Skocz do zawartości

Dethleffs Rondo 430 rozkładanie łóżka, zaczep westfalia


Lukers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój nowy nabytek Dethleffs Rondo 430 rm3 jest w super stanie i jestem bardzo z niego zadowolony, jednak część rozkładana łóżka (najbliżej wejścia) tzn. dostawka jest zmodyfikowana i nie była używana. Nie mam pojęcia czego jej brakuje, i jak powinna wyglądać.
Bardzo proszę o pomoc jak ta część dokładana ma wyglądać?

Mam tę deskę - pierwszy rysunek i otwiera się na zawiasach boczek.

Nie wiem co muszę dorobić...

Poniżej zdjęcia jak to u mnie aktualnie wygląda.

post-13860-0-41939700-1366743656_thumb.jpg

post-13860-0-16056000-1366743657_thumb.jpg

post-13860-0-76261500-1366743657_thumb.jpg

post-13860-0-43586200-1366743658_thumb.jpg

Druga rzecz która mnie nurtuje to ruszający się zaczep ze stabilizatorem jazdy jazdy westfalia. Można nim poruszać osiowo na boki jakiś centymetr na lewą i prawą stronę.
Na poniższym zdjęciu (nie moim i strzałka czerwona też nie moja) widać że zaczep jest przekrzywiony, u mnie rówież można go tak ustawić w prawą i lewą stronę.

Czy tak ma być?

post-13860-0-89572400-1366744000.jpg

Bardzo dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co do mocowania deski to brakuje jednego elementu, na 2, 3 i 4 zdjęciu widać otworki po zawiasach, do tych zawiasów powinna być przykręcona deska z drewnianą listwą jak na desce (zdjęcie 1) - krótka. Tą brakującą podnosisz i listwę zaczepiasz o odchylony boczek. Ta deska którą masz to wypełnienie między tą brakującą deską a drugą skrzynią - na nią przychodzi taka wąska poduszka.

 

Co do zaczepu to "bujanie się na boki" jest typowe.

 

Jak to powinno być z tą deską mogę podesłać na PW (zdjęcia) ale to za dwa, trzy dni jak pojadę po przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co do mocowania deski to brakuje jednego elementu, na 2, 3 i 4 zdjęciu widać otworki po zawiasach, do tych zawiasów powinna być przykręcona deska z drewnianą listwą jak na desce (zdjęcie 1) - krótka. Tą brakującą podnosisz i listwę zaczepiasz o odchylony boczek. Ta deska którą masz to wypełnienie między tą brakującą deską a drugą skrzynią - na nią przychodzi taka wąska poduszka.

 

Co do zaczepu to "bujanie się na boki" jest typowe.

 

Jak to powinno być z tą deską mogę podesłać na PW (zdjęcia) ale to za dwa, trzy dni jak pojadę po przyczepę.

 

Witam,

Dziękuję za informację jednak bez zdjęć się nieobejdzie.

Bardzo proszę o zdjęcia na lukasz.mrozek2@gmail.com , wówczas będę mógł odtworzyć fabryczne rozwiązanie rozkładania łóżka.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za informację jednak bez zdjęć się nieobejdzie.

Bardzo proszę o zdjęcia na lukasz.mrozek2@gmail.com , wówczas będę mógł odtworzyć fabryczne rozwiązanie rozkładania łóżka.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Witam, 

może już jutro uda mi się zrobić kilka fotek to podejślę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

może już jutro uda mi się zrobić kilka fotek to podejślę.

Pozdrawiam

Byłoby super,

w weekend mógłbym trochę podłubać a do weekendu przygotować potrzebne materiały.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak może nie chciałbym się wtrącać "między wódkę a zakąskę", ale forum jest źródłem informacji dla nowych użytkowników (i nie tylko). Jak ktoś znowu się pojawi z podobnym pytaniem, znowu pójdą zdjęcia na priv. A gdyby je zamieścić w tym wątku, to pozostanie dla potomnych. No chyba, że uważacie, że to nie ma sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko ja nie mogę wklejać żadnych zdjęć. Pewnie że mogę tu umieścić. Dzisiaj wieczorem będą fotki z dokładnym zwymiarowaniem brakującego elementu.

Może ktoś mi powie jak załączyć zdjęcia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

faktycznie lepiej jak zostanie na forum dla kolejnych osób poszukujących tych informacji.
 

Terrino,

super że zwymiarujesz te elementy, czekam z niecierpilowścią, a swoją drogą możesz też wysłać na maila.
 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za dokumentację zdjęciową, jednak u mnie jest ewidentnie inaczej.
Deska, która jest napewno oryginalna (zdjęcie poniżej) nie posiada żadnych śladów po nitach czy wkrętach a do tego jest dłuższa niż szerokość siedziska wiec nie byłoby szans jej w ten sposób złożyć co u Ciebie.

Chyba że ta poniżej przedstawiona deska jest z innego miejsca i dokłada się ją naprzeciwko stołu - nie wiem.

post-13860-0-33888100-1366917207_thumb.jpg

Faktycznie na listwie w łożku mam wkręcone wkręty które niczego nie trzymają i widać ślady po zawiasach.
Jeżeli potwierdzi się, że ta moja deska jest z innego miejsca to "jestem w domu"
Jeszcze raz dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Twoja deska to ta dokładka na moim ostatnim zdjęciu. Brakuje Tobie tej odchylanej na zawiasie. Może być że tą deskę w Twoim przypadku wkładasz od ściany a blat stołu wysuwasz do środka przyczepy. Jednak sądzę że dokładasz jak u mnie, troszkę inna budowa tej dostawki jednak tą samą spełnia role.

Edytowane przez terrino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Terrino rację.
Byłem na działce w przyczepie, pomierzyłem i wszystko się zgadza.
Potrzebuję dokładnie taką deskę jak Twoja. Już mam materiał i sobie ją we wtorek wykonam.
Moja ta dodatkowa deska jest montowana na środku na przeciwko stołu, wspiera się częściowo na nim i pokami wspiera się na skrzyni z lewej strony a z prawej na tej desce której jeszcze nie mam.
Jak wszystko będzie zrobione, wykonam zdjęcia i przedstawię dla potomnych.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.