Skocz do zawartości

nawigacja Auto Mapa


Cytrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie, może ktoś wie jak prawidłowo wpisac DMC zestawu do nawigacji Auto Mapa. uzupełniam dane pojazdu ale mogę wpisać tylko masę całkowitą pojazdu a nie DMC zestawu. Na naszych kochanych drogach obowiązuje DMC a nie masa własna chociażby popatrzeć na Viatoll. Ja mam w sumie DMC zestawu 3980 kg. i może tą wagę powinienem wpisach w nawigacja jako masa całkowita. ( pomimo tego że tak nie jest. )

post-9045-0-76118000-1351888123_thumb.jpg

Edytowane przez Marc_Mari (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wpisał DMC zestawu i to powinno załatwić sprawę. Z tego co się orientuje ta opcja w nawigacjach jest po to, aby nie zaplanował Ci trasy po drodze gdzie jest zakaz ruchu pojazdów powyżej określonej masy (znak B-18). Co ciekawe ten znak oznacza zakaz ruchu pojazdów, których rzeczywista masa całkowita (a nie DMC) jest większa od wartości podanej na znaku; w przypadku zespołu pojazdów zakaz dotyczy ich łącznej masy.

Moja nawigacja nie ma takiej opcji i kiedyś puściła mnie przez centrum Olesna, a tam znak zakaz ruchu pojazdów o masie powyżej 2,5t.

 

Podobnie jest z gabarytami, trafiłem kiedyś drogę z wiaduktem kolejowym na wysokości bodajże 2,2m, albo 2,3m nie pamiętam dokładnie (w Opolu, dojazd z centrum do ZOO). Na szczęście jechałem solo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem trochę inny problem. Zestawem nie przekraczam 3,5t, ale ze względu na wymiary wybrałem ciężarowy. Choć masa całkowita była poniżej 3,5 - wszytkie drogi z Viatollem uznawał za płatne. Także krajówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie, może ktoś wie jak prawidłowo wpisac DMC zestawu do nawigacji Auto Mapa. uzupełniam dane pojazdu ale mogę wpisać tylko masę całkowitą pojazdu a nie DMC zestawu. Na naszych kochanych drogach obowiązuje DMC a nie masa własna chociażby popatrzeć na Viatoll. Ja mam w sumie DMC zestawu 3980 kg. i może tą wagę powinienem wpisach w nawigacja jako masa całkowita. ( pomimo tego że tak nie jest. )

Hmmm ... , jak by Ci tu odpowiedzieć ???

Rozumiem , że masz na myśli zestaw - auto i przyczepa kempingowa .

Chodzi mi o to by nie przegiąć z wpisywaniem masy i nie strzelić sobie lekko w kolano .

Podam Ci trochę inny przykład .

Są wyznaczone przejścia graniczne , które obsługują pojazdy powyżej 12 ton . W moim regionie są to tylko Jędrzychowice (granica Polsko-Niemiecka) i Jakuszyce (Polska-Czechy) . Są od siebie dość mocno oddalone . Jakieś 90 km . Autem do 12 ton przekroczysz granicę kilkoma innymi przejściami po trasie ale przy przesadnym wpisie gabarytu lub masy w Auto Mapie pociągnie Cię na jedno z tych dwóch przez co nadrobisz sporo kilometrów .

 

Oby się nie okazało , że Twoim zestawem poprzez wpisanie nadmiernych wartości będziesz jeździł (trochę przesadnie ;) ) ze Zgorzelca do Warszawy przez Zakopane bo akurat takie są ograniczenia tonażowe , które nie pozwalają na krótszą drogę .

 

Przy takich wartościach jak podajesz , czyli DMC zestawu ok. 4 ton przeskoczysz prawie wszędzie . Ja bardziej bym się skupił na gabarytach typu - wysokość , szerokość , długość zestawu po to by zmieścić się w ciasnych uliczkach lub pod małymi wiaduktami . Czasami takie się trafiają . Szczególnie poniemieckie mostki z łukiem gdzie celujesz zestawem w środek jezdni by nie strzelić ścianą czepy .

 

Twój zestaw lekko przekracza 3,5 tony .

Kolejny próg to chyba 5 ton i 7,5 tony . Porównując pod kątem gabarytów Twój zestaw do podanych 5 i 7,5 tony widać , że możliwości wjazdu w różne miejsca masz większe .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie, może ktoś wie jak prawidłowo wpisac DMC zestawu do nawigacji Auto Mapa. uzupełniam dane pojazdu ale mogę wpisać tylko masę całkowitą pojazdu a nie DMC zestawu.

 

Ja wpisałem DMC zestawu i działa ok. Nie zauważyłem, żebym jeździł na około. Niemniej warto przetestować ( ja mam poniżej 3,5 T ) i patrzeć nie tylko w magiczny ekranik ale i na znaki :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest z dużym autem, masa własna auta to 1907 kg a DMC 2780 kg + przyczepa masa własna 940 a DMC 1200 kg. i jak by nie patrzył 3980 DMC zestaw wychodzi.

 

długość, szerokość zestawu i wysokość to wiadomo że jak najdokładniej wpisać a zwłaszcza wysokość i szerokość.

Edytowane przez Marc_Mari (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Qurcze chyba już wiem, pomyliłem pojęcia, wpisujemy masę całkowitą czyli tyle ile dokładnie ważę jak jadę, co mi przyszło do głowy z tym kombinowaniem z DMC.

Przepraszam za zawracanie głowy

to jest odpowiedź wpisujemy tyle ile faktycznie ważymy jak jedziemy a to w miarę łatwo policzyć masy własne + to co wrzucimy do środka i mamy masę całkowitą :]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w której wersji AM są takie możliwości :niewiem:

Pozdrawiam.

 

Tomek myśle że we wszyskich, a napewno w nowszych z kilku ostatnich lat (niepamiętam nr wersji bo prawie teraz niemam). Musisz tylko w menu ustawić na rozszeżone, a nie proste :thank::piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też ustawić własny profil:

 

Menu-Opcje-Profil-Nowy ( w oparciu o szablon "ciężarowy" ) i tam wpisać odpowiednie parametry pojazdu/zestawu.

 

Ja tak zrobiłem z uwagi na wysokość kampera (3,20m). AM prowadzi jak osobowy, jednak z uwzględnieniem wysokości wiaduktów i innych takich "przeszkód". Jak jadę osobówką to na początku wybieram profil osobowy i wyznacza mi najdogodniejszą trasę, bez wcześniejszych ograniczeń. Trzeba tylko pamiętać żeby NIE zaznaczać opcji "wybieraj jako domyślny" bo wtedy raz zaznaczony profil, będzie ładowany z automatu.

Edytowane przez Kozaczki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.