Skocz do zawartości

Pierwsza cepka o DMC 1000 dla 4-os.


MarekB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Dzisiaj zrobiliśmy sobie wycieczkę do Kutna - dzięki autostradzie bardzo szybką.

Oglądaliśmy tę oto cepkę:

http://allegro.pl/de...2617164345.html

 

Układ wnętrza dla nas idealny (lepszy niż w Hobby 420). Mam jednak pytanie: czy bakista w tym modelu ma pełną podłogę? Czy też jak w tym egzemplarzu nie ma dna (widać glebę) przez całą część środkową? Są tam paski do spinania butli gazowej, ale wygląda to dziwnie. Koło zapasowe jest pod podwoziem.

Jestem szczypiorkiem w temacie przyczep, więc proszę o wyrozumiałość. :niewiem:

 

Myślałem że to Ty kupiłeś tą Hobby 420 z Częstochowy.

Przez jakiś czas na Alegro była zarezerwowana i sądziłem że dla Ciebie.

Jeśli chodzi o tą: http://allegro.pl/de...2617164345.html

to przyczepa ładna ( i chyba jedynie tylko lekko uderzona z tył i ta bakista ? ) i z fajnym układem wnętrza ale mam wątpliwości czy aby ona ma faktycznie na tabliczce znamionowej DMC 1000kg.

Sprawdziłeś tabliczkę ?

Według mnie, te modele od 94 roku w tym malowaniu są troszkę cięższe i mają DMC minimum 1050-1100 kg.

Ale może się mylę...:hmm::niewiem:

Ciekawe dlaczego na żywo brakuje tej tylnej lewej podpory a na zdjęciach jest.

Czyżby wykręcili i wymienili w innej przyczepie ? :hmm:

Odnośnie stabilizatora to za bardzo bym nie liczył na to że będzie założony podczas kupna...

No chyba że za dopłatą.

Oczywiście wykręcony z innej przyczepy :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Kutnie i między innymi oglądałem tego Campera 430.

Co do DMC to się zgadza. Katalogowo ten model '94 430 T/TK ma : wymiary: 476x210x249 dł.całk. 558, waga: 730/1000.

 

 

Co do oględzin:

1.Podpory lewej tylnej nie stwierdziłem zolta.gif pan z komisu (był tylko jeden dzisiaj) był bardzo zdziwiony. Powiedział, że na pewno będzie przy sprzedaży.

Zaczep jest niestabilizowany, poza tym po wciśnięciu go do końca nie chciał w ogóle wracać, za to można go było wyciągnąć z powrotem... to chyba źle o nim świadczy? Poza tym w ogłoszeniu jest ciepła woda czego oczywiście w tym modelu nigdy nie było. Za to faktycznie kuchenka jest 3-palnikowa i jest rozprowadzenie powietrza po całej przyczepie.

2. Bakista ma dolną plastikową pokrywę od frontu, ale od strony przyczepy jej nie ma. może tak ma być w ty modelu? Pan powiedział, że jest ok bo tam musi się wietrzyć bo gaz i takie tam brawo.gif. Poza tym teleskopik podnoszenia pokrywy działa, ale nie blokuje się w maksymalnym położeniu i po podniesieniu pokrywa powoli spada nam na głowę. Aha stwierdziłem trochę śladów przeźroczystego silikonu w części frontowej bakisty.

3. Uszczelka w ramie drzwi na dole uszkodzona (prawdopodobnie w skutek wchodzenia i wychodzenia się wyskubała). To samo z fragmentem tej uszczelki z boku ramy. Blokada otwartych drzwi (zaczep) jest zużyta i nie trzyma drzwi w otwartej pozycji - ale to chyba łatwo wymienić.

4. Tapicerka jednej poduchy siedzenia dosyć mocno brudna.

5. Uchwyt podnoszenia okienka w łazience nie ma blokady podnoszenia (takich czarnych wkładek, które są w uchwycie przy głównym okienku)

5. Uchwyt podnoszenia okienka głównego z jednej strony jest naderwany (być może brakuje tam tylko śrubki)

6. Drzwi jednej szafeczki w łazience mają wyłamany zawias. Chyba 2 zawiasach w górnych szafkach w przyczepie nie działały - brakowało ich mocowania do płyty - raczej prosta sprawa do naprawy.

7. Ślady po jakichś śrubach w podłodze pod stołem przy samej ścianie tylnej - nie jest to na wylot sprawdzałem pod spodem.

 

Poza tym podłoga od spodu wygląda na bardzo zdrową. Uszczelnienie poszycia wygląda jednolicie. Mało wgniotek w poszyciu, jeśli już to minimalne. W środku brak zacieków i smrodu.

Amortyzatory nie do końca mi się podobały. Były dosyć mocno skorodowane.

 

Podsumowując - nie najgorzej pomimo wypisanych wyżej mankamentów. Na minus w tym modelu bardzo mały zbiornik na wodę (5l ?) montowany pod umywalką. Dziwna sprawa z tą podporą i zaczepem.

 

Oglądaliśmy też kilka innych przyczep z ciekawości. Faktem jest, że w żadnej nie śmierdziało i chyba faktycznie właściciele komisu starają się nie sprowadzać rozbitków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej z cepek w Kutnie odchodziła tapeta od ścian. Poza tym ładne i czyste mają sprzęty.

No ten Dethleffs kusi, tylko ta bakista...

Co do Twojego opisu wad (a raczej "wadek") to spora część nam się pokryła, więc zaczynam się uczyć oceniać przyczepy. IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

W jednej z cepek w Kutnie odchodziła tapeta od ścian. Poza tym ładne i czyste mają sprzęty.

No ten Dethleffs kusi, tylko ta bakista...

Co do Twojego opisu wad (a raczej "wadek") to spora część nam się pokryła, więc zaczynam się uczyć oceniać przyczepy. :thank:

 

Witam ponownie  :D ,

Trochę czasu od września minęło... W moim życiu też zmiany - nasza Ewa ma już 7 miesięcy.

Chciałbym się pochwalić, że wczoraj nabyłem drogą kupna przyczepę Burstner Club z 1992r., która posiada wszystko, co trzeba (poza klimą  B) ). Jest sucha, sztywna, nieśmierdząca. I od prywatnego użytkownika (dentysty), który, jak sam powiedział, lubi sobie powiercić i podłubać.

DMC 900kg, więc holuje się ją lekko i przyjemnie.

Do zobaczenia na trasie i kempingach.

post-10455-0-77812100-1368330538_thumb.jpg

post-10455-0-85049800-1368330576_thumb.jpg

post-10455-0-88786600-1368330594_thumb.jpg

post-10455-0-37644500-1368330700_thumb.jpg

post-10455-0-86388500-1368330727_thumb.jpg

post-10455-0-41839200-1368330766_thumb.jpg

post-10455-0-69887100-1368330856_thumb.jpg

post-10455-0-42401500-1368330867_thumb.jpg

post-10455-0-70866600-1368330879_thumb.jpg

post-10455-0-06690900-1368330930_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gratulacje - no full wypas  :] , to jest to czego nie zdążyłem u siebie założyć - oświetlenie bagażnika. - Zazdraszczam. A co do panelu sterowania - to ma i centralny odkurzacz  :yay:  :]  :] . A tak poważnie to super - ważne, żeby długo służyła  :yes:

Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.