Skocz do zawartości

Kupno dużego kampera


Jacik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu planuje kupno dużego kampera (2 stoły,  6-7 spań). okolice 91r.  2,5 TD    DMC 3100

I teraz moje pytanie czy w Polsce opłaty na autostradach albo kempingach są uzależnione od długości kampera ( upatrzyłem sobie długi chyba 6,4 m )

Tak samo zagranicą czy są różnice w opłatach.

 

 

pozdrawiam

Jacek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy tak dużym aucie trudno będzie zmieścić się w DMC 3100 ...

Na autostradach wyższe opłaty dotyczą kamperów z podwójnymi kołami.

Niektóre kempingi (np. Browarny w Sandomierzu) różnicują opłatę w zależności od długości auta. Najniższa jest za auto < 6 m z tego, co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeprawach promowych też jest próg 6m i różne opłaty z tego tytułu. 

Ponadto zapomnij o 3100 DMC @ tej wielkości pojazdu. 

Chyba że 3100 MW, to jest jeszcze realne, ale przy 6 osobach na pokładzie x80kG każda, to +pół tony samych ludzi +wyposażenie, żywność i napoje...

Viatoll jak nic.  

Dla porównania, świeżutka fotka, auto mniejsze bo na 4/5 osób* , zważone ale bez ludzi. 

 

2970kG 

 

*  4 do jazdy, 5 do spania.

 

post-2083-0-53209200-1369213842_thumb.jpg

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dużego :]  kampera (6,4 sama zabudowa) i ma w papierach 3100 DMC (rocznik 1993) nie ważyłem go, nie spotkałem się też nigdy ze zwiększonymi opłatami na kempingach, ale na promach już tak (długośc kampera z rampą przekracza 7metrów)

 

 

 

Żadnego viatola nie płace, na autostradach jak zwykły samochód do 3500kg. Nie interesuje mnie masa rzeczywista. Mam w papierach 3100, tak było od początku (auto z niemiec). Nie będę ważył auta gdyż wtedy musiałbym kłamać

Edytowane przez cichy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Właśnie takich szukam jak macie na fotkach :)

Jest jeden duży  u mnie w okolicy  2,5TD  ale sprowadzony prawie rok temu i boje się go wziąć bo mogą mi kare dowalić bo jeszcze nie opłacony.

Jak sobie radzi silnik 2,5  bez turbo z taka dużą buda ? Nadaje się na długie zagraniczne wypady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co obawiać kary, 

Zaproponuj sprzedającemu rejestrację w jego wykonaniu, 

Ewentualnie nie musisz mówić że stoi w Polsce tyle czasu. 

Przecież wyrejestrowany może stać na prywatnym terenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Nie interesuje mnie masa rzeczywista. Mam w papierach 3100

...

 

Nie namawiaj do grzechu. Krokodyli nie interesuje wpis w dowodzie, tylko wskazania wagi.

Uwierz, że ich "nie interesowanie" jest bolesne i skuteczne, choćby od kwestii zwykłego przeładowania.

 

Nie masz się co obawiać kary, 

Zaproponuj sprzedającemu rejestrację w jego wykonaniu, 

Ewentualnie nie musisz mówić że stoi w Polsce tyle czasu. 

Przecież wyrejestrowany może stać na prywatnym terenie. 

Tu istotna jest na umowie/fakturze data wjazdu/przywiezienia/sprowadzenia auta do PL

Bez obaw, są ważniejsze rzeczy w kamperze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtEwa a Wy swojego kiedy bedziecie sprzedawać? O ile dobrze pamiętam na camperteam rozważaliście taką możliwość. My naszą Hobbytkę sprzedaliśmy w pierwszy dzień po wystawieniu na allegro, a kampera szukamy już 2 miesiące i nawet nie ma co jechać ogladać :((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi jest coś zadeklarować, boję się że mógłbym nie dotrzymać słowa :(

Układa się w tym kierunku, nawet zainteresowanie jest, ale jeszcze nie czas na decyzje. 

Umówmy się, że najpierw zapodam info o sprzedaży tu, na K.pl i CT.

Potem na All .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtEwa a Wy swojego kiedy bedziecie sprzedawać? O ile dobrze pamiętam na camperteam rozważaliście taką możliwość. My naszą Hobbytkę sprzedaliśmy w pierwszy dzień po wystawieniu na allegro, a kampera szukamy już 2 miesiące i nawet nie ma co jechać ogladać :((((

 

 

Ile chcesz przeznaczyć na zakup kampera? Nie ukrywam, że zastanawiamy się czasem nad sprzedażą swojego sprzęta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, musiałbyś mieć mega farta, by w miesiąc kupić godny swej ceny egzemplarz. 

Twoje wymogi też nie są popularno-niszowe a nawet jak się trafi, to na 90% pewne że jest z przeciekami. 

Znalezienie i zakup to kompromis pomiędzy stanem/możliwością tanich napraw/ceną. 

.

Ja też szukałem...

Długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.