Skocz do zawartości

Zabudowa pryznica


wodex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę w przyczepie zabudować prysznic i mam takie pytania:

1. Czy ten brodzik http://allegro.pl/brodzik-prysznicowy-60x60-bialy-wawa-gomarket-pl-i2558030533.html montuje się bezpośrednio na podłodze i wycina się otwór na syfon spustowy w podłodze czy jest inny sposób montazu ?

2. Czy lepsza jest pompka zanurzeniowa czy przepływowa do prysznica?

3. Jaką wydajność powinna mieć pompka aby działała bateria z mieszaczem zimna/ciepła woda.

4. Jakie macie pomysły na wykończenie scian w łazieneczce, a może lepsze są zasłonki pvc?

 

Proszę o porady pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był gdzieś cały opis jak wbudować prysznic do łazienki (ktoś, nie pamiętam kto budował i opisał).

Jest też kogutowy (KOGUT69) opis jak budował kampera z blaszaka i tam też było o brodzikach.

Poszukaj na forum.

 

bodzio robił: http://forum.karawaning.pl/topic/4229-pomysl-na-kabine-prysznicowa/page__st__45

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę w przyczepie zabudować prysznic i mam takie pytania:

1. Czy ten brodzik http://allegro.pl/br...2558030533.html montuje się bezpośrednio na podłodze i wycina się otwór na syfon spustowy w podłodze czy jest inny sposób montazu ?

2. Czy lepsza jest pompka zanurzeniowa czy przepływowa do prysznica?

3. Jaką wydajność powinna mieć pompka aby działała bateria z mieszaczem zimna/ciepła woda.

4. Jakie macie pomysły na wykończenie scian w łazieneczce, a może lepsze są zasłonki pvc?

 

Proszę o porady pomysły.

 

Witam

 

Odp1

Brodzik z linku montuje się bezpośrednio na pozbawionej nierówności i jakichkolwiek występków na powierzchni podłogi, które mogą doprowadzić do pęknięcia brodzika przy nacisku. Dobrze jest położyć go na gumoleum.

Jeśli zamierzasz w tym brodziku umieścić jeszcze przenośną toaletę to musisz być przygotowany na duże niedogodności ruchowe . Z kibelkiem pozostanie Tobie na stopy zaledwie 20 cm powierzchni.

 

Jeśli masz problemy z montażem syfonu to sobie go odpuść. Wyprowadź prosty króciec na zewnątrz przyczepy do którego będziesz wpinał wąż . Wąż zawsze możesz zawiązać w luźny supeł , w którym zbierze się trochę wody tworząc syfon.

 

Odp2 i 3 Powiem tak Im mocniejsza pompka (bar) tym lepsza. Ja mam 0,5bar /14L/min i mimo braku mieszacza musiałem zredukować ilość dziurek w słuchawce prysznicowej by uzyskać intensywny strumień.

Niektóre mieszacze niestety bardzo ograniczają przekrój przepływu a co za tym idzie dławią ciśnienie na tyle że ze słuchawki woda niemrawo płynie.

Problem załatwia ciśnieniowy układ zasilania wodą.

 

Odp4.

Pomysłów jest wiele . trzeba poszukać na forum.

Możesz też zajrzeć do mojego rozwiązania w tym temacie

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dobre pomysły. Może opisał byś jak wykonać Twój brodzik. Materiały jakie użyłeś, kleje no i jak to wykonać aby było szczelne. Nigdy z pleksą nie pracowałem więc stąd zapytanie.

Co do toalety to się jeszcze zastawiam czy ją instalować. Może tak awaryjnie. Ale Twój brodzi jest pomysłowy.

A co powiesz o brodziku z takich małych kafelek ceramicznych oraz fuga epoksydowa . Widzałem ostatnio przyczepy na targach i są wykończone ceramiką więc może zda to egzamin.

 

???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pompki to wystarczy zanurzeniowa, ja taką mam w swojej angielce (oryginalną i dokupioną żeby mieć wodę z baniaka z bagażnika), dokupiona ma mniejszą wydajność co oryginalna i nie miałem problemów na wyjazdach, głównie Żona dużo się chapała pod prysznicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pompki to wystarczy zanurzeniowa, ja taką mam w swojej angielce (oryginalną i dokupioną żeby mieć wodę z baniaka z bagażnika), dokupiona ma mniejszą wydajność co oryginalna i nie miałem problemów na wyjazdach, głównie Żona dużo się chapała pod prysznicem.

 

1.Głównie nie wiem czy zastosować jedną pompkę do zbiornika która będzie podawać wodę do trójnika i z jednej strony do boilera i dalej do kranu, z drugiej strony trójnika bezpośrednio do kranu i tam będzie mieszana?

2.Lub dwie pompki i bateria z 2 microwyłącznikami.

Dlatego też pytanie jakie zastosować wydajności pompek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dobre pomysły. Może opisał byś jak wykonać Twój brodzik. Materiały jakie użyłeś, kleje no i jak to wykonać aby było szczelne. Nigdy z pleksą nie pracowałem więc stąd zapytanie.

Co do toalety to się jeszcze zastawiam czy ją instalować. Może tak awaryjnie. Ale Twój brodzi jest pomysłowy.

A co powiesz o brodziku z takich małych kafelek ceramicznych oraz fuga epoksydowa . Widzałem ostatnio przyczepy na targach i są wykończone ceramiką więc może zda to egzamin.

 

???????

 

Mój brodzik jest z poliwęglanu (polycarbonate) . Różni się od pleksi i akrylu

Klejony na chlorometylen

Ja mam poliwęglan z pracy ale są miejsca gdzie wysyłkowo można odpowiednie formatki zamówić lecz nie podam linków .

W tej sprawie skontaktuj się z Kolegą > krystian186 < On kupował na brodzik poliwęglan w sieci.

 

Co do użycia ceramiki w przyczepie . Mam mieszane odczucia. Ceramika nie jest elastyczna . Jak to będzie się trzymać kupy jak przyczepa będzie pracować na wybojach. Poza tym waga. No i czy to co widziałeś to ceramika czy żywice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.