Skocz do zawartości

Nowicjusz chce kupić :)


strus251

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem nowicjuszem w temacie karawaningu. Przeczytałem już troszkę tematów na temat jak kupować, na co zwracać uwagę ITD.

Chciałem as poprosić o opinię na temat przyczepy ze zdjęć. im, że przyczepa została ściągnięta w zeszłym roku, obecnie jest zarejestrowana, opłacona itd. Przegląd do maja 2013.

Już ustaliłem, że ma uszkodzony podgrzewacz wody (jest iskra, woda tylko palnik się nie zapala - nie dopływa gaz, oraz ma pęknięta pompę wody w szafce, ale na to już będzie odpowiedni rabat). Nie ma zdjęć łazienki ponieważ posłużyła jako schowek na wszystkie szpargały. Ale po ich wyjęciu jest OK.

 

Przyczepa jest sprzedawana z całym wyposażeniem (przedsionek, stolik, przedłużacz, bańki na wodę, itd).

 

Jak myślicie?

post-10249-0-18209500-1348214607_thumb.jpg

post-10249-0-57697000-1348214620_thumb.jpg

post-10249-0-45341600-1348214630_thumb.jpg

post-10249-0-81348600-1348214644_thumb.jpg

post-10249-0-72434800-1348214653_thumb.jpg

post-10249-0-45371000-1348214662_thumb.jpg

post-10249-0-19404800-1348214670_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ciężko poradzić chociażby dlatego, że nie podałeś ceny - a to dość ważne

za 15 tys. się nie opłaca

ale za 1 tys bym brał

 

:)

 

podaj cenę kolego

 

zdjęcia kiepskiej jakości - nie wiele widać

sprawdzałeś czy jest sucha?

znaczy się, że w toalecie masz WC kasetę sprawną?

Edytowane przez rosołek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działający bojler i rozsadzona pompka ,świadczą ,że instalacja wodna zamarzła . Nie lekceważyłbym tego ze względu na koszty naprawy (jeżeli dojdzie do zakupu, to lepiej ,żebyś miał gotową listę co trzeba wymienić i za ile). Generalnie jest to angielka, więc ze startu masz "stan zagrożenia". Meble w kuchni jakby nie trzymają kątów i wyglądają na "rozmoknięte". Jeżeli tak to pytanie co się dzieje za nimi.

Zdjęcia kiepściutkie, więc nic "ewidentnego" nawet się z nich nie wypatrzy. Jedyne, co mogę spokojnie doradzić: jeżeli przyczepa stoi gdzieś w "niedalekości" od Częstochowy- poproś o pomoc Andrewa1 -może zgodzi się usługowo podjechać i doradzić. Jak Andrzej ją zaakceptuje to możesz być pewien ,że będziesz ją eksploatował długo i szczęśliwie ( lub przynajmniej świadomie jej mankamentów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wina, cena wstępnie 5,5 tyś do negocjacji. Budka z 1991 roku.

iem, że młoda nie jest ale ja też nie chcę kupować przyczepy za duża kasę bo nie wiem czy karawaning mi sie spodoba.

Szukam czegoś taniego dla 2+1 (3,5 roku ma córka).

Przyczepę jadę dopiero oglądać w sobotę. Stoi Wodzisławiu Śląskim (mam 260 km) ale po drodze mam jeszcze 4 do obejrzenia więc to taki trochę wypad poglądowy.

Panele położone na podłodze zeszłym roku przez właściciela więc będzie szansa zobaczyć czy nie cieknie po panelach. Parkowana pod chmurką więc i jej dach lekko odbarwiony.

Toaleta sprawna, w ogóle podobno wszystko OK poza ta pompa wody i podgrzewaczem. Wszystko do przetestowania na miejscu (jest podpięcie pod prąd, gaz w butlach, oda itd).

 

Nie działający bojler i rozsadzona pompka ,świadczą ,że instalacja wodna zamarzła .

 

Podobno wszystko OK jeżeli chodzi o szczelność instalacji.

 

Meble w kuchni jakby nie trzymają kątów i wyglądają na "rozmoknięte". Jeżeli tak to pytanie co się dzieje za nimi.

 

 

To akurat myślałem, że kwestia wieku, ale przyjrzę się dokładniej.

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele położone na podłodze zeszłym roku przez właściciela więc będzie szansa zobaczyć czy nie cieknie po panelach

 

Jednym znanym mi powodem (aczkolwiek nie jestem bardzo doświadczony w tym temacie) kładzenia paneli w cepce ,jest próba zamaskowania (przed kupującym lub też samym sobą ) problemów z podłogą - czyt: zgniła,miękka, połamana itp,itd.

Paneli raczej nie zerwiesz więc nura pod przyczepę.

