Skocz do zawartości

kapie z prysznica


jubi-tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

U mnie sezon z cepką już się rozpoczął , byłem z rodzinką już na pierwszych zawodach kartingowych  za granića w tym roku ,przyczepkę wcześniej sobie przygotowałem ,i sprawdziłem - wszystko sprawne i działa bez zarzutu z wyjątkiem prysznica  ponieważ kapie   ze słuchawki prysznicowej (nie na łączeniu tylko z dziurek tam gdzie  woda powinna leciec ) . Wygląda to tak jakby robiło się jakieś dziwne ciśnienie  , a  wodę mam na zwykłej pompce .trochę mnie to denerwuje bo mam podłogę mokrą . Zastanawiam się czy pomoże wymiana  samej baterii  bo może gdzieś nie dokładnie zamyka wodę - ale nie wiem skąd się ciśnienie robi 

Pozdrawiam - jubi tom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór baterii prysznicowej nie domyka. Innej możliwości niema. Nawet jak wyłącza się pompka i zakręcasz krany, to jakieś ciśnienie w układzie zawsze zostaje. Nawet jak nie masz instalacji ciśnieniowej, a załączaną mikro stykiem. Dlatego woda znajduje nieszczelność i powoli kapie.

Edytowane przez Gewehr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ja mam podobny problem z kranem w lazience , nie domyka wody zimnej i ciśnienie w kranie np. zlewu jest slabe a po zatym caly czas kapie woda. Próbowalem rozkręcić baterię ale nie wiem jak się do tego zabrać , jak sciągnąć pokrętło i się dostać do uszczelki , aby ją wymienić , wizualnie nie widać żadnej śruby aby rozebrać baterię 

Edytowane przez COLA (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ja mam podobny problem z kranem w lazience , nie domyka wody zimnej i ciśnienie w kranie np. zlewu jest slabe a po zatym caly czas kapie woda. Próbowalem rozkręcić baterię ale nie wiem jak się do tego zabrać , jak sciągnąć pokrętło i się dostać do uszczelki , aby ją wymienić , wizualnie nie widać żadnej śruby aby rozebrać baterię 

 

Baterię masz zwykłą, czy alkaliczną :]

Daj fotki, to się temat ogarnie. Tak to nikt nie pomoże, bo nie wiemy jaki typ kranu :yay:

Ja u siebie miałem pozakładane chińczyki. Baterie powymieniał poprzedni właściciel, a stare dał razem z cepką. Dobrze że je miałem i na Mazurach naprawiłem i założyłem z powrotem. Chińczyki najpierw zaczęły ciec, a na koniec wysadziło mi złączkę w baterii na którą zakłada się przewód :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterię mam plastikową i po chwilach zastanowienia udało mi się zsunąć kurek i wyciągnołem środek z dwoma oringami , jeden z nich był przerwany więc jutro będę szukał w sklepach hydraulicznych takich uszczelek i może to pomoże     :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterię mam plastikową i po chwilach zastanowienia udało mi się zsunąć kurek i wyciągnołem środek z dwoma oringami , jeden z nich był przerwany więc jutro będę szukał w sklepach hydraulicznych takich uszczelek i może to pomoże     :]

 

Ja jak wymieniałem oringi, to przed złożeniem posmarowałem wazeliną. Zapobiegło to przypadkowemu przycięciu przy składaniu, no i kran bardziej płynie chodzi :yay:  Jak masz oryginalne krany, to je naprawiaj bez zastanowienia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.