Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

BartoszuK, nie myśl,że się czepiam ale zastanawia mnie to sprzęgło w Nisanie. Napisałeś ,że po włączeniu 4x4/ oczywiście look/ czuć spaleniznę sprzęgła. Czy nie chodzi tu o sprzęgło międzyosiowe,bo tylna oś z przyczepą jest bardziej obciążona a średnica tarcz w sprzęgle międzyosiowym jest 2 a może 3razy mniejsza niż w głównym.W Mazdzie CX 5 już niewielkie błotko czy zaspy powoduje  właśnie przypalanie tego sprzęgła nawet w pozycji auto bez przyczepy. Co Ty na to? Tak dla jasności.

 

Nie nie - spoko ;-)

 

W trybie 2WD - zdarzyło mi się czuć kiedyś sprzęgło ale raczej mało w tym trybie manewrowałem, w trybie AUTO czy LOCK zawsze w momencie gdy manewrowało się przód <> tył, lub trzeba było ruszyć przy użyciu 1500-2000 obrotów (wzniesienie czy krawężnik) sprzęgło było czuć od razu... nie wiem z czego to wynika ...

 

- Tak wygląda tarcza, dwumas i docisk po przypaleniu - przejechane na nowym zestawie było około 25k z czego 10k z przyczepa 4 wyjazdy (januszkowice, turawa, langosze i sława) i kilka innych po okolicy w 2014/2015 roku 

 

post-11643-0-03688000-1457877391_thumb.jpg

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bardzo ważne dla mnie informację. Mogę przeznaczyć 25tys na zakup ale "piątkę" chciałem zostawić na wkład po kupnie. Może zaryzykować i przeznaczyć całą kwotę i kupić troche lepszy.Jeżeli chodzi o typ pojazdu to mimio wszystko chciałbym SUV-a ale pomyślę nad wersją benzynową. Oglądałem dzisiaj i jechałem autem Jeep Liberty 3.7 z LPG. Jestem ciekawy jak automat zareaguje trwałością na przyczepę. Ogólnie samochód zrobił pozytywne wrażenie,trochę ciasno z tyłu ale jak dla mnie wystarczy. Za 2004 rok cena 20 tys,po opłatach. Przebieg niby org.160tys mil. Przemyślę wasze uwagi i będę szkukał dalej. Zostało jeszcze 3 miesiące;) Jak znajdę coś ciekawego to napiszę.

Edytowane przez RomanCzerwski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Zgadzam się z kolegą inhalt'em i również sugerowałbym wybór wersji benzynowej. np. coś takiego :

 

 http://otomoto.pl/oferta/ford-maverick-ford-macerick-3-0-benzyna-naped-4x4-automatyczna-skrzynia-ID6yj0Ed.html#4a12c38b9a  

 

 lub bliźniaczą wersję w postaci Mazdy Tribute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to przyzwoicie. O ile się nie mylę to konstukcja podobna z Terrano II i cenowo bardzo przystępny. Starczy na instalacje LPG i pakiet startowy. Mój błąd- to poprzednik był z Nissanem,a tu faktycznie z Mazdą. Człowiek uczy się całe życie.

Edytowane przez RomanCzerwski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Nie chcę zakładać nowego tematu bo ten jest wypisz wymaluj na moje potrzeby. Kupiłem już nową budkę z DMC 1300 i jestem zmuszony zmienić holownik. No i tu pojawia się pytanie jaki ??? Nie jestem znawcą motoryzacji i moja wiedza w tym temacie jest jak zwykłego Kowalskiego. Jeżdżę teraz laguną 2,0 Pb + LPG i zastanawiałem się nad Laguną III w 2.0 dci na łańcuchu. I czy taki samochód się nada ??

 

Jakie ewentualnie są Wasze sugestie ?? Z moich oczekiwań to tak: rocznik min 2010, kombi, do użytkowania codziennego i cena do... 35000.

 

Myślę że nie są to wygórowane oczekiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad takimi pojazdami:

 

http://olx.pl/oferta/volvo-v70-2-0-d3-163-km-navi-bezwypadkowy-oplacony-gwarancja-f-vat-zamiana-CID5-IDdQbE3.html#231c6737a5

 

http://olx.pl/oferta/citroen-c5-ledy-dach-panorama-2-0-hdi-163km-w-srodku-jak-nowy-CID5-IDeCgvp.html#231c6737a5

 

http://olx.pl/oferta/renault-laguna-2-0-dci-bose-edytion-model-2012-CID5-IDeBWrR.html#231c6737a5

 

Jakoś chyba osobiście wolałbym benzynę ale nie ma w czym wybrać :(  Z takich samochodów te benzyny są zwykle takie jak mam teraz a to jest za słabe.

Proszę o jakieś ukierunkowanie moich działań i poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto sobie najlepiej sam wybierz i wrzuć do oceny bo zaraz się pojawią propozycje od dastera po land crusery. Ja mam 2.0 dci w reno i gdyby nie dpf to moja ocena jest bardzo wysoka. Bracik np. ma mondeło 2012r. 2.0 TDCI 140km i też sobie je chwali.

Edytowane przez --==SZULER==-- (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Laguna da rade w 2.0 Pb pociągnąć sudwinda 550 z dmc 1300 ??  Bo moja obecna to i w dowodzie nie może a i pod górkę to trochę kulała :( Bo gdyby ta nowsza dawała radę to ja bardo chętnie :slina:  bo teraz mam dwie tylko II FL w Pb

Edytowane przez pathrow (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej przyczepy diesel przynajmniej 2 litry albo benzynka 3 litry

 

Nm rządzą moje mondek ma 405 Nm 195 KM przyczepa Buerstner Ventana 530 TK załadowana waży ok 1450kg autko jedzie świetnie spalanie  ok 9 l. 

Nowy nabytek volvo v40 Cross Country diesel 2.0 Twin Turbo 190KM 400Nm ale z przyczepką nie jechałem (bez lepiej niż mondeo bardziej elastyczne)

Edytowane przez Drabcu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nm rządzą moje mondek ma 405 Nm 195 KM przyczepa Buerstner Ventana 530 TK załadowana waży ok 1450kg autko jedzie świetnie spalanie  ok 9 l. 

 

chyba przy 80km/h z góry i z wiatrem w plecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.