Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim poście wkradł się błąd. Chodziło mi o silnik 2,5 CRDI a nie 2,4CRDI

Byłem na oględzinach i przejażdżce takim modelem i niestety dla mnie był trochę zbyt mułowaty, ten czołg trochę waży a 140 koni to mało jak na niego. 3.5L ma 200KM 3,3L 233KM a 3,8 - 260 i ten ostatni co ciekawe pali o 1/4 mniej niż pozostałe tyle że dostać go to spore wyzwanie bo wychodził na rynek amerykański.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, panie Tomaszu!!! Furka jak ta lala!!! Niech służy jak najlepiej. Teraz tylko pakiet startowy i w drogę.

A spalanie w cyklu miejskim będzie akceptowalne?

 Dziękuje  ;)    pakiet startowy trwa, wymiana płynów (wszystkich) plus rozrząd, a spalanie zobaczymy na trasie wyszło 9l/100km a w mieście jeszcze  nie wiem

mam nadzieję ze do 12l/100km się wyrobie  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOM3653 nie ma co się przejmować. Jestem zdania "Jak dbasz tak masz" Jak kupowałem citroena też każdy mi odradzał "Bo to Francuz" a śmiga aż miło. I tutaj będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wiem jakie graty i ich ilości schodzą, szczególnie do 2,5 crdi. Tomek, Tobie na pocieszenie powiem, że z Hyundai'em nie powinieneś mieć wielkich problemów. Ty masz 2,8 ?

Zastanawiam się tylko czemu nie wróciłeś do Landka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Terracan. Nawet chyba bardziej niż KIA Sorento. Ale zrezygnowałem z niego z powodów opisanych przez Gołębia. Ten 2.9 niewiele ma wspólnego z MB. W moim przypadku spalanie nie jest brane pod uwagę, bo poruszam się w większości poza miastem, ale mam kolegę który co dzień pokonuje Poznań w godzinach szczytu rano i po południu (20km robi 1,5h) i mówi że niżej 14l/100 się po prostu nie da. Miał jakieś problemy z układem wtryskowym, zrobił i nadal jeździ, o szczegóły nie dopytywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Terracan. Nawet chyba bardziej niż KIA Sorento. Ale zrezygnowałem z niego z powodów opisanych przez Gołębia. Ten 2.9 niewiele ma wspólnego z MB. W moim przypadku spalanie nie jest brane pod uwagę, bo poruszam się w większości poza miastem, ale mam kolegę który co dzień pokonuje Poznań w godzinach szczytu rano i po południu (20km robi 1,5h) i mówi że niżej 14l/100 się po prostu nie da. Miał jakieś problemy z układem wtryskowym, zrobił i nadal jeździ, o szczegóły nie dopytywałem.

Niby jest to silnik ze sprintera, i coś tam piszą o wtryskach ale to się zobaczy. A spalanie na pewno to nie będzie 8l/100km :P

U mnie poprzedni właściciel wymienił już wtryski, tak więc może ja nie będę musiał ;)  poza tym konstrukcja auta raczej

prosta, wszystko można zrobić samemu, myślę że nie będzie źle :smirk:

 

Tom ,tak z ciekawości zapytam ,jak w twoim nowym autku jest rozwiązany napęd?

Normalnie jest napęd na tył w czasie jazdy możesz dołączyć przód i jest 4x4 gdy jest ślisko, dodatkowo jest reduktor plus 4x4

Trzeba tylko pamiętać że to auto nie ma centralnego mechanizmu różnicowego, tak więc jazda 4x4 tylko na śliskiej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.