Skocz do zawartości

Pomoc w doborze reduktora gazu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, jak w temacie, przegladałem forum jednoznacznej odpowiedzi nigdzie nie znalazłem, więc podaje co ma być zasilane gazem i proszę o dobór reduktora.

 

Reduktor ma zasilać:

- kuchenkę 3 palnikiwą

- piekarnik Monte Carlo ( na którym jest chyba napisane 37 bar co kolwiek to znaczy

- lodówka elektrolux RM212

- ogrzewanie carver 1800

- bojler wody Carver Cascade 2

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, jak w temacie, przegladałem forum jednoznacznej odpowiedzi nigdzie nie znalazłem, więc podaje co ma być zasilane gazem i proszę o dobór reduktora. Reduktor ma zasilać: - kuchenkę 3 palnikiwą - piekarnik Monte Carlo ( na którym jest chyba napisane 37 bar co kolwiek to znaczy - lodówka elektrolux RM212 - ogrzewanie carver 1800 - bojler wody Carver Cascade 2

Jak jest instalacja zaprojektowana taki ma być reduktor. Jak 37 to 37, a jak 50 to 50 bar.

W lodówce powinna być tabliczka znamionowa. szukaj tam podanego ciśnienia. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, jak w temacie, przegladałem forum jednoznacznej odpowiedzi nigdzie nie znalazłem, więc podaje co ma być zasilane gazem i proszę o dobór reduktora. Reduktor ma zasilać: - kuchenkę 3 palnikiwą - piekarnik Monte Carlo ( na którym jest chyba napisane 37 bar co kolwiek to znaczy - lodówka elektrolux RM212 - ogrzewanie carver 1800 - bojler wody Carver Cascade 2

 

Witam !

Chyba niezbyt dokładnie szukałeś, bo jest tego sporo.

Np.  tu  lub  tu.

Pod uwagę bierzesz trzy sprawy: reduktor ma być dla karawaningu, ma mieć odpowiednią przepustowość "Mg" i ciśnienie robocze "pd".

Wszystko wskazuje na to, że u Ciebie ma być 1,5 kg/h i 30 mbar.

 

post-8228-0-38926900-1369077350_thumb.jpg

 

Oczywiście musisz to sprawdzić, zwłaszcza że u Ciebie było sporo zmian i sam nie masz 100 % pewności, że wszystkie sprzęty gazowe są z oryginalnego montażu. Z tych powodów, musisz sprawdzić tabliczki znamionowe na każdym urządzeniu (piecyk, bojler, kuchenka, lodówka, piekarnik). Przy zastosowaniu reduktora, o w/w parametrach, ale dla sprzętów potrzebujących 50 mbar, nie ma niebezpieczeństwa, mimo, ze nie jest to właściwy reduktor, najwyżej urządzenie, które jest na 50 mbar, będzie słabiej działać. W odwrotną stronę nie można, czyli dać reduktor na 50 mbar, gdy jakieś urządzenie może być zasilane ciśnieniem 30 mbar.

Normalnie, wszystkie urządzenia gazowe muszą mieć te same parametry ciśnienia np. 30 mbar propan/butan; 37 mbar propan.

Lodówki mają parametry z tyłu, ewentualnie na górnej części obudowy lub naklejkę wewnątrz. Kuchenki - spód płyty, piecyk - na podstawie (widoczna po zdjęciu przedniej osłony), bojler CC2 np. po zdjęciu plastikowej osłony komina na zewnątrz przyczepy, piekarnik - podobnie, jak lodówka.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie instalacji gazowej i wszystkie z nim związane urządzenia to z całego serca polecam pana Darka z Lubonia,jest fachowcem od tych spraw.W mojej przyczepie uruchomił ogrzewanie,lodówkę,podgrzewacz wody,wymienił reduktor z wężem,pare rurek i przejrzał oraz wyregulował kuchenkę gazową.Zrobił to bardzo fachowo a co najważniejsze naprawdę bardzo TANIO ! Tak że na jakiś czas przegląd z głowy.Naprawdę gorąco POLECAM.Podaje jego namiary:501758889 lub 618103400. Ps: Dziękuję bardzo panie Darku za super robotę.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.