Jak szukasz cepki w takim budżecie i nie masz doświadczenia to może zacznij od sprawdzonego kontaktu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wiadomo ,nie ma świętych handlowców, ale z tego co słyszałem, ten ma jakąś tam reputację.http://www.karawanin...ualnaoferta.htm

Ma właśnie sporo "budżetowych" przyczep.

91' to jest młoda budka. ale cena jak za sprzęt z 81'

 

No i może napisz czego szukasz, bo może się okazać ,że to co znalazłeś wcale nie jest tym czego szukasz.

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strus, jak Ci koledzy napisali, że meble w kuchni nie trzymają kątów (wyglądają na zamoknięte wg obserwatora), a Ty piszesz, że na podłodze są położone panele, to skoro czytałeś forum, to już wiesz, że tu nie lampka ostrzegawcza, ale cała syrena z kogutem się świeci! Dlaczego podłoga pokrywana panelami? Wygląda na to, że przyczepka w bardzo ciężkim stanie. Położone panele to spora masa dodatkowa. Przyczpka raczej z tych lżejszych, dodatkowo obciążona panelami... Dlaczego nad drzwiami nie chciał przyczepki pokazać? Ze zdjęć wynika, że miał miejsce przesunąć ją do przodu do zdjęcia. Więc dlaczego tego nie zrobił? Piszesz, że bojler ogólnie uszkodzony i na gaz nie odpala. Spore ryzyko. Najpierw upewniłbym się, że instalacja jest szczelna i zastanowił się, czy bardzo mi zależy na bojlerze gazowym. W moim przypadku raczej niekoniecznie, więc mógłbym zrezygnować. Na pewno jednak nie nastawiałbym się na "tanią i prostą naprawę". Jeśli się uda - ok, fajnie. Ale raczej przyjmuję, że naprawa nie będzie ani tania ani prosta. Więc przyjmujemy, że przyczepa nie ma ciepłej wody! Nie, że "to się da zrobić", bo "to" się da zrobić w każdej przyczepie. Ta ciepłej wody nie ma. Jeśli gostek nie zrobił zdjęć w toalecie "bo tam były graty" - znaczy, że toaleta jest pierwszym elementem do sprawdzenia. Najprawdopodobniej te "graty" coś ukrywały. Kolego - duża doza ostrożności. Pojechałbym obejrzeć, ale zdecydowanie z nastawieniem na "NIE" dopiero bardzo przekonujący stan budki mógłby przekonać do gwałtownej zmiany. Ale raczej stawiam na to, że przyczepka zgniłek. Chyba, że sprzedawca kompletny olewus i zupełnie mu nie zależy na sprzedaży budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za radę. Pod przyczepę miałem zamiar nurkować :).

Szukam czegoś miej więcej tej kasie, Wystarczy mi jedno łóżko 9córka jeszcze mała więc damy radę), aby miała kuchnię oraz łazienkę (umywalka + WC), prysznic oczywiście mile widziany ale jako dodatek nie mający wpływu jako kryterium.

Jeżdżę Passatem i DMC przyczepy mam 14ookg ale olałbym coś lżejszego :).

Dodatkowo fajnie aby miała już przedsionek aby nie trzeba było go szukać i dokupować.

Miej więcej taki design budki, i te rozmiary mnie interesują o ile da się coś takiego znaleźć tych pieniądzach.

 

@Michalc3, gość powiedział, że zdjęcia robione zaraz po powrocie i jeżeli bardzo chcę to zdjęcia łazienki mi zrobi i prześle na @. Z rozmowy wynikało, że normalny facet ale wiem jak się kupuje samochody i podejrzewam, że to podobna historia będzie, czyli dożo jeżdżenia i nic ciekawego :(.

Co do ody to tak właśnie zakładam, że ciepłej nie ma i bojler w niej po prostu jest, jak szukam to nie jest to żadne kryterium. :).

 

@Michałc3, może złożę taka niedyskretną propozycje jak na nowicjusza, nie miał byś może chwili czasu abym po Ciebie wpadł jutro jadąc tam i zerknąłbyś ze mną na tą budkę? Oczywiście odwiozę do domu i ewentualnie czekam na twoja propozycję ile by mnie ta przysługa kosztowała?O ile oczywiście dysponujesz czasem w jutrzejszych godzinach popołudniowych (ok 14:00 planuję dojeżdżać okolicę)

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie intryguje ilość śrub/nitów widocznych na 1 zdjęciu wzdłuż listwy nad ciemnozielonym pasem. Ciekawe co autor miał na myśli?

Myślę że szkoda czasu na tą budkę...chyba ,że edukacyjnie

 

:), edukacyjnie to chyba wolałbym pobawić się z córką nić jechać 2x260km. Jeżeli uznajecie, że nie watro się nia dłużej interesować to po prostu odpuszczam i skoda paliwa i czasu.

Kurczę a już myślałem, że to będzie coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba muszę się bardzo mocno zastanowić, na tym wyjazdem.

