkowaniu lewej z prawą wszystkie obrysy i postojówki zgasły .... Wszystkie styki podokręcałem ale nic to nie dało. Ktoś ma może pomysł gdzie szukać ????

 

Witam !

Zasilanie lewej strony jest często wykorzystywane również do zasilania oświetlenia tablicy rejestracyjnej - sprawdź, czy

 

tam coś się nie dzieje, czy to oświetlenie też gaśnie, czy nie ?

Napisałeś: po zmostkowaniu lewej z prawą wszystkie obrysy i postojówki zgasły.

Czy podczas tej próby odłączyłeś lewą stronę i przyłączyłeś do działającej prawej, czy może odwrotnie - odłączyłeś od

 

instalacji prawą stronę i przyłączyłeś do przerywającej lewej strony ???

 

Prześledź całą drogę przewodu plusowego tych świateł (dla wtyku 13 pin, będzie to pin nr 7 / przewód czarny).

Skoro w lampie działa stop i kierunkowskaz, to masa lampy powinna być OK :hmm:

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.