Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje VRS. Takie wpisy cenię najbardziej, czuć ten klimat katawaningowy!

Jarosław, zamawiam z fabrycznym. Spodziewałem się zmian konstrukcyjnych chociaz w salonie nikt nie ma o tym pojęcia.

 

Ps. Co wybrales?

Zalukaj na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście- gdyby ograniczały mnie finanse- wolał bym zrezygnować z wielu bajerów: ale nigdy nie zrezygnował bym z webasta.

NIGDY!!!

 

właśnie dlatego stworzono różne wersje samochodów, bo każdy woli co innego :). Nigdy nie miałem webasta i raczej mieć nie będę. Mój samochód ma to szczęście, że stoi w ogrzewanym garażu i zimą ma ok +15C. Jakby stał pod blokiem webasto w kolejnym byłoby na liście życzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto - miałem w jednym aucie bo tak był skonfigurowany - dobrowolny przymus.

Fajny bajer gdy auto stoi na zewnątrz i robi dłuższe trasy.

Na krótkie odcinki to bezsens użytkowy. Co chwilę włącza i wyłącza się . Do marketu i po mieście....kicha :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, może dziś nie jest mój dzień. Nie chciałem Was urazić. Przepraszam.

 

To że przyczepa ma duże DMC nie znaczy przecież że się w nią naładuje po dach. Dużo zależy od samej przyczepy, jej rozmiaru, ramy, stanu technicznego itp.

 

I wiem że budżet nie jest z gumy... niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda tylko ze auta typu alhambra często8 maja dodatkowa nagrzewnice z tylu by 6 i 7 siedzenie ogrzać. Bez dodatkowego piecyka bardzo wolno sie nagrzewa samochód a przy silnych mrozach nie dobija woda do 90.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie pojęcia, dogrzewacz a webasto to dwie różne rzeczy. Webasto to ogrzewanie postojowe, sterowane z programatora lub bezprzewodowo z pilota. Niezależne od pracy silnika, nie jest to wyposażenie seryjne. Dogrzewacz, seryjnie w sharanach czy alhambrach, uruchamia się automatycznie jak temp zew spadnie poniżej 5st i podgrzewa wodę w układzie do 80st i się wyłącza, a jak wolno jedziemy na ogrzewaniu i temp czynnika spadnie to znowu się włącza. Przez dwie nagrzewnice w aucie przy niskiej prędkości bez tego nie zagrzejesz silnika choćbyś jechał 200km.

I fakt fsktem dogrzewacz można przerobić na webasto, działa na tym samym piecyku, trzeba dołożyć programator i pompke do obiegu wody żeby temp miała jakąś dystrybucje. Oczywiście praktykuje się to w starszych autach, nie nowych na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też mylisz pojęcia :-)

Webasto to nie jest dogrzewacz czy nagrzewnica, tylko nazwa firmy produkującej urządzenia ogrzewające. To jest chyba tak jak z adidasami - dużo ludzi mówi tak na wszelkiego typu i wszelkich marek obuwie sportowe, a przecież to jest nazwa firmy.

Ogrzewania (niezależnie od producenta czy nazwy) mogą być suche lub mokre - suche ogrzewają powietrze i wdmuchują je do kabiny, mokre nagrzewają płyn chłodniczy, dzięki czemu można podgrzać silnik przed uruchomieniem i ogrzewają też wnętrze w standardowy sposób poprzez nagrzewnicę. (płyn chłodzący przepływa przez nagrzewnice i oddaje ciepło powietrzu przedmuchiwanemu przez nagrzewnicę za pomocą wentylatora)

Oprócz tego jest jeszcze nagrzewnica PTC - elektryczna - ogrzewa powietrze wdmuchiwane do wnętrza samochodu, oraz elektryczna nagrzewnica bloku silnika - zasilana z kontaktu (230V) a ogrzewająca płyn chłodzący silnika, aby ułatwić rozruch w mrozy - nie ogrzewa wnętrza pojazdu ponieważ nie uruchamia wentylatora wnętrza)

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też mylisz pojęcia :-)

 

Webasto to nie jest dogrzewacz czy nagrzewnica, tylko nazwa firmy produkującej urządzenia ogrzewające. To jest chyba tak jak z adidasami - dużo ludzi mówi tak na wszelkiego typu i wszelkich marek obuwie sportowe, a przecież to jest nazwa firmy.

 

Ogrzewania (niezależnie od producenta czy nazwy) mogą być suche lub mokre - suche ogrzewają powietrze i wdmuchują je do kabiny, mokre nagrzewają płyn chłodniczy, dzięki czemu można podgrzać silnik przed uruchomieniem i ogrzewają też wnętrze w standardowy sposób poprzez nagrzewnicę.

 

Oprócz tego jest jeszcze nagrzewnica PTC - elektryczna - ogrzewa powietrze wdmuchiwane do wnętrza samochodu, oraz elektryczna nagrzewnica bloku silnika - zasilana z kontaktu (230V) a ogrzewająca płyn chłodzący silnika, aby ułatwić rozruch w mrozy.

Oczywiście jest to potoczna nazwa :) bo i dogrzewacz i postojówka jest ffirmy webasto, a konkretnie piecyk. Są też ogrzewania elektryczne ogrzewające powietrze wydmuchiwane na szybe, podajże renówki takie coś maja. Ale odbiegamy od tematu. Do tematu chodzi o różnice między dogrzewaczem a postojówką. Dogrzewacz alhambry mają seryjny i jest przydatny zwląszcza na krótkich trasach, a postojówka zwana zwyczajowo webasto jest jako opcja i przydaje się żeby nie skrobać szyb albo jak na trasie siedzimy w aucie żeby silnik nie chodził a było ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też mylisz pojęcia :-)

 

Webasto to nie jest dogrzewacz czy nagrzewnica, tylko nazwa firmy produkującej urządzenia ogrzewające. To jest chyba tak jak z adidasami - dużo ludzi mówi tak na wszelkiego typu i wszelkich marek obuwie sportowe, a przecież to jest nazwa firmy.....

 

Trafna uwaga :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto - miałem w jednym aucie bo tak był skonfigurowany - dobrowolny przymus.

Fajny bajer gdy auto stoi na zewnątrz i robi dłuższe trasy.

Na krótkie odcinki to bezsens użytkowy. Co chwilę włącza i wyłącza się . Do marketu i po mieście....kicha :hmm:

To był raczej dogrzewacz. Ogrzewanie stacjonarne samemu wł/wył

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafna uwaga :ok:

 

 

To był raczej dogrzewacz. Ogrzewanie stacjonarne samemu wł/wył

Tak i nie to zależy co jest zamontowane, ja miałem taki piec który dogrzewał silnik poniżej jakiejś tam temp. ale ja po podłączeniu

do komputera uruchomiłem funkcję ogrzewania stacjonarnego z pełnym programatorem. Dlaczego było to wyłączone :niewiem:

tak czy siak działało, ale nie wszystkie wersje miały takie coś, chodziło o to jakie rodzaj radia był montowany w aucie

bo to tam sterowało się wszystkimi funkcjami.  Myślę że wiele auta tak ma że wystarczy niektóre funkcje uruchomić.

A nazwa Webasto to faktycznie producent tych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.