Skocz do zawartości

Pompa wodu z Allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem ze wszyscy na majówce gdzieś w terenie, ale może ktoś doradzi !

Kupiłem przyczepe która ma zewnętrzne przyłącze z filtrem i zasilanien do pompki zewnętrznej Truma to chyba stary typ

post-13875-1367491508,16_thumb.jpg

 

Teraz pytanie czy taka pompka z Allegro wewnętrzna tez sie nada w zastępstwie zewnętrznej ???

 

http://allegro.pl/pompa-wody-cisnieniowa-12v-dc-4-3-l-min-gratis-i3189402660.html

 

post-13875-1367491824,23_thumb.jpg

 

Dane techniczne producenta:

Zasilanie – 12 VDC

Pobór prąd – 3,5 A

Wydajność – 4,3 l/min (258 l/h)

Ciśnienia – 2,4 bar (35 PSI)

Średnica przyłącza hydraulicznego – Ø10

Długość – 170 mm.

Szerokość – 100 mm.

Wysokość – 65 mm.

Ciężar – 680 g.

 

Czy ona będzie mniej wydajna od takiej zewnętrznej, bo ma tylko 4.3 l/min, zewnętrzne maja powyżej 10l/min ???

Oczywiście pozakladam dodatkowe opaski na połączenia węży, bo ta jest ciśnieniowa pompka.

 

Czy moje krany maja mikrostyki czy to zwykle krany ??

 

post-13875-1367492207,16_thumb.jpg

 

post-13875-1367492223,28_thumb.jpg

 

post-13875-1367492372,91_thumb.jpg

 

Docelowo miała by być bańka ok 60 litrów z przodu w schowku na butle, od dołu wyjście wody do pompki od góry zalewana czy to by dało wystarczające cisnienie żeby pompa zaciągnęła wodę(bańka wysoka na około 60 cm)

Długość przewodu z banki do pompki max 1m ???

 

post-13875-1367492763,08_thumb.jpg

 

 

Nie wiem nie znam sie, dlatego pytam, pierwsza przyczepka !

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, czy ta pompka się nadaje. Na twoim miejscu jednak szukałbym oryginalnej. Sporo angielek jest sprzedawanych na części. U ciebie jest instalacja ciśnieniowa stąd w kranach nie ma mikrostyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

ta pompka ze zdjęcia nie nadaje się do Twojej przyczepy. Szukaj zwykłej pompki zanurzeniowej np takiej:

http://allegro.pl/pompka-do-wody-vip-plus-comet-20-l-min-1-1bar-i3153073584.html

 

Nie masz instalacji ciśnieniowej ( masz na 100% regulator ciśnienia - w okolicach bojlera takie pudełeczko z pokrętłem założone na węże zimnej wody). Krany nie wyglądają, jakby miały mieć wyłączniki ( ale tak jak pisze Kolega sprawdź, czy od dołu nie ma doprowadzonych przewodów zasilających).

Taka pompka jak z linku pompuje u mnie wodę z poziomu gruntu i nie ma problemów z ciśnieniem wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym zaworze myślę.

Do instalacji ciśnieniowej ( czyli do tej pompy, którą chciałeś kupić ) musiałbyś dokupić: nowe krany ( wątpię, żeby te, które masz były przystosowane ), zbiornik akumulacyjny i pewnie coś jeszcze ( nie znam się do końca, bo nie mam); sama pompa kosztuje trzy- cztery razy tyle.

Kto Ci tak rozszabrował przyczepkę?

 

Ja na Twoim miejscu skompletowałbym istniejącą instalację, jedyną zmianą byłoby zamontowanie zbiornika w środku. Do tego pompka zanurzeniowa, regulator ciśnienia ( lub krany z włącznikami - sprawdzałeś czy masz? ) i koniec. U mnie chodzi to bardzo dobrze, korzystamy z łazienki w przyczepie ( z prysznica oczywiście też ) nie tylko w trasie.

Spróbuj poszukać u kogoś kto ściąga angielskie przyczepy, może np tu:

http://www.wpcaravans.pl/home - kiedyś u nich byłem i na placu mieli z trzydzieści przyczep ( z czego część rozmontowanych). Innych adresów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to musi być ten zbiornik przy pompie ciśnieniowej.

Przeczytaj sobie post nr 11 z tej strony:

http://forum.karawaning.pl/topic/10126-uzywanie-prysznica-w-przyczepie/?hl=%2Binstalacja+%2Bci%C5%9Bnieniowa+%2Bwody&do=findComment&comment=238447

 

Dopiero teraz doczytałem, że mieszkasz w UK. Nie ładuj się w niepotrzebne koszty, tylko szukaj tego regulatora ( gdzie go można łatwiej zdobyć, jak nie w UK? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zainwestuje w porządna markową pompę niskocisnieniową taką jak ta

 

post-13875-1367505400,81_thumb.jpg

 

W opisie jest napisane ze nadaje sie do instalacji niskocisnieniowych typu truma czyli taking jak moja, gdzies tu dzisiaj czytałem zeby dodać tylko zaworek przeciwzwrotny za 18 zł !!!

