Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem 4 miesiące kia rio 1.1 dizel powiem Ci ze auto kosztowało coś w salonie 45 tys Nowe ale przez pierwszy miesiąc co chwila sprawdzałem czy szyby z tyłu nie są otwarte bo wyguszenie slabiutkie , u nas w mieście policja miała wypadek kia ceed tak się poskładała ze tylko na złom się nadawała a astra 2 zderzak maska błotnik . Moje zdanie jest takie ze może ładnie wygląda ale wszystko delikatne ale wkoncu cena mówi za siebie .

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 4 miesiące kia rio 1.1 dizel powiem Ci ze auto kosztowało coś w salonie 45 tys Nowe ale przez pierwszy miesiąc co chwila sprawdzałem czy szyby z tyłu nie są otwarte bo wyguszenie slabiutkie , u nas w mieście policja miała wypadek kia ceed tak się poskładała ze tylko na złom się nadawała a astra 2 zderzak maska błotnik . Moje zdanie jest takie ze może ładnie wygląda ale wszystko delikatne ale wkoncu cena mówi za siebie .

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Byry przecież cena KIA w zasadzie już jest na takim samym poziomie jak inne auta.

 

Mój teść miał Ceeda SW. Gwarancja u nich to żart, a w zasadzie jej nie ma. Niby się chwalą, 7 lat a większość podzespołów miała limit 45k km. No i serwis za bardzo niczego naprawiać nie chciał. O wszystko trzeba było toczyć boje. Takie to auto było

Z tego co prasa motoryzacyjna pisze to DSG przy tym przebiegu może już generować poważne koszty. A silnik Laguny ma raczej dobre opinie.

Aż dziwne, że sami Niemcy źle o tym piszą? Czyli musi być tragicznie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

Pasek odpada bo nie da rady podtlenku LPG wstawić

 

2

Jakieś argumenty ??

 

Bierz Lagunę !

Jakieś argumenty ??

 

Ja przepraszam że jestem trochę upierdliwy ale tak już chyba mam przy kupowaniu samochodu.

 

Oglądałem wczoraj forestera i wydał mi się taki leciuteńki ?? za delikatny wręcz do targania przyczepy 1300. Mam wrażenie że przez to że jest krótki może nim bujać.

 

W tej lagunie III z silnikiem 2,0 T powiedzieli mi że przy niskich obrotach np pod górkę nie będę miał momentu i że będzie się piłować na wysokich obrotach.

Ja już sobie włosy z głowy wydzieram i nie wiem czy pchać te 3 dychy w taką lalke czy może wybrać:

 

 - Volvo v70 2,4 d5 173 KM / 2,4 pb 170 KM roczniki 2002 można do 15 tysi znaleźć   idealnie mieści się w B

 - BMW seria 5 touring w silniku 3,0 d lub 3,0 pb  i też rocznik taki 2001 do 15 tysi można wyjąć  - już może się nie zmieścić w B

 

No i się zastanawiam co będzie lepszym rozwiązaniem ??

 

Wiem że te propozycje które przedstawiam są rozrzucone jak gnojówka na wygonie ale ten typ tak ma (znaczy się ja :D) że nie wiem sam co  bym chciał. Jak możecie mi coś jeszcze podpowiedzieć w tych moich rozważaniach to bym prosił. Jakoś tak się skłaniam chyba do tego volvo, ale w pb znaleźć to masakra a w d5 nie wiem czy są dobre. Chyba będę stacjonarnie używał przyczepy na podwórku :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś poszerzył zakres poszukiwań :) Myślałem, że chcesz auto, którym można pojechać dalej jak do mechanika.

Mam w rodzinie taką beemke 2,5 d 163 km i jest to dobre auto ale mamy go już bardzo długo i nie było zajeżdżone, rozbite itp.. Pamiętaj, że nikt nie sprzedaje dobrego auta. Szukaj coś do 5 lat bo wtedy ludzie sprzedają auta, które maja od nowości i trochę się już znudziły a stać ich na wymianę na nowe. Takie są coś warte a te wszystkie zabytki i polisingowe to jest bardzo ryzykowna sprawa. Oferty komisów, handlarzy, sprowadzaczy itp. maści geszefciarzy bym od razu odrzucił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Scenica 2.0 diesel 150 koni. Silnik super, te same są montowane w Lagunach.

Generalnie bardzo polecam do ciągnięcia przyczepy.

Jedyny problem z Renault (i to wszystkimi bo sprawdzałem) to DMC przyczepy zawsze dużo niższe niż u konkurencji - a już do totalnego zaniżania DMC dochodzi przy autach sprowadzanych bo nasi diagności sobie z tym nie radzą.

Zwracajcie na to uwagę przy kupnie. Jeśli DMC pasuje, to Renault z dieslem to naprawdę dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" - BMW seria 5 touring w silniku 3,0 d lub 3,0 pb  i też rocznik taki 2001 do 15 tysi można wyjąć"

- dowiedz sie ile rozrząd kosztuje i wymiana ;-) Wczoraj znajomy BMW 5/520 z 2010 roku odebral z wymiany - rozrzad prawie 6000... i nie w serwisie BMW ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dowiedz sie ile(...) kosztuje ...

Baaaaaaaaaaardzo mądra propozycja.

Ja jak kupowałem to się doszukałem że u mnie:

- rozrząd z wymianą to 470zł,

- dwumasa to 1300 z robocizną,

- FAP (mokry) zamiast wymieniać to mogę odkręcić i w garażu samemu umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" - BMW seria 5 touring w silniku 3,0 d lub 3,0 pb  i też rocznik taki 2001 do 15 tysi można wyjąć"

 

- dowiedz sie ile rozrząd kosztuje i wymiana ;-) Wczoraj znajomy BMW 5/520 z 2010 roku odebral z wymiany - rozrzad prawie 6000... i nie w serwisie BMW ...

U mnie nie wymienia się rozrządu silnik 3.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dowiedz sie ile rozrząd kosztuje i wymiana ;-) Wczoraj znajomy BMW 5/520 z 2010 roku odebral z wymiany - rozrzad prawie 6000... i nie w serwisie BMW ...

tylko mała dygresja, że kolega pathrow pisze o e39 a Bartek o e60 i to FL ;)

Zupełnie inne silniki i inne auta (w e60 nawet chyba uprościli i rozrząd jest od strony grodzi i trzeba cały silnik wyciągać do tej operacji ;) ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.