Skocz do zawartości

Kupno przyczepy nie zarejestrowanej


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Namierzyłem przyczepe którą jestem poważnie zainteresowany http://forum.karawaning.pl/topic/12640-poszukiwane-lander-intercamp-qek/page__pid__301663__st__15#entry301663 ale chyba nie jest ona zarejestrowana, pewności nie mam bo dopiero szukam kontaktu z właścicielem Ale gdyby sie okazało że tak jak podejrzewam jest nie zarejestrowana to powiedzcie prosze jakie dokumenty musze mieć od właściciela by ją bezproblemowo zarejestrować??? :niewiem: i brak jakich dokumentów dyskwalifikuje tą budke, bez czego nie zarejestruje??? :niewiem: Co w przypadku jak nigdy nie była rejestrowana w PL a co jeśli została u Nas już wyrejestrowana??? :niewiem:

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, podpowiedzi i sugestie :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, czytając inne watki oraz samemu robiąc wizytę w 2 WK, dowiedziałem się jednego. Każdy WK u Nas żądzi się swoimi prawami. Najlepiej ustal stan faktyczny rejestracji i udaj się do swojego. Dowiesz się jakie dokładnie dokumenty i problemy , większość z nich powoduje Pani w okienku lub Naczelnik) i będziesz wiedział.

Tutaj dostaniesz inf. o potrzebach i problemach w innych WK niż twój.

Nasz kraj ma to do siebie, że wszędzie jest ta sama ustawa ale już jej interpretacja jest w rekach Naczelników i to wyłącznie od nich zależy czy pójdą na rękę czy będą powodować problem :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje że co urząd to inne zasady :oslabiony: ... a WK w Poznaniu zaliczyłbym do tych problemowych ... :oslabiony:

 

 

Ale jak by sie ktoś podzielił informacjami co potrzebował i wymagali w takich sytuacjach to byłbym wdzięczny bo chociaż jakiś pogląd na sprawe bym miał Nigdy nie miałem do czynienia z niezarejestrowanym pojazdem więc niemam bladego pojęcia o całej sprawie :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim WK w Toruniu wymagali faktury albo umowy kupna-sprzedaży, dowodu rejestracyjnego (brief mały i duży) z tłumaczeniami,zaświadczenie z US o zapłaceniu podatku,przegląd techniczny przyczepy,jeżeli przyczepa jest ma być na Ciebie zarejestrowana,a nie będziesz załatwiał tego sam to musisz napisać upoważnienie. Opłaty w WK to 121zł. Przy odbiorze twardego dowodu musisz przedstawić jeszcze ubezpieczenie przyczepy. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Ewka :bukiet:

 

przegląd pewnie tzw zerowy? nawet jeśli to przyczepa lekka? :niewiem:

a czy do 1000zł kupujący nie jest zwolniony z opłaty skarbowej? :niewiem:

 

Jak ktoś wie niech podpowie :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania techniczne pojazdów

Wydział/Jednostka prowadząca

Wydział Komunikacji

 

 

Wymagane dokumenty

W zależności od rodzaju i zakresu badania.

 

 

Miejsce złożenia dokumentów

Stacja kontroli pojazdów.

 

Wykaz stacji kontroli pojazdów na terenie miasta Poznania można obejrzeć tutaj.

 

 

Opłaty

Cennik opłat za badania techniczne pojazdów jest zawarty w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 29 września 2004 r w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów (Dz.U.Nr 223 poz.2261 z 2004 r. wraz z późniejszymi zmianami)

 

 

Termin i sposób załatwienia

W zależności od zakresu i rodzaju badania oraz stacji kontroli pojazdów.

 

Podstawa prawna

  • Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r - Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz.U.z 2012 r. poz.1137 z późn.zm.),
  • rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U.Nr 32, poz.262 z 2003 r. z późn.zm.),
  • rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz.U. z 2012 r. poz.996),
  • rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 października 2004 r. w sprawie badań zgodności pojazdów zabytkowych i pojazdów marki "SAM" z warunkami technicznymi (Dz.U.Nr 238, poz.2395 z 2004 r. z późn.zm.).

w razie pytan masz kontakt do

Kierownik/Dyrektor

Dyrektor: Bartosz Pelczarski ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań

Informacja telefoniczna: 61 646 33 44

tu chyba dostaniesz konkretna odpowiedz bo jak juz wczesniej pisano co kraj to obyczaj co urzad to wymagania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałam w Polsce więc musiałam zapłacić PCC-2% od wartości jak jest z umową "zagraniczną" to nie wiem. Przegląd zerowy jest tak samo liczony jak każdy inny-tak mi powiedziała Pani w miejscu gdzie robią przeglądy. Jeżeli chodzi o lekką przyczepę to podobno jest coś takiego,że do jakiejś wagi wystarczy tylko raz zrobić przegląd, tzn. taki ważny bezterminowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.