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Odnoszę Kolego wrażenie, że masz dużą presję, aby zamontować pompę ciśnieniową, mimo dobrych rad, które otrzymałeś już od innych Kolegów z forum.
Oczywiście taki zabieg jest możliwy, ale trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych uwarunkowań i ostateczny rachunek ekonomiczny.
Twój ostatni post zawiera informację o znakomitej skądinąd pompie i o tym, że nadaje się do instalacji "niskociśnieniowych".
Wszystkie typowe instalacje wody w przyczepach są niskociśnieniowe, chodzi bardziej o podział na ciśnieniowe i bezciśnieniowe. Wszystkie pompy, które pokazałeś dotychczas, stosuje się w instalacjach ciśnieniowych.

Jeśli nie chcesz utopić pieniędzy już na wstępie, to zastosuj się do rad moich przedmówców (np. Kol. Kocer) i przede wszystkim sprawdź, czy z baterii przy prysznicu, zlewie i umywalce nie wychodzą przypadkiem przewody elektryczne.
Kolejna sprawa, to czy masz na wyposażeniu bojler wody ?
Jeśli tak, to jaki model / typ ?

Poczytaj też informacje, które są jeszcze np. tu i tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !Odnoszę Kolego wrażenie, że masz dużą presję, aby zamontować pompę ciśnieniową, mimo dobrych rad, które otrzymałeś już od innych Kolegów z forum.Oczywiście taki zabieg jest możliwy, ale trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych uwarunkowań i ostateczny rachunek ekonomiczny.Twój ostatni post zawiera informację o znakomitej skądinąd pompie i o tym, że nadaje się do instalacji "niskociśnieniowych".Wszystkie typowe instalacje wody w przyczepach są niskociśnieniowe, chodzi bardziej o podział na ciśnieniowe i bezciśnieniowe. Wszystkie pompy, które pokazałeś dotychczas, stosuje się w instalacjach ciśnieniowych.Jeśli nie chcesz utopić pieniędzy już na wstępie, to zastosuj się do rad moich przedmówców (np. Kol. Kocer) i przede wszystkim sprawdź, czy z baterii przy prysznicu, zlewie i umywalce nie wychodzą przypadkiem przewody elektryczne.Kolejna sprawa, to czy masz na wyposażeniu bojler wody ?Jeśli tak, to jaki model / typ ?Poczytaj też informacje, które są jeszcze np. tu i tu.
Witam Kolego KristoferWłaśnie ryje Twoje wątki na tym forum, nawet chciałem już do Ciebie pisać na PW, wydajesz sie specjalista w tej dziedzinie. Dosyć podlizywania, wróćmy do tematu, podgrzewacz to Carver 2 gaz i prąd ! Brak zaworu ciśnieniowego w instalacji, dlatego myślałem żeby wrzucić coś porządnego na lata, czyli taka pompkę z zaworem od razu ! Z myślą o zamontowaniu tej dużej banki w luku na butle.Czy ma mam mikrostyki sprawdzę w sobotę. Nawet takiej pompy o tak niskim cisnieniu roboczym ??? Zapomniałem tam dodać opisu.post-13875-1367514731,22_thumb.jpgQuiet & smooth operationModel No: 2095-204-41220psi1.1bar12 volt4.5 amp ratedSelf primingRuns dry without damageContinuously rated balanced motor with overload protection for long lifeEnergy efficient - low amp drawConforms to requirements of EMC (EN50081 & EN55014)Durable heavy duty quality constructionSuitable for low pressure water heaters - Cascade, Truma, Rapide, Jolly Boiler etc.. Nie wiem czy ten link zadziała bo pisze z telefonu http://bit.ly/16kx0U5To przy okazji sie zapytam czy te małe Pompki zenzowe to one tak dobrze pompują naprawdę ? Nigdy nie widziałem w akcji ani jednej ani drugiej !p.s.Zapraszam do mojego wątku na temat poskladania do kupy instalacji elektrycznej w Carver Cascade 2 jak sie kolega na tym tez zna ! Pozdrawiam Wszystkich

 

Jeszcze dodam do rachunku ekonomicznego ze taki zestaw nowy post-13875-1367515633,98_thumb.jpgPlus post-13875-1367515684,21_thumb.jpgWyjdzie mnie to samo co ta pompka Stąd moje ciśnienie na tą pompkę post-13875-1367515747,08_thumb.jpgMoże uda sie kupić używkę za pól ceny na Ebayu !!!Czekam na odpowiedz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hehe:  ...      specjalistą nie jestem, po prostu mam trochę różnych doświadczeń.

