Skocz do zawartości

Poliester czy Ten Cate jest lepszy?


Barbara100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, jaki przedsionek bedzie lepszy z Ten Cate czy poliestru?

Poniewaz szykuję sie z rodzinka na wyjazd nad morze chce zakupić przedsionek do przyczepy kempingowej . Tylko nie mam pojęcia jaki? Może ktos mi doradzi czy na pobyt około 2 miesiecy na kempingu lepszy jest Ten Cate czy z poliestru??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że też się zastanawiam. W aktualnym przedsionku mam Dach WM 19 (260 gr/m2) >= 100 cm słupa wody. Ściany WR 18 (240 gr/m2) >= 85 cm słupa wody.

Kiedyś znalazłem, że WM19 to 65% polyester/35% PVA WR- 100% polyester

 

Ta konfiguracja jest ok. Nie wiem jak odnieść to do poliestru (jaką ma grubość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za wskazówki ale słyszałam, że Ten cate mogą stać krócej i sa też takie co mogą stać dłużej. Dla mnie lepszy byłby ten na dłuższy czas.bo czasami to nawet do 4 miesiecy. Szukam tez nowego i nie drogiego. Może ktos wie gdzie można taki kupić jaka forma przez internet jest sprawdzona i jakiej marki jest dobrej jakosci?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało która firma podaje jaki jest użyty rodzaj Tencate. Aktualnie też szukam przedsionka i pod uwage biorę tylko takie, które mają WM19 na dacju i WR18 na ścianach, miałem więc wiem, że są trwałe.

Isabella ma  IsaTex (powlekany poliester) i to jest zupełnie inny, grubszy materiał, jednakże cena 'zabija'.

Walker podaje dach Ten Cate poliester, a ściany Ten Cate powlekany poliester 240 g / m.

Edytowane przez fomicz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Walkera:

Atrium:

  • Roof: Ten Cate All Season coated polyester: 260 g/m2
  • Walls: Ten Cate All Season coated polyester: 240 g/m2

Signum:

  • Roof: Ten Cate All Season coated polyester: 240 g/m2
  • Walls: Ten Cate All Season coated polyester: 240 g/m2

Weekender:

  • Roof: Ten Cate All Season coated polyester: 240 g/m2
  • Walls: Ten Cate All Season coated polyester: 220 g/m2

 

 

tak więc wszystko zależy jeszcze od modelu a nie wyłącznie od producenta.

Czyli Walker jest porównywany z obelinkowym Hyperkampem.

 

Gerjak ma jakieś inne osnaczenia (swoje materiały). Np Verdi All Season QS 44 ale już QUEEN MSB 300 Ten Cate All Season 280 g i Ten Cate All Season 240 g.

 

Brand ma oznaczenia TC-TOURING 240 (więc chyba 240g/m2) w tańszych a w droższych: TC-RESIDENTIAL  lub PVC.

Edytowane przez fomicz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Hypercamp to patrz na PVC lub w konfiguracji podanej przeze mnie: Dach WM 19 (260 gr/m2) Ściany WR 18 (240 gr/m2).

 

Mały update jeżeli chodzi o materiały. W jednym z holenderskich testów przedsionków wyczytałem, że QS44 użwywany przez Gerjaka ma 280 gr/m2.

Teraz na dach dają GerjaTex ale chyba gramatura jest ta sama.

 

Bardzo fajne są Herzogi, sprawdź na stronie: herzog-freizeit24.de mają też wyprzedaże.

 

Jeżeli masz kogoś w DE lub NL to przesyłka często jest tania lub darmowa. Ja znalazłem Gerjaka 300, który w rozmiarze 1075 z przesyłką wyniesie mnie 555€ + flaszka :)

Edytowane przez fomicz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

dziękuję bardzo za podpowiedz. Przeglądałam stronę Herzog...ale tam jest tylko w języku niemieckim! Zostaje więc w  www.obelink.pl  przynajmniej tam mogę normalnie czytać nie tracąc dużo czasu na zrozumienie. Po rozmowie telefonicznej z firmą Obelink konsultantka (bardzo uprzejma )wszystko mi wyjasniła i to w naszym ojczystym języku! Już prawie jestem zdecydowana na zakup w formie wysyłki z obelinka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.