Skocz do zawartości

woda między szybami w nieotwieranym oknie


Ewka07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zimowo! może taki temat już był,ale jakoś nie mam siły w oczach żeby szukać więc piszę od nowa. Teraz w okresie zimowym pojawił się lód (a jak przyjdzie odwilż to będzie woda) w środku okna, które się nie otwiera. Czy ktoś ma pomysł lub miał coś podobnego skąd mogło się to tam wziąć?;) pozdrawiam Ewa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów niema. Jest nieszczelność między dwoma płytami i skroplona para się zestaliła. W starszych typach tych okien, były składane płyty na dwustronną taśmę klejącą, a gdy były klejone to też nie na amen. Nie należy się przejmować, temperatura wzrośnie to wyparuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno nieotwieralne, nawierć dziurkę 1-2mm na samym dole.

 

Albo jeśli szyba posiada odpowietrzniki w górnej części wewnętrznej płaszczyzny - koreczki to można wydłubać jeden z koreczków (przeważnie są dwa) i wprowadzić do wewnątrz sznurek , który podziała jak knot i wyciągnie wodę . Po wszystkim pozostawić otwarty odpowietrznik a słońce dokona reszty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem podobny przypadek. Po zimie woda była w oknie kuchennym. Okna są klejone klejem twardym ale kruchym. Przy dużej dozie ostrożności rozkleiłem okno na dwie części. obie zostały umyte,odtłuszczone i sklejone ponownie klejem do akrylu - bezbarwnym zakupionym w Castoramie. Póki co już dwa lata mineło, jedna zima i mnóstwo deszczowych dni i w oknie wody nie ma. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem podobny przypadek. Po zimie woda była w oknie kuchennym. Okna są klejone klejem twardym ale kruchym. Przy dużej dozie ostrożności rozkleiłem okno na dwie części. obie zostały umyte,odtłuszczone i sklejone ponownie klejem do akrylu - bezbarwnym zakupionym w Castoramie. Póki co już dwa lata mineło, jedna zima i mnóstwo deszczowych dni i w oknie wody nie ma. Pozdrawiam

 

 

Bezwzględnie odradzam podobne próby. Z punktu widzenia codziennej pracy z tymi tworzywami śmiem twierdzić że miałeś wielkie szczęście że Ci plexa nie pękła.

W nowym oknie jest to zaje....ście ryzykowne , a co dopiero w starszym , poddanym już wielogodzinnym działaniom UV i z niewidocznymi mikropęknięciami w strukturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezwzględnie odradzam podobne próby. Z punktu widzenia codziennej pracy z tymi tworzywami śmiem twierdzić że miałeś wielkie szczęście że Ci plexa nie pękła.

W nowym oknie jest to zaje....ście ryzykowne , a co dopiero w starszym , poddanym już wielogodzinnym działaniom UV i z niewidocznymi mikropęknięciami w strukturze.

 

 

I tu się z Tobą zgodzę że to ryzykowne. Ale tak się składa że ja również przez pewien okres pracowałem nad tymi materiałami na codzień więc mniejsze lub większe pojęcie o nich mam. Więc jeśli miałby ktoś naprawiać takie okno to poleciłbym jakąś firmę reklamową która na codzień robi elementy z tego typu tworzywa. P.S. Polecam klej Acrifix dwuskładnikowy,w miarę rzadki klej, który powinien załatwić sprawę bez rozklejania okna na dwie części pod warunkiem że znajdziesz miejsce w którym nastąpiło rozszczelnienie. Pozdrawiam

Edytowane przez mlody (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się z Tobą zgodzę że to ryzykowne. Ale tak się składa że ja również przez pewien okres pracowałem nad tymi materiałami na codzień więc mniejsze lub większe pojęcie o nich mam. Więc jeśli miałby ktoś naprawiać takie okno to poleciłbym jakąś firmę reklamową która na codzień robi elementy z tego typu tworzywa. P.S. Polecam klej Acrifix dwuskładnikowy,w miarę rzadki klej, który powinien załatwić sprawę bez rozklejania okna na dwie części pod warunkiem że znajdziesz miejsce w którym nastąpiło rozszczelnienie. Pozdrawiam

 

Do acrylanu oraz innych PMMA (główne tworzywa do produkcji przyczepkowych szyb ) nigdy nie stosowano klei dwuskładnikowych bo się do tego nie nadają . Ponadto Acryfix w postaci dwuskładnikowej do PMMA nie występuje . Do tego stosuje się jak już Acryfix 0109 - w przypadku łączenia PMMA z PMMA i pochodnych lub od biedy Acryfix 119 do łączenia PMMA z PVC i Poliwęglanem . W obydwu przypadkach jednoskładnikowa bezbarwna masa o konsystencji miodu ,nie dostępny w castoramie.