 

post-8228-0-92634800-1367559806_thumb.jpg

Zamieszczona fotka tabliczki bojlera "Carver Cascade 2" wyjaśnia - mam nadzieję, cel moich pytań.
Maksymalne ciśnienie wody w instalacji z tym bojlerem, to 1,3 bar. Przy wyższym, trzeba się liczyć z awarią lub przynajmniej rozszczelnieniem, a to właściwie w konsekwencjach to samo, tym bardziej, ze mamy na ogół do czynienia z urządzeniami mającymi już swoje lata. Musisz sprawdzić, jakie masz wpisane ciśnienie na Twoim bojlerze (były różnice).
O tym bojlerze jest sporo informacji na forum. Sam trochę pisałem np. tu
Sprawdź krany, jeśli są z mikro-włącznikami, to trzeba też sprawdzić ich odporność na wyższe ciśnienie wody (czy nie będą "puszczać") oraz ich zdolność przepływu. Baterie wodne stosowane przy instalacjach ciśnieniowych, posiadają większy przepływ, niż te do instalacji bezciśnieniowych. W zasadzie, ich konstrukcja i sam zawór, nie różnią się od tych , które stosuje się w domu. Jeśli krany będą zbyt słabe lub zużyte, to może trzeba będzie brać pod uwagę również ich wymianę.
Krany, z Twoich fotek sprawiają wrażenie odpowiednich, więc może będą OK (warto wtedy zmienić wszystkie uszczelki).
Pompa. którą proponujesz jest bardzo dobra, jednak w opisie musi być błąd, ponieważ ten model daje ciśnienie = 1,4 bar.
Różnica 0,1 bar jest jeszcze do przyjęcia, więc można by tą pompę zastosować.
Jeśli już chcesz solidnie, to do tej pompy można kupić specjalny filtr wody, nakręcany na jej wejście, a z drugiej strony z króćcem na wąż. Filtr zabezpieczy pompę i resztę instalacji przed drobinkami piasku itp. zanieczyszczeniami.
Zastosuj też akumulator (korektor) ciśnienia wody w instalacji. Koszt niewielki (ok. 90 - 100 zł.), a zalet dużo.
Wypływ wody z kranów masz natychmiastowy i zawsze z tym samym ciśnieniem, jak zabraknie z jakiegoś powodu zasilania w przyczepie, to zawsze masz do dyspozycji ok. 0,5 l wody z kranu bez pracy pompy, oszczędza też samą pompę - pompa włącza się dopiero w chwili większego spadku ciśnienia lub ciągłego poboru wody.
Musisz pamiętać, aby w zasilaniu pompy dać dla niej indywidualny wyłącznik (potrzebny, aby ją wyłączyć podczas opróżniania instalacji z wody przed zimą).
Wszystkie przewody wodne muszą być z tzw. zbrojeniem (zarówno do wody zimnej, jak i ciepłej) i na każdym połączeniu opaska zaciskowa.
Pompa sama zasysa wodę ze zbiornika, powinna być kilkanaście cm od niego. Pompę montujesz jej dolną częścią blisko podłogi, w tej samej linii montuje się też korektor ciśnienia (pionowo, wejściem / wyjściem w dół).
Sam zbiornik wody powinien mieć dolny zawór (spust) wody, wyprowadzenie do pompy (od wyprowadzenia, wewnątrz zbiornika rurka aż do dna zbiornika), odpowietrzenie / przelew i oczywiście przyłącze wlewu wody (lub otwór wlewu).
 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromność przede wszystkim !!! Dzięki za odpowiedz, posprawdzam wszystko jak pisałeś, dam znać po niedzieli jak to u mnie wyglada z reszta. Pompa nie kosztuje majątku, znalazłem na ebayu za około 250 zł razem z filtrem !!! Możesz wrzucić jakieś foto tego zaworu o ktorym pisałeś wyżej !!!

 

Myślę o tym korektorze ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić jakieś foto tego zaworu o ktorym pisałeś wyżej !!!

Myślę o tym korektorze ciśnienia.

 

Akumulator / korektor ciśnienia wody np. firmy Comet:

 

post-8228-0-58616600-1367565478_thumb.jpg

 

Przykładowe oferty: tu  i  tu

 

Filtr dla pompy Shurflo:

 

post-8228-0-40625200-1367565479_thumb.jpeg

 

Np. tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawdziłem krany nie maja żadnych kabelków, tak więc i mikrostyków, to chyba dobrze ???

 

Znalazłem w szafie za piecem zawór ciśnieniowy

Zdjęcie wyszło do bani bo bez lampy

post-13875-1367834226,22_thumb.jpg

 

Generalnie wyglada tak(pogladowe foto)

 

post-13875-1367834182,09_thumb.jpg

 

Moje pytanie jak działa ten zawór ??? Czy on sie przyda w tej instalacji Z nowa pompą wewnętrzną ???

Czy ta śruba plastikowa służy do regulacji ciśnienia ???

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.