Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

W D5 z elektroniką nie miałem żadnych problemów.

Wiesz jak jest: ja mam też Peugeota 307 rocznik 2004, od nowego u mnie- i też nie wiem co to elektronika (no może poza własnym życiem tylnej wycieraczki :) ) i inne awarie (w Lancii z PSA zresztą też).

Ale jestem w stanie uwierzyć że są pechowcy- widać to zresztą na forach.

A co jeśli by mi się trafił taki  :) , wolałem po prostu nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Ale zawsze wybieramy mniejsze zło (naszym zdaniem)

Z ogarnięciem elektroniki jest problem, bo tej elektroniki jest za mało. Np. komputer wyrzuca "błąd w układzie dolotowym" (taki częsty) i wtedy potrzebny doświadczony mechanior który czyta między wierszami (z innych parametrów), żeby nie naciągać klienta.

A w układzie dolotowym może być : turbina, intercoler, podciśnienie sterujące turbiną które ma połączenie z zawieszeniem silnika i serwem...

Jednak ja wybrałem taki model bo inne po roku 2005 mają DPF, kolejna zmianą jest wprowadzenie Ad Blue - tam też staruje elektronika.

Jak jest wszystko nowe to będzie ok , zaś dla nas - użytkowników starych dziadków - zawsze będzie zagadka i problemy mniejsze czy większe, jednak musimy je ogarniać np. korzystając z przysługi kolegów z forum...

W odpowiedzi na tytuł postu: polecam to auto jako holownik.

 

Kolega który jeździł Lancią z PSA też ogromnie ja chwalił i żałował że sprzedał (zamienił na AUDI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

To chyba zależy od samochodu, miałem i30 cw (kombi) 2009r. i przy ciągnięciu przyczepy tak bujało tyłem, że dzieci miały chorobę morską. A z tego co widzę Ty chyba nie narzekasz.

Mi bujało jak za mało dociążałem hak. Jeżeli prawidłowo zapakuję zestaw jest ok. Żona nawet bez przyczepy nie potrafi jeździć z tylu jest jej niedobrze. Córki nie narzekają.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bujało jak za mało dociążałem hak. Jeżeli prawidłowo zapakuję zestaw jest ok. Żona nawet bez przyczepy nie potrafi jeździć z tylu jest jej niedobrze. Córki nie narzekają.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

Z dociążonym hakiem Hyundaia już raczej nie przetestuję, zastanawiam się jednak czy w nowej wersji to jakoś poprawili czy dalej jest taki miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dociążonym hakiem Hyundaia już raczej nie przetestuję, zastanawiam się jednak czy w nowej wersji to jakoś poprawili czy dalej jest taki miękki.

Dziwne jest to zawieszenie bo w hatchbacku miękkie raczej nie jest (przed nim miałem francuza). Natomiast jest niskie, koła są głęboko w nadkolach to mi przeszkadza, nowe wyglądają podobnie na drodze. Ale to i tak ze wszystkich samochodów, odpukać najlepsza moja fura. Od 8 lat niezawodna z przyczepą.

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na komfort jazdy oprócz głównego parametru stosunku mas w zestawie jest jeszcze mało kiedy rozważany parametr:

Odległość między osią tylną a główką haka!

Im jest ona mniejsza tym mniejszy będzie moment obrotowy wywołany siłami reakcji z ruchów bocznych przyczepy.

Do tego dodaje się długość przyczepy czyli odległość osi do zaczepu.

Wtedy jak zsumujemy sprawność zawieszenia w samochodzie + przyczepie + stabilizator jazdy = mamy efekty uboczne.

 

Dzieciaki z reguły jeżdżą z tyłu i uodparniają się na "chorobę morską"

 

Przypadek z życia wzięty:

Hobby prowadzi mi się idealnie

Zaś mam przyczepkę towarową dwuosiową (MW=350, ŁRZ=1500) jak jadą na pusto to strasznie odczuwam drobne drgania. Nierówność nawierzchni jest dwukrotnie przekazywana na nadwozie. Jak jedzie pod obciążeniem zawieszenie pracuje i tego nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, czytam Wasze informacje i uwagi na temat holownikow do przyczep, wypwiedzi sa rozne i czasami smieszne. Ja rowniez chcialbym wymienic samochod na inny taki odpowiedni do przyczepy. Rozwazam Voyagera 2.5 sharana, alhambre , mazde 5. Moze mi doradzicie tylko nie piszcie ze ma miec naped na 4 kola bo to auto ma mi tez byc uzyteczne po sezonie. Przyczepe mam Topaz380 wiec sredniej wielkosci, a moze inne realne wskazowki, auto do kwoty ok 20 tys. Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką budkę to Ci wszystko po za maluchami pociągnie. Mogą ludzie poematy pisać ale to będzie tylko bicie piany.

Popieram

Każdy będzie chwalił swoje i każdy ma swoje upodobania w markach: jeden lubi grupę VW inny Volvo czy Renault.

VW na Skodę to nie zmiana -to te same motory.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyager 2.5 diesel VM ? Od razu go wykreśl, on ma wspaniały czterogłowicowy silnik cud myśli włoskiej rodem z motorówki. Jest w 100% nienaprawialny. Reszta będzie ok pod warunkiem, że znajdziesz nie zajeżdżony i utrzymany egzemplarz w co ja osobiście nie wieżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że "strzelasz" w bardziej rodzinny samochód. Polecam MM Grandisa. Naprawdę solidne auto. Silnik benzynowy naprawdę godny uwagi. Z dieslem trochę gorzej (Silnik Vw). Auto 7 osobowe, bardzo przestronne (w 3 rzędzie są normalne fotele, nie jakaś deska), z w miarę niską dmc ( mój ma 2260kg.) I budkę 1200 kg . ciągam bez Viatola.

post-7469-0-18509900-1470293167_thumb.jpg

post-7469-0-52830800-1470293229_thumb.jpg

post-7469-0-55514300-1470293271_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.