Skocz do zawartości

Zagadka


Spablo1

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem że łatwe. To Amfiteatr, chyba mógłby być najpiękniejszy w Polsce. Żywot jednak miał bardzo krótki.

A obecnie? Są dobrzy ludzie którzy widzą w nim potencjał. Na remont "normalnie" by starczyło kilkaset tysięcy, jeśli pójdzie to oficjalnymi przetargowymi kanałami to kilka milionów potrzeba. Takiej kasy nie ma, więc i ruina stoi. 

Młodzież go budująca za komuny napisała: "Młodzież miastu i sobie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wśród płockich świątyń jest i taka, której próżno szukać w diecezjalnych spisach. To neogotycki „kościół pracy socjalistycznej”.

Z płockiego Wzgórza Tumskie­go rozciąga się widok na dolinę Wisły. Widać plażę znaną z koncer­tów, Sobótkę z pływalnią i Radziwie. Uwagę przykuwa też stocznio­wy dźwig na drugim brzegu i bryła kościoła, który w rzeczywistości kościołem nie jest. To zwykły spi­chlerz do przechowywania zboża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście poprawnie, ja dodam, że ten elewator został zaprojektowany na wzór kościoła pw Św. Mikołaja w Gdańsku. Więcej historii tego budynku w ciekawym artykule:

 

http://plock.wyborcza.pl/plock/1,95996,19584683,rekordowe-plockie-13-pieter-tajemnice-najwyzszego-budynku.html

 

Michał, zadajesz.

 

Dodam, że w 2000 r. bywałem tam służbowo, jako wsparcie IT. Z góry jest ładny widok :) szkoda, że nie miałem wtedy cyfrówki

Edytowane przez Gitner (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie chce potrudzić zatem odpowiem, ze jest to:

 

Pałac Stadnickich w Nawojowej koło Nowego Sącza
Pałac Wybudował Piotr Nawojowski między 1580 a 1590 rokiem.
W 1595 roku dobra nawojowskie przeszły w ręce Grzegorza Branickiego, a w 1601 roku stały się własnością Lubomirskich. Później przez jakiś czas należały do Sanguszków i powróciły do Lubomirskich. W 1763 roku właścicielem Nawojowej został Józef Massalski, który sprzedał ją w 1799 roku hrabiemu Franciszkowi Stadnickiemu. Jego potomkowie rozbudowali rezydencję i powiększyli park będący wokół niej. Stadniccy władali Nawojową aż do lat 40. XX wieku.

W czasie II wojny światowej w pałacu stacjonowały wojska okupantów, a w 1945 roku majątek Stadnickich przejęło państwo. Od 1982 roku mieściła się tutaj siedziba Państwowego Technikum Hodowlanego, a obecnie znajduje się Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

 

 

Źródło:   http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=23556328

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodam, że w 2000 r. bywałem tam służbowo, jako wsparcie IT. Z góry jest ładny widok :) szkoda, że nie miałem wtedy cyfrówki

 

W 2000 roku - chyba niewielu z nas posiadało cyfrówki. Ja cieszyłem się wtedy z prawdziwej lustrzanki Nikona F65 z obiektywem NIKKOR 28/80. Pamiętam, że komplet kosztował coś około 1500zł (bynajmniej nie salonie NIKONA) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.