Skocz do zawartości

zimowe kempingach na Słowacji, w Czechach i w Polsce


barwol

Rekomendowane odpowiedzi

To ja też trochę dodam,kilka wyjazdów po śniegu zaliczyłem,więc popieram tych co chcą podjąć takie wyzwanie ,

może tu:

 

http://www.podlesok.sk/en/

 

http://www.slovenskyraj.sk/strediska/podlesok/pl.html

 

byliśmy tam cztery lata wstecz 11 listopada i daliśmy radę pomimo trudnych warunków śniegowych....kilka fotek:

atrakcje dodatkowe Zamek Spiskie Podhradie,basen termalny Vrbov.

 

 

 

ps1. adamkwiatek...........nie wiem skąd się bierze w Twojej wypowiedzi tyle pesymizmu przekazywanego innym.......no chyba,że źle zinterpretowałem.

 

 

ps2. barwol........nie rezygnuj z własnych planów, tylko zbieraj informacje i w DROGĘ.

post-8250-0-08534800-1387313830_thumb.jpg

post-8250-0-97357500-1387313905_thumb.jpg

post-8250-0-65233800-1387314063_thumb.jpg

post-8250-0-39405900-1387314125_thumb.jpg

post-8250-0-92709900-1387314211_thumb.jpg

post-8250-0-78123200-1387314262_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan - niestety ale nie mogę zrozumieć po co i na co są takie komentarze :nono: . Nie jest to niestety pierwszy i raczej też ostatni post tej osoby w takiej formie. To na tyle bo nie piszemy w temacie. Co do wyjazdu na ten kemping to czekam na śnieg.... na teraz to straszna marnizna... Ale jak coś będzie to zapinam się koło czwartku (po świętach) i wracam w kolejną sobotę :ok:

Nastrój świąteczny udzielił się Barwolkowi ale i mnie też w życiu nie wszystko wychodzi, stąd bywam podobnie zgryźliwy.

„ostatni post tej osoby w takiej formie” sugeruje niezrozumienie moich intencji wspierania polskiego zimowego karawaningu , a jestem „kombatantem” w tej materii, co ilustrują zdjęcia na tym Forum.

Trzeba inwestować dudki w swój kraj choć trudno to zrozumieć jak się ponoć jest z Krakowa, a on przecie leży w Małopolsce, więc mało tam pewnikiem Polski, jak nazwa wskazuje.

Bez klienteli nie powstaną zimowe campingi w Polsce, czyli trzeba promować taki sport u nas – wszak jesteśmy pionierami, a to zobowiązuje.

Podobny mechanizm działa w  przemyśle samochodowym, dzięki czemu robotnicy mają pracę składając samochody z części robionych poprzez dostawców z innych fabryk – jest praca, jest kasa, obywatele kupują, bo maja za co, fabryki się rozwijają, bo mają zbyt.

Powstają serwisy, specjalistyczne usługi, rośnie produkcja i eksport części eksploatacyjnych, i cały przemysł wspierający – coraz więcej pracy i kasy.

Polscy robotnicy z zamkniętych zakładów niestety nie mogą się integrować z tamtymi na Majorce, bo nie maja kasy, a nie mają dla tego, żeby ją miał ich niemiecki kolega.

Tak więc Barwolku , jeżeli ziomal nie będzie Twojej osobie płacił za pracę, bo wybierze usługi Czecha lub Niemca, to docenisz promowanie rodzimego biznesu, siedząc z braku kasy w zadymionym Krakówku.

Sprawiedliwie jednak przyznaję, że to nie wina Barwola i innych, że fundują wakacje i emerytury obcokrajowcom, tylko speców ze styropianu, od kręcenia lodów przy podatkach i prywatyzacjach – co taki kierunek wytyczyli.

Coraz mniej Polski w Polsce , co widać choćby po kolorowych facjatach posła, rzecznika, czy innego mądrali od dokręcania śruby – nie wygląda to optymistycznie.

Tak więc wypowiadam się w temacie, a jakby tam kto nie zrozumiał, to będę pisał wolniej  - pieniądz i gospodarka determinują również nasze carawaningowe możliwości.

Nawiasem ilu potencjalnych polskich carawaningowców wyjechało za chlebem wraz z dwoma milionami emigrantów ?

Skoro optymiści twierdzą, że miejski samochód z toną budy na ogonie, daje radę na białych od śniegu górskich serpentynach i wyciągnie z zaspy przyczepę, o co łatwo podczas manewrów -  to macie rację, a ja bredzę jak Małopolanin, niejodowaną solą karmiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bez klienteli nie powstaną zimowe campingi w Polsce, czyli trzeba promować taki sport u nas – wszak jesteśmy pionierami, a to zobowiązuje.

 

 

Jeżeli maja wyglądać tak, jak ten w Zakopanem, który opisywałem na swoim wątku listopadowym, to ja to chrzanię i wolę do Słowaków....  :ee:

 

Ale trudno sie z Tobą nie zgodzić, ze bez popytu nie będzie podaży. Podstawowe prawo wolnego rynku, tylko, że u nas ten rynek jest mocno wypaczony....  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamkwiatek........idea i założenia fantastyczne wręcz bym powiedział,że z nutą patriotyzmu.........tylko,że mamy prawo wyboru.......tak więc zapraszam Cię do Szczyrku na narty....późny Gierek (chociaż coś w tym roku drgnęło-pewno przez ostatnie dziesięć lat wszyscy zobaczyli klasę Słowaków w turystyce zimowej).

Pomimo wszystko,z wielkim szacunkiem .........zaimponujesz mi jak powiesz,że swoją Niewiadówkę holujesz Polonezem Caro .

I,naprawdę nie mam nic przeciwko Polsce , polskim produktom oraz odpoczywaniu na polskiej ziemi ale wyjazd za granicę to wolny wybór który każdy z nas podejmuje indywidualnie.

pozdrawiam Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karawaning zimowy to jedna z lepszych form tej "działalności". W zeszłym roku już prawie byłem w Austrii ale (ze względu na odległość) żona mnie (zdroworozsądkowo - co by było bez kobiet :blagac: ) powstrzymała,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.