 

A co powiedzielibyście na tą:

http://allegro.pl/hobby-z-przedsionkiem-i-lazienka-stan-bdb-i2624297828.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta hobby wygląda znaacznie lepiej.

Sprzedajacy równiez ma opinię dobra - mój znajomek kupował kiedyś u niego Adrię.

Procedura wachania i ogladania jednak musi być zachowana.

Generalnie ładna przyczepa z ładnym środkiem - ale w odróżnieniu do porpzedniej opisywanej angielki - brak cielej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strus - dzięki za zaufanie. Pewno nie byłoby problemu, gdyby nie drobiazg. Jutro mnie nie ma - wyjeżdżam :( Gdybym był, przyjemność ta kosztowałaby Cię transportowanie mnie w obie strony. Zaznaczam, że ja nie jestem fachowcem - po prostu parę przyczepek oglądałem i staram się dokładnie zajrzeć w różne miejsca. Proponuję Ci zajrzenie do wątku http://forum.karawaning.pl/topic/4622-na-co-zwracac-uwage-przy-kupnie-przyczepy/ - tam jest lista do wydrukowania. Jak przyjedziesz na miejsce, to na samym wstępie postaraj się domknąć przyczepę na szczelnie i w dowolny sposób uruchomić lodówkę - może być na prąd, na gaz, jak chcesz. Lodówka po prostu potrzebuje czasu na to, żeby zaczęła działać i żebyś mógł to sprawdzić, zaś zamknięcie przyczepy spowoduje tyle, że poświęcając czas na jej obserwację z zewnątrz, wewnątrz będzie miał czas nagromadzić się "standardowy" zapach budki. Jeśli po bardzo dokładnym obejrzeniu wszystkiego na zewnątrz budki (pamiętaj o bardzo dokładnym obejrzeniu podłogi!!) wejdziesz do środka - weź bardzo głęboki wdech nosem i wąchaj w każdym kącie. Jeśli poczujesz zapach stęchlizny - budka już bardzo poważnie oberwała wilgocią. Żadna ściana nie ma prawa się uginać pod naciskiem. Oczywiście w miarę sensownie - pamiętaj, że jest to konstrukcja drewaniana i odpowiednio silny nacisk zawsze spowoduje jakieś ugięcie. Ale to łatwo zaobserwować - takie ugięcie powinno być mniej więcej na całej przyczepce podobne. Jak któraś ściana ugina się mocniej - szukaj dlaczego. Inaczej zachowa się ściana, w której popuściły wkręty, a inaczej ściana, której wewnątrz po prostu już nie ma. Oj na forum już tylu doradców było - wspominany wątek wiele pomoże. Tam masz "check listę" do sprawdzania. Dla mnie była podstawą oglądania wszystkiego.

Aaa... na co warto zwrócić uwagę - dowolne otwory robione na zewnętrznych ścianach przyczepy bezwarunkowo MUSZĄ być uszczelniane. Nie ma prawa być wkręcona sobie śrubka nie zakryta uszczelnieniem. To uszczelnienie powinno być butylowe, choć może być zwykła uszczelka pod elementem mocowanym tą śrubką. Wszystkie uchwyty manewrowe mają służyć przemieszczaniu przyczepy. Musza więc trzymać przyczepę na tyle mocno, że możesz dowolnym uchwytem manewrować przyczepą. Jeśli złapiesz za uchwyt i czujesz, że trzyma się blachy zewnętrznej - przyczepkę możesz skreślić. Chyba, że będziesz naprawiał całą ścianę. Niektórzy z czytelników forum pokazywali zdjęcia przyczep, w których uchwyt manewrowy był ponownie mocowany do ściany poprzez założenie wewnątz przyczepy dodatkowej deski, przez którą przewiercono otwory. Porównałbym to do przyklejania plasterka na odciętą kończynę. Pacjent się i tak wykrwawi, ale "leczący" ma czyste sumienie, że coś zrobił.

 

Dobra, rozpisałem się - a pytałeś Andrewa1, czy znalazłby trochę czasu w tym terminie? On znacznie lepiej się do tego nada :) Zostaw pytanie na forum otwarte, może ktoś z okolic będzie w sobotę i będzie miał czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rocznika to w/g mnie totalna ściema. Łączenia dachu na listwach wzdłużnych po 1990 już się nie stosowało (bardzo kiepskie rozwiązanie - im więcej łączeń tym większy problem ze szczelnością), oraz bakista zewnętrzna. Świetnym miejscem na odczytanie rocznika produkcji jest aluminiowy odlew ogrzewania (rocznik widoczny na odlewie i na tabliczce znamionowej). Rzeczywiście te śruby na lewej ścianie świadczą o o jakiejś perforacji. Co do szczelności instalacji wodnej trzeba popatrzeć czy nie jest ominięty zbiornik nagrzewnicy (zaślepiony przewód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.