Skocz do zawartości

ZABEZPIECZENIE NA DYSZEL


wiluś

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

KOLEDZY PRZY ZAKUPIE PRZYCZEPKI W HOLANDII PRÓCZ WIELU DODATKÓW DOSTAŁEM TAKI RODZAJ ZABEZPIECZENIA NA DYSZEL JEDNAK W ŻADEN SPOSÓB NIE MOGĘ TEGO USTROJSTWA DOPASOWAĆ I ZAŁOŻYĆ :niewiem::niewiem::niewiem:

ZROBIŁEM KILKA ZDJĘĆ TEGO ZABEZPIECZENIA

MOŻE KTOŚ Z WAS MA COŚ TAKIEGO ALBO GDZIEŚ TO WIDZIAŁ I WIE JAK ZAŁOŻYĆ ?????

BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA WSZELKIE SUGESTIE :blagac:

post-3875-0-08902700-1350931468_thumb.jpg

post-3875-0-73700700-1350931674_thumb.jpg

post-3875-0-43358400-1350931754_thumb.jpg

post-3875-0-37886600-1350931781_thumb.jpg

post-3875-0-94099300-1350931819_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to przekładasz tę szerszą część na dyszel i do środka węższej ukośnej wkładasz dźwignię hamulca (nadziewasz zabezpieczenie na hamulec). Następnie podnosisz na pionowej szynie dźwignie hamulca do końca i zamykasz w tej pozycji zamek. Wówczas nie można (teoretycznie) odjechać przyczepą, bo trzyma ją hamulec, którego nie można spuścić.

 

Trochę fikcyjne to zabezpiecznie, bo można odpiąć cięgno (pręt) od strzemiączka i hamulec przstanei trzymać. Chyba, ze to ustrojstwo działa jednak inaczej niż sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

KOLEDZY PRZY ZAKUPIE PRZYCZEPKI W HOLANDII PRÓCZ WIELU DODATKÓW DOSTAŁEM TAKI RODZAJ ZABEZPIECZENIA NA DYSZEL JEDNAK W ŻADEN SPOSÓB NIE MOGĘ TEGO USTROJSTWA DOPASOWAĆ I ZAŁOŻYĆ :niewiem::niewiem::niewiem:

ZROBIŁEM KILKA ZDJĘĆ TEGO ZABEZPIECZENIA

MOŻE KTOŚ Z WAS MA COŚ TAKIEGO ALBO GDZIEŚ TO WIDZIAŁ I WIE JAK ZAŁOŻYĆ ?????

BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA WSZELKIE SUGESTIE :blagac:

 

Witam

 

Taka mała uwaga . Pisanie z dużej litery odbierane jest jako krzyk więc pisz z małej .

 

A teraz co do Twojego zagadkowego Lock'a.

 

Może być tak że nie wpadłeś na to jak założyć tę blokadę bo jest albo od innej przyczepy albo w Twojej został zmieniony zaczep na dyszlu.

 

Ta blokada jest dedykowana do pewnej serii starszych zaczepów na kulę jakie kiedyś były masowo produkowane . Teraz rozwiązań jest tak wiele że ciężko było by tę blokadę dopasować do czegokolwiek innego prócz dedykowanej serii zaczepów.

No ale zakładam że masz zaczep haka na dyszlu do którego owa blokada była dedykowana i teraz :

 

Unosisz dźwignię zaczepu kulowego w pozycje jak byś odpinał przyczepę z haka. Końcówkę tej dźwigni wkładasz w prostokątny kanał widniejący na zdjęciu pierwszym. (ktoś sugerował wcześniej że to wsuwa się na dźwignię ręcznego)

Tę największą część widniejącą na Twoim zdjęciu trzecim podkładasz pod zaczep haka od spodu płaskownikiem z otworem do zamka ku górze. Owy płaskownik wsuwasz w część wcześniej nałożoną na dźwignię zaczepu i zatrzaskujesz w zamku.

 

Całość uniemożliwia zatrzaśnięcie przyczepy na kuli haka a zarazem część z trzeciego zdjęcia zasłania śruby mocujące zaczep na suwadle uniemożliwiając demontaż i podmiankę całego zaczepu na czas kradzieży.

 

Jeśli dalej będziesz miał problem z montażem . zrób zdjęcie boczne swego zaczepu w przyczepie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.