Skocz do zawartości

potrzebna pomoc przyczepa Fendt Platin


MateuszG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam ofertę kupna takiej oto przyczepy jak na zdjęciach.

 

Mam pytanie na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego modelu i ile o co głownie chodzi można za nią dać? Czy marka tej przyczepy jest "dobra"?

Nie wiem który rok, jutro będe wiedział.

post-13252-0-01361700-1361094161_thumb.jpg

post-13252-0-92781900-1361094161_thumb.jpg

post-13252-0-74488700-1361094162_thumb.jpg

post-13252-0-06800000-1361094165_thumb.jpg

post-13252-0-82163100-1361094165_thumb.jpg

Edytowane przez MateuszG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj co się jej stało. Brak dzwi, szyb, rysy na przednim narożniku.

To musiało być coś poważnego.

Pytanie, czy konstrukcja przyczepy nie jest naruszona i jakie koszty będą do zapłacenia oraz przywrócenia jej do stanu użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, same szyby i drzwi to jest około 10 tys zł. ( jeśli kupisz nowe).

A od samego wiatru zapewne nie odpadły, więc nie wiadomo co w budzie siedzi.

Czym bym kupił? Jeśli cena by była mega dobra to można się zastanowić.

 

A sam Fendt, to jedna z najlepszych marek na świecie.

Wersja platin to średni poziom wyposażenia ( bianco i shaphir niżej, topas, diamant wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, same szyby i drzwi to jest około 10 tys zł. ( jeśli kupisz nowe).

A od samego wiatru zapewne nie odpadły, więc nie wiadomo co w budzie siedzi.

Fakt i nie da się zaprzeczyć.

 

A sam Fendt, to jedna z najlepszych marek na świecie.

 

;)

 

Co jej się stało? Nie wygląda jak położona? Co jest w niej uszkodzone?

 

Co sie stało ?

Masz rację, pewnie leżała na prawym boku.

Wyglada jakby spadła z podnośnika lub nasypu. Uszkodzenia wyglądają na bardziej statyczne, niż w ruchu.

Faktem jest, że nawet na tych fotkach widać, że nadwozie mocno ucierpiało.

Jeżeli budka miałaby stanąć do końca swoich dni, jako altana w ogródku, to można przy rozsądnej cenie pomyśleć o jej naprawie.

W przeciwnym razie, omijać z daleka.

IMHO

 

Witam,

mam ofertę kupna takiej oto przyczepy jak na zdjęciach.

[...] ile o co głownie chodzi można za nią dać?

 

8 tys. :hmm:

Tyle, ile warty jest osprzęt, który po wymontowaniu można sprzedać.

:miga:

 

Witam,

Czy marka tej przyczepy jest "dobra"?

 

Oczywiście - dobra, podobnie jak: Hobby, Dethleffs, Knaus, KB, LMC, Tabbert, Bürstner, Adria itp. marki.

 

:skromny:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to przyczepa jest z Francji po kradzieży i może mieć zaznaczoną na dowodzie rejestracyjnym procedurę RSV, co może uniemożliwić rejestrację.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to przyczepa jest z Francji po kradzieży i może mieć zaznaczoną na dowodzie rejestracyjnym procedurę RSV, co może uniemożliwić rejestrację.

Wpis raczej nie w dowodzie, ponieważ dowód w takich przypadkach jest zabierany ostatecznie.

Jeśli już, to np. na ksero dowodu, które otrzymuje się z prefektury policji.

:hmm:

 

P.S.

Moze być jeszcze gorzej, np. VEI :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis raczej nie w dowodzie, ponieważ dowód w takich przypadkach jest zabierany ostatecznie.

Jeśli już, to np. na ksero dowodu, które otrzymuje się z prefektury policji.

:hmm:

 

P.S.

Moze być jeszcze gorzej, np. VEI :]

Nawet we Francji potrafią kombinować. Widziałem taką przyczepę, też Fendt (ostatnie modele we Francji dość popularne - montują we Francji), na placu u handlarza. Była po wandalizmie i też byłem zdziwiony, gdyż był dowód (gris- karta) z adnotacją RSV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet we Francji potrafią kombinować. Widziałem taką przyczepę, też Fendt (ostatnie modele we Francji dość popularne - montują we Francji), na placu u handlarza. Była po wandalizmie i też byłem zdziwiony, gdyż był dowód (gris- karta) z adnotacją RSV.

Fakt, kombinuje się wszędzie.

W pewnych przypadkach przy RSV, CG może być dostępny, jeśli uznano, że uszkodzeniom nie uległy krytyczne dla bezpieczeństwa jazdy podzespoły, np. układ jezdny i pojazd moze być w łatwy sposób usprawniony / przywrócony do pierwotnego stanu.

Niestety, we Francji są jeszcze obostrzenia, że po takiej naprawie i pozytywnej opinii rzeczoznawców, tym pojazdem moze dalej poruszać się tylko właściciel.

Stąd tak mało właścicieli decyduje się tam na naprawy (drogie i problem z późniejszym odsprzedaniem).

Z kolei przy wpisie VEI do CG, jest to już nieodwracalne zniszczenie i CG jest zabierany ostatecznie.

Takie pojazdy / przyczepy właśnie dosyć czesto są przywożone np. do Polski.

Niedługo sie to zmieni, ponieważ Unijne przepisy maja być ujednolicone i taka sytuacja, jak we Francji, powoli będzie we wszystkich państwach Unii.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis raczej nie w dowodzie, ponieważ dowód w takich przypadkach jest zabierany ostatecznie.

Jeśli już, to np. na ksero dowodu, które otrzymuje się z prefektury policji.

:hmm:

 

P.S.

Moze być jeszcze gorzej, np. VEI :]

wystarczy jak sprzedający zrobi przegląd dopuszczający do ruchu i nie ma problemów z rejestracją .

Zgodnie z L327-2 można taki pojazd zarejestrować na terenie RP

Edytowane przez ptaku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe  jaka jest cena  bo wygląda na  demolkę uliczną,  zobaczcie na zdjęcia środka ile tam rzeczy brakuje

Szczerze mówiąc, to w środku nie zauważam istotnych braków, może kilka materacy na siedziskach, ale mogą być w innej części przyczepy :hmm:

Ogólnie, kto wie ? Możesz też mieć rację, ponieważ to, co pokazują zdjęcia nie jest bardzo typowe więc bez obejrzenia na żywo, trudno coś konkretnego stwierdzić.

Dziwny jest brak drzwi i okien po obydwu stronach przyczepy, a uszkodzenia ścian wyglądają na statyczne.

Też jestem ciekawy na jaką kwotę jest ta budka wyceniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.