Skocz do zawartości

Wymiana umywalki w Hobby Pestige 2002


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Sezon zaraz się zacznie , a ja mam pękniętą i to straszliwie umywalkę w mojej ślicznej Hobby Prestige 2002. Zakupiłam sobie całkiem nową i miało być tak pięknie na wakacjach , a tu niespodzianka. Nie mam pojęcia jak ją wymienić. Poodkręcałam wszystkie dolne szafki , zdemontowałam kran i spust wody , ale nie mogę ruszyć panelu umywalki. Mam wrażenie , że jest przyklejona gdzieś pod lustrami , a luster też nie da się ruszyć , ktoś może mi coś podpowie , jak mam sobie z tym poradzić , by nie uszkodzić luster?

To gorący temat , bo wszystko jest w rozsypce. Pomocy !!!!!!

post-14006-0-67070600-1368005101_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w Hobbytach zestawy łazienkowe są montowane "od dołu".

W momencie gdy demontowałem swój układ w poprzedniej 420-stce trzeba bylo odkręcać i demontować górne panele szafkowe - gdy otworzysz drzwiczki będa na tylnej ściance wkręty i stopniowo demontowac łazienkę w dół.

Dlaczego tak? Otóż każda dola część zachodzi zakładką pod górną uniemożliwiając dostawanie sie wody.

Widząc zdjecia twojej łazienki umywalka stanowi sporą jej część więc może przebadaj temat pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w Hobbytach zestawy łazienkowe są montowane "od dołu".

W momencie gdy demontowałem swój układ w poprzedniej 420-stce trzeba bylo odkręcać i demontować górne panele szafkowe - gdy otworzysz drzwiczki będa na tylnej ściance wkręty i stopniowo demontowac łazienkę w dół.

Dlaczego tak? Otóż każda dola część zachodzi zakładką pod górną uniemożliwiając dostawanie sie wody.

Widząc zdjecia twojej łazienki umywalka stanowi sporą jej część więc może przebadaj temat pod tym kątem.

Ok ja już wszystko zdemontowałam , pozostała tylko umywalka  , prawdopodobnie podklejona pod lustrem , i nie mam pojęcia co dalej. Mogłabym oczywiście zbić lustra i wówczas byłoby po kłopocie , może jest inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jezeli zdemontowałas już boczną wisząca szafkę i kolejnym elementem sa lustra, może wystarczy je wysunąc w lewo?

Gorzej, gdy dla lepszego trzymania sa podklejone taśmą dwustronną.

 

Czy przypadkiem w dziale Hobby modernizacje nie był juzporuszany temat przez kogoś z nas? Mówił wtedy, że przymierza sie do demontazu luster bo lekko mu zaszły. Coś mi świta po głowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lustra sa podklejane na tasmie dwustronnie klejacej...

 

przerabialem to u siebie...

 

na gorze lustra wsadz drut do wycinania szyb samochodowych albo najzwyklejszy drut spawalniczy i ... prawo... lewo... prawo ...lewo

odetniesz je od sciany

 

po zdemontowaniu luster na gornej krawedzi umywalki beda wkrety

 

szafke kolo lustra tez musisz zdemontowac - tam tez sa wkrety, ale wczesniej musisz odkrecic te co zachodzi nad toalete :)



ewentualnie jak juz masz odkrecony panel oswietleniowy miedzy lustrami to delikatnie sprobuj podwazyc lustra... wbrew pozorom nie sa az tak delikatne aby pekly odrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.