Do samego uszczelnienia krawędzi łączenia szyby można też zastosować Cosmofen PMMA . Wszystkie powyższe dostępne np . w firmie Plastics.Group

 

 

Do zapuszczania drobnych pęknięć i klejenia warstwowego najlepszy z uwagi na konsystencje (jak woda) jest chlorek metylenu dostępny w firmie CHempur.

 

Witam zimowo! może taki temat już był,ale jakoś nie mam siły w oczach żeby szukać więc piszę od nowa. Teraz w okresie zimowym pojawił się lód (a jak przyjdzie odwilż to będzie woda) w środku okna, które się nie otwiera. Czy ktoś ma pomysł lub miał coś podobnego skąd mogło się to tam wziąć?;) pozdrawiam Ewa:)

 

 

Tak jak pisałem wyżej , sprawdź czy na wewnętrznej warstwie niema odpowietrzających otworów w górnej części szyby. Jeśli nie to obejrzyj dokładnie warstwy w poszukiwaniu pęknięć . Jeśli nie odnajdziesz , mogą być pod uszczelką .

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasjonat, sam sobie zaprzeczasz. Odsyłasz mnie na stronę Plastics Grup, gdzie jest kilka dwuskładnikowych klejów Acryfix przeznaczonych do sklejania PMMA. To bardzo dobre kleje prepolimerowe, które utwardzają się w całej objętości i nie ma problemu z rozpuszczalnikiem. Zresztą widziałam parę tysięcy szyb z PMMA sklejonych Acryfixem 190. Ale do rzeczy. Mam w planach doklejenie szyb wewnętrznych w mojej przyczepie, a ponieważ nie chcę demontować szyb zewnętrznych, to Acryfixy raczej się nie sprawdzą - za rzadkie. Może więc COSMOFEN PMMA lub PLASTIC Adhesive. Będę musiała sprawdzić.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasjonat, sam sobie zaprzeczasz. Odsyłasz mnie na stronę Plastics Grup, gdzie jest kilka dwuskładnikowych klejów Acryfix przeznaczonych do sklejania PMMA. To bardzo dobre kleje prepolimerowe, które utwardzają się w całej objętości i nie ma problemu z rozpuszczalnikiem. Zresztą widziałam parę tysięcy szyb z PMMA sklejonych Acryfixem 190. Ale do rzeczy. Mam w planach doklejenie szyb wewnętrznych w mojej przyczepie, a ponieważ nie chcę demontować szyb zewnętrznych, to Acryfixy raczej się nie sprawdzą - za rzadkie. Może więc COSMOFEN PMMA lub PLASTIC Adhesive. Będę musiała sprawdzić.

 

 

Heh ..sam się zakręciłem . Miałem na myśli istnienie dwuskładnikowego Cosmofenu PMMA. o którym pisałem w kolejnym zdaniu :)

 

Co do Twojego problemu to jaki byś zastosowała w pionie będzie spływał . Cosmofen ma w prawdzie nieco gęstszą konsystencje ale też z schludnością połączenia będzie ciężko.

 

Jaką powierzchnią masz zamiar przywrzeć płaszczyzny ? Bo jeśli chcesz do przetłoczonej jednowarstwowej szyby dokleić bez demontażu płaską formatkę mając te minimum 1 cm krawędzi po obwodzie to może lepsza była by błona 3M ? Lub Żelówka

 

A wracając do Cosmofenu PMMA dość szybko po opuszczeniu tuby zachodzi w reakcje ścinając się powierzchniowo , Szybko na powierzchni kleju powstaje matowa błonka .Przy dużej płaszczyźnie i ostrożnym nakładaniu możesz nie zdążyć z zespoleniem płaszczyzn. Ponadto nie jest tak przezierny po zaschnięciu co Acryfix. No i mocny bo nie podtrawia PMMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że będę miała z tym problem. Klejenie jest na powierzchni ryflowanej, więc taśma może nie zapewnić szczelności, choć ma zaletę, że trzyma od razu. Najlepsze byłyby kity MS - z primerami trzymają doskonale, ale to właśnie primery żółkną od UV, więc odpada. W ostateczności skleję jakimś ciekłym klejem i doszczelnię np bezbarwnym silikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.