Skocz do zawartości

Nowa ustawa o kierujących pojazdami


salaj

Rekomendowane odpowiedzi

Co do dziwnych aut... ja zdawałem Fiatem Ducato (fiaty, niby nie dziwne auta).

Na egzaminie wskoczyłem do auta, mam już jechać... prawa ręka szuka miedzy fotelami wajchy od hamulca "ręcznego"...
Konsternacja przez 3 sek. Później szukam "bilarda" jak w starych mercedesach... następnie myślę sobie, że może ma jakiś elektryk (szukam przycisku)... nie ma. Myślę sobie, że przecież nie będzie po lewej stronie koło siedzenia kierowcy. Tam była wajcha.

Całość trwała z 10 sek. Śmieszna sprawa.

Na szkoleniu jeździłem dużym SUV'em. Normalne autko jeżeli chodzi o użytkownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 8 miesięcy temu...
taki przepis wyczytałem,
jak dla mnie to nowy, bo teraz użytkuję holownik 2505kg  :oslabiony: , więc nie mogę parkować na chodniku  :sciana:
 
Art. 47.
1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;

2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.
2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru, roweru lub wózka rowerowego. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.
 
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialbys strasznie zle trafic zeby ci zapakowali mandacik za 5 kg tak naprawde chodzi o to ze chodnik od ulicy czy tez parkingu rozni sie gruboscia podbudowy w zwiazku z powyzszym pozostawienie auta na chodniku ciezszego ( nie chodzi o 5 kg ) to nie apteka ale powiedzmy 3 tony dewastuje chodniki po ktorych wszyscy chodzimy Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

małe pytanie w kwestii kilogramów w dowodzie rej holownika. Mam samochód Citroen C4 Grand Picasso, gdzie w dowodzie mam wpisane:

F.1 i F.2 - 2250kg

F.3 - 3130 kg

O.1 - 1180 kg

O.2 - 750 kg

 

Więc, czy mogę holować przyczepkę o DMC tak jak wpisane w O.1 - 1180kg, czy też o DMC F.3 (3130) - F.1 (2250) = 880kg????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialbys strasznie zle trafic zeby ci zapakowali mandacik za 5 kg tak naprawde chodzi o to ze chodnik od ulicy czy tez parkingu rozni sie gruboscia podbudowy w zwiazku z powyzszym pozostawienie auta na chodniku ciezszego ( nie chodzi o 5 kg ) to nie apteka ale powiedzmy 3 tony dewastuje chodniki po ktorych wszyscy chodzimy Pozdrawiam

 

Więc zapis powinien dotyczyć masy rzeczywistej a nie DMC bo pusty VAN (bus)  waży mniej jak osobówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz holowac cepke o DMC 1180, ale holownik nie moze być wtedy ciezszy niz 1950 kg

czyli F.3 nie jest sumą DMC auta i DMC przyczepy a jedynie rzeczywistą masą na wadze (jeśli mnie zważą)?

tak się dopytuję bo w mam w przyczepie DMC 1140 kg - co by sie mieściło z zapisem w dr samochodu - punkt O.1 - 1180kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zapis powinien dotyczyć masy rzeczywistej a nie DMC bo pusty VAN (bus)  waży mniej jak osobówka.

obawiam sie ze ciezko na oko zmierzyc mase rzeczywista bo teoretycznie mozesz miec racje natomiast nikt nie bedzie sprawdzal co masz w bagazniku stad latwiej sprawdzic zgodnosc po dmc gdyz to masz ustalone fabrycznie pozatym ew . kontrola :miga:  muisiala by miec zawsze mate wagowa ze soba...co sie dotyczy samego przepisu to jest w nim czesc racji gdyz postawienie wana czy busa na chodniku czesto wiaze sie z tym ze 1.5 metra dla pieszego nie zostaje a wiec o ile przejdziesz jakos samemu to wyminac kogos z wozkiem jest problem wiec utrudnia to ruch....ps. Na codzien jezdze fordem transitem wiec wiem co pisze i znam temat z obydwu stron pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocham temat wagi auta ja mam scudo osobowe zarejestrowane na 5 osób a załadować mogę wiele oj wiele :)

w DR

G - 1907 kg - masa własna

F1,F2 - 2780 kg DMC auta

F3- 4780 KG  dopuszczalna masa całkowita auto + przyczepa czyli DMC auta + DMC przyczepy nie może być większa niż 4780 kg 

Q1- 2000 kg -max DMC przyczepy z hamulcem

Q2- 750 kg - max DMC przyczepy bez hamulca

 

przyczepa

G- 940 kg - masa własna

F1,F2 - 1200 kg DMC przyczepy

do viazłodzieja liczy się

F1,F2 auta + F1,F2 przyczepy w moim przypadku 2780 kg+ 1200 kg = 3980 kg

rubryka F3  - nie ma nic wspólnego z viazłodziejem - określa tylko ile może wynieść max DMC auta+ max DMC ciągnionej przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mała ciekawostka:

F1=2400, F2=2400,      F3= ---  tu zagadka tylko trzy kreseczki :)  jakby nie O1 to może takie F3 mogłoby znaczyć "ile uciągniesz" :)

G=1694

O1=1800, O2=700

S1=7

 

A swoją drogą niektórzy producenci fajnie myślą - bez kota i viatola zostaje mi 1100 na budę :) na siłę można by się przyczepić że nie 1200 ale 1100 i tak miarowo :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.