Skocz do zawartości

Polesie Lubelskie, jez. Firlej


wkizet

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.08.2020 o 23:32, Omett napisał:

Wylądowałem w Okunince... bardzo mi się spodobał kemping PKS, ale błąd zrobiłem, że zostałem na weekend, bo jednak było grubo za głośno. Trzeba było jechać na weekend do Firleja, może by było spokojniej :P

Również miałem  okazję być w tym roku nad jez. Białym. Coś mnie tknęło, by na PKSie nie zostawać. Wybrałem kemping położony kilkaset metrów dalej. Było przyzwoicie. Hałas natomiast dochodził z prywatnych posesji kilka rzędów domów dalej. Zerknąłem też na kemping nr 63. Pal licho dość wysokie ceny. Minimalny pobyt to 4 doby. Nie skorzystaliśmy, bo robiliśmy objazdówkę. Kierunek Grabniak... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tofel napisał:

Wybrałem kemping położony kilkaset metrów dalej. Było przyzwoicie.

Skrobnij coś konkretniej o lokalizacji czy nazwie. Szukam nad Białym czegoś spokojnego.:biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BUMERANG napisał:

Skrobnij coś konkretniej o lokalizacji czy nazwie. Szukam nad Białym czegoś spokojnego.:biwak:

Witam. Proszę bardzo, choć nie będzie to relacja z wyjazdu bo fotki są - jakby to powiedzieć - bardziej pamiątkowe aniżeli reportażowe.

Wszystkie uwagi dotyczą miejsca jakim jest Okuninka. Coś jakby nadbałtycki kurort na wschodzie?. A jakże, jest i diabelski młyn.  Moja ocena miejsc kempingowych też jest względna.

Nie zostaliśmy na PKSie tylko zacumowaliśmy na kempingu "Honoris". Mocno podstawowy standard, choć prąd i wodę miałem przy samej budzie. Nie było miejsca na KOTka, trzeba było do WC.

Wjazd

o1_resize.jpg.bf0a9893133eb832cfef01b0c67b15bc.jpg

Socjal

o3_resize.jpg.fb4771f782313df733582cb0bcff530a.jpg

Główne skrzyżowanie (za białym cabrioletem jest scieżka prowadząca do plaży)

o2_resize.jpg.52340c0bb84547d41772d14dfc92f2f4.jpg

Część trawiasta

o4_resize.jpg.fc274e3f88d5231bff5f51afcb8add2a.jpg

Po północno-wschodniej stronie jeziorka Okuninka żyje na całego. Fotek nie zamieszczam, by nie musieć edytować antyRODOwo.

Dla Nas są np takie miejsca (przy głównej drodze)

Pole namiotowe (kempingowe) "Sami Swoi"

s1_resize.jpg.9dd96331a5fb30402e2f253de7e06bef.jpg

I tuż obok "Radość". Na środku jakieś rusztowanie, pod płotem kilka eNek.

r1_resize.jpg.4975f47194007f91fff65284bb9542ce.jpg

Nie byliśmy. Nie znam "klimatu" więc polecić w/w nie mogę. (Uwaga. Główna ulica w Okunince to całkiem ruchliwa droga).

Nieco bliżej centrum znalazłem uliczkę w której na prywatnych posesjach (a la agroturystyka) można stacjonować.

ro1_resize.jpg.908c9014fd47f91cd235efa3bd6c11b7.jpg  z1_resize.jpg.bd08e51faabb4957880b47aa7aef796d.jpg

Nie zaglądałem za płot. Innych fotek nie mam.

Ale wcześniej i bliżej do centrum odnależliśmy taką drużkę. A tam....

i1_resize.jpg.8999e8244c2c62816430e1bb5c69b0dd.jpg  i2_resize.jpg.96e2f732fb536072b2823abb022e83c1.jpg

Na tej samej alejce, po której spacerowała moja RODO-WITA małżonka z nie mającym nic przeciwko naszym bezRODOwodowym pieskiem, mamy ....

w0_resize.jpg.5ef0b30e214ea2dc217fcf48d18e0321.jpg

w1_resize.jpg.833394be32aeeef354f13a8a1bda3d09.jpg

w2_resize.jpg.61baeaee7eaa65f7a885d27758384853.jpg

w3_resize.jpg.ce51509bc4ee4b36a6ed9eedda24b187.jpg

Na tym ostatnim ośrodku nieco pospacerowaliśmy. Można zapomnieć o zgiełku charakterystycznym dla "kurortu".

Mam nadzieję, że takie info choć trochę okaże się przydatne.

PS. Tak jak mówiłem wcześniej, Astur to zupełnie inna bajka. Ale obok niego, na drodze Chełm-Włodawa jest też pole namiotowe tzw przydomowe. Wpadłem z budą zrobić rekonesans (a już mi się chciało wreszcie biwakować). Pole na jakieś 20 zestawów. Były w sumie TRZY. Wysiadłem, piesek nasz też. Pojawił się Pan i bez wstępnej kurtuazji chłodnym głosem oznajmił, że to nie miejsce dla psiaków. Tego pola już nie byłem w stanie "zlustrować". Nie zrobię tego również w przyszłości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofel, wielkie dzięki. 

Byliśmy w Okunince dwa razy. Bardzo dawno temu było super i dawno temu już była wiocha i dyskoteka. Dlatego szukam czegoś w miarę pewnego. Standard jest sprawą drugorzędną. Byle czysto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.