Skocz do zawartości

Okno dachowe


keruj

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, pewnie znacie powiedzenie, że nieszcześcia chodza parami ...

Proszę o pomoc ...

Pilnie poszukuję okna dachowego kompletnego do Beyerlanda 2031 ...

Duzo jest okien w internecie, ale oczywiście TAKIEGO nie ma :(

chodzi o wymiar wewnętrzny - 34 x 30 cm

To co znalazłem, to przede wszystkim 40 x 40 i różne inne, ale 34 x 30 nie znalazłem ...

Pomożecie ?

 

Ps.

Misiek dzięki za rączki.

 

Pozdrawiam

keruj

Edytowane przez keruj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdejmij ramke okna od wewnątrz i zmierz otwór w dachu,

I dopiero wtedy poszukać pasujacego okna .

W przypadku braku okna pasujacego do otwory w dachu można kupić okno troszkę większe u powiększyć otwór , wiąże się to oczywiście z cięciem poszycia oraz modyfikacja konstrukcji dachu

 

Może byc problem ze znalezieniem identycznej okna do starej przyczepy

 

Poza tym przy wymianie można wstawić nowocześniejsze bardziej funkcjonalne okno

 

Nie napisałeś jakie to okno jest . Czy jest przezroczyste czy mleczne, itd

 

Jeden z popularnych wymiarów online to 32x36 cm .... Może pasować - zależy jak zmierzyles obecne okno - miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, dzieki, że odpisałeś, pomiar okna wykonałem właśnie w ten sposób.

Kurcze nie wiedziałem, że z tym modelem przyczepy są takie kłopoty. Nie jest ona stara i jest naprawde sympatyczna, kurcze, tylko te problemy z raczkami manewrowymi i teraz z oknem dachowym. Niewiadówke zrobiłem na cacy sam i nawet nabłyszczyłem na zewnątrz i nigdy mi sie rączki manewrowe nie urwały i okna dachowego nie zgubiłem ... Nie wiem czemu ten model tak mi utrudnia spokój ...Przeciez tez go kocham.

 

No nie wiem, nie chcę nic rąbać na dachu, wolałbym kupić oryginalne i zamontować w to samo miejsce, kurcze coraz częściej zaczyna padać i myślę, że ta moja prowizorka moze paść, naprawdę nie wiem co mam zrobić.

 

Pozdrawiam

 

keruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie trzeba wymieniac okna tylko dorobić samą

pokrywe. Miałem podobny problem i kupiłem poliweglan 3mm grubości powyginałem na gorąco i okno jest jest ok. Może nie wygląda super ale świetnie zdaje egzamin. Możesz to potraktować jako rozwiązanie tymczasowe a kiedys zjajdziesz to czego szukasz to wrócisz to orginału. Rozwiązanie naprawde tanie .Ja zapłaciłem za poliweglan około 40 zł za kawałek 40x60cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za radę, pewnie będę musiał tak zrobić, folia którą założyłem może nie wytrzymać naporu śniegu.

pozdrawiam

keruj

 

 

A może nie trzeba wymieniac okna tylko dorobić samą

pokrywe. Miałem podobny problem i kupiłem poliweglan 3mm grubości powyginałem na gorąco i okno jest jest ok. Może nie wygląda super ale świetnie zdaje egzamin. Możesz to potraktować jako rozwiązanie tymczasowe a kiedys zjajdziesz to czego szukasz to wrócisz to orginału. Rozwiązanie naprawde tanie .Ja zapłaciłem za poliweglan około 40 zł za kawałek 40x60cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/okno-dachowe-daszek-wywietrznik-mpk-320x360-mayer-i2631809311.html

 

Może coś takiego tylko ,albo aż 2cm. różnicy. Otwory w dachu mają jakąś tolerancje.

 

Kto wie może się zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko6 - wielkie dzięki, chyba się zdecyduję - dwa centy mogą wynikać z pomiaru wewnętrznego + grubość plastiku + tolerancja otworu w dachu i będzie pewnie taki wymiar jaki podaje sprzedawca - wygląd tego okienka jest taki sam jaki zgubiłem - pewnie to są te wymiary.

 

Jestem Ci zobowiązany - do zobaczenia na szlaku.

 

keruJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie, wyłamały mi się w korbce okna dachowego zęby , nie potrafię ich dorobić,(w metalowej części). Można taką część kupić osobno czy trzeba całe okno...?

Zmartwiła mnie ta usterka. Pomóżcie.

post-13348-0-76782700-1368947260_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.