Skocz do zawartości

Przyczepa kempingowa Knaus Eifelland rocznik 1978...


porzeczka

Rekomendowane odpowiedzi

witam po raz pierwszy na tym forum :) mamy okazje kupic przyczepę jak wyżej, znalazłam podobną na allegro http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-knaus-eifelland-i3193666791.html

 mam prośbe o ocenę, czy w ogóle warto... będzie to nasza pierwsza przygoda z karawaningiem, dlatego nie zamierzamy rzucac się na od razu "na głebokie wody", tylko sprawdzić czy to zabawa dla nas :)  Sprzedającemu sie spieszy, bo ma duże kłopoty finansowe, więc cena est atrakcyjna 2500 PLN. W środku jest bardzo zadbana jak na swoje lata, nie czuc w ogóle wilgoci, zamiast pojemnika na butlę ma bagażnik na rowery... ja sie tylko obawiam, że skoro ma już tyle lat, to ile jeszcze wytrzyma? będę wdzięczna na wszelkie sugestie, decyzję musimy podjąc szybko...

 

edit: cena razem z przystawką uszytą od nowa 3 lata temu...

Edytowane przez aga7403 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... moja przygoda zaczęła się podobnie... pierwsza przyczepa była również "sprawdzianem" dla Naszej rodzinki... Kupiłem "staruszka" w bardzo dobrym stanie... przetestowaliśmy przyczepke.. dzieciakom się spodobało i na przyszłu rok zmieniliśmy budke;) ... "staruszek" sprzedałem koledze, któremu służy do dzisiaj ... więc idea bardzo słuszna  :yes:

Edytowane przez doubleseven (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy taka przyczepa spełni wasze oczekiwania (przestrzeń, funkcjonalność itp. itd.)? Jeżeli tak, to brać i cieszyć się. A jeżeli, nie? To co wtedy? Z jednej strony 2,5k to niedużo, z drugiej jest to kawałek grosza, który można przeznaczyć może na coś innego...

Ilu forumowiczów, tyle opinii i każda na pewno cenna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK - bez wątpienia warto kupić sprawną starą przyczepę na próbę. Ale kluczem jest niestety określenie "sprawną". Musi być sucha, szczelna.

NIE - nie warto kupić przyczepy śmiesznie taniej na poczatek przygody z karawaningiem, jeśli jest ona zgniła, cieknąca i ma niesprawne wyposażenie. Bez napraw nie ma szans na spędzenie nawet jednych wakacji w rozsądnych warunkach, a wykonanie napraw może być z kolei kosztowne i czasochłonne.

Czyli niestety decyzja rozbija się o rzetelną ocenę stanu technicznego budki. Jeśli jest ok to ja bym brał. Zakładam, że Ci sie spodoba ta forma wypoczynku i wówczas bez najmniejszych kłopotów za rok sprzedasz przyczepę w tej samej cenie więc sprzęt na wakacje masz za darmo.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po raz pierwszy na tym forum :) mamy okazje kupic przyczepę jak wyżej, znalazłam podobną na allegro http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-knaus-eifelland-i3193666791.html

 mam prośbe o ocenę, czy w ogóle warto... będzie to nasza pierwsza przygoda z karawaningiem, dlatego nie zamierzamy rzucac się na od razu "na głebokie wody", tylko sprawdzić czy to zabawa dla nas :)  Sprzedającemu sie spieszy, bo ma duże kłopoty finansowe, więc cena est atrakcyjna 2500 PLN. W środku jest bardzo zadbana jak na swoje lata, nie czuc w ogóle wilgoci, zamiast pojemnika na butlę ma bagażnik na rowery... ja sie tylko obawiam, że skoro ma już tyle lat, to ile jeszcze wytrzyma? będę wdzięczna na wszelkie sugestie, decyzję musimy podjąc szybko...

 

edit: cena razem z przystawką uszytą od nowa 3 lata temu...

 

Tu też jest taka, można sobie porównać - różnica w cenie duża więc jeśli w tej "Waszej" wszystko sprawne i szczelne to na początek super - musi Wam odpowiadać. Co do rocznika to nie przekłada się to na stan i kondycję przyczepy, widziałem ponad 20 - letnie w znakomitej kondycji i takie o połowę młodsze zgnite.

 

http://karawaning.net/eifellandknaus.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prawie identyczna jak nasz Wilk 360 tylko mocno zniszczona - nie ma ogrzewania - nie ma ani butli gazowej ani miejsca na nią - "przedsionek letni – stan dobry, po naprawach i regeneracji.",sprawdź czy ma tabliczkę z numerami - to ważne.

Orginalnie powinno być DMC max 750 kg i przegląd bezterminowy tak jak ta : http://komis.mark2006.pl/oferta558_przyczepa_campingowa_knaus_eifelland_300przyczepa_nr_174_do_650_kg.html.

Przy tej będziesz musiał co rok robić przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu. To chyba najszybciej kupiona przyczepa o jakiej czytalem w tym dziale :)

 

dziękuję :) uwierz, że ja   jeszcze wczoraj o 17 nie myślałam, że dzisiaj będę czytać z zapartym tchem to forum :) już podłogę na allegro mam zamiar zamiawiać, ale w czwartek dopiero podpisujemy umowę i mąz niestety każe czekać z zakupami :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.