Skocz do zawartości

Pierwsza cepka


Tygrysek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu poszukuję przyczepy i obrałem kierunek na hobby 460 ale trafiła mi się przyczepa La mancelle z 2000r. w przyzwoitej cenie lecz nie ma dużo informacji na temat tych przyczep. Cena wydaje mi się niska co o niej sadzicie? Jutro jadę na oględziny około 12 i bardzo proszę o opinie

Link:

http://otomoto.pl/inny-la-mancelle-T3208602.html

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego wystarczy tylko dokładnie przeczytać ogłoszenie i obejrzeć zdjęcia by darować sobie wycieczkę by ją oglądać, w tej cenie znajdziesz lepszą .

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego wystarczy tylko dokładnie przeczytać ogłoszenie i obejrzeć zdjęcia by darować sobie wycieczkę by ją oglądać, w tej cenie znajdziesz lepszą .

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Witam ale chodzi ci o te pęknię e szyby czy coś jeszcze. Jakbyś mógł rozwinąć temat. Szukam tylko w świetokrzyskim wojewodztwie i ciężko jest tu coś znaleźć w cenie do 10 tysia i ten rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewe przednie światło może jest ale z pewnościa bez klosza, lewe boczne - wystają same kabelki, lewa przednia rączka manewrowa urwana- od razu rodzi sie pytanie czy zdążyła już naciągnąć wody :niewiem: . W opisie jest łazienka na zdjęciach brak.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrysek sprawdź telefonicznie dmc przyczepy (myślę że spore) bo może nie możesz jej ciągnąć. A patrząc pozdjęciach ja bym sobie odpuścił. W świętokrzyskim masz większy wybór w stam serwis odrowążek może wybierz się tam chociaż żeby pooglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłewm też ponadto:

lewy przód - dół - miał strzała,

zobacz dyszel - koło manewrowe pod nienaturalnym kątem, pytanie co z końcówką dyszla,

wybrzuszenia nad drzwiami (widać brudne ślady zastrzałów) - to może świadczyć o przeładowaniu przyczepy.

 

Generalnie jak piszą przedmówcy - pierwsza przyczepa w tak... kiepskim i ewentualne przyszłe niespodzianki po kupnie mogą cię zniechęcić do karawaningu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy cały zaczep nie jest wyrkęcony (nie mówię tu o samym AKS'ie) tylko cały dyszel skręcony patrząc od przodu w lewą stronę wykręcony ..?

 

no właśnie mnie też to chodzi po głowie.

Co prawda sam zaczep może się obracać o kilkanascie stopni, ale już sama blacha z suwadłem wygląda na lekko wygiętą właśnie z tej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Więc tak do przyczepki mam 5 km wiec tak czy tak pojadę ją obejrzeć. Zrobię więcej dokładnych zdjęć i tu wrzucę. Przyczepa będzie moim pierwszym zakupem ale po długotrwałym czytaniu forum wiem że trzeba podejść rozsądnie do tematu i nie palić jana z pierwszą lepszą przyczepka. Chcę od razu kupić przyczepę na parę lat jest nas w tej chwili 3.Odnośnie odrowążka byłem tam oglądałem przyczepy i to jest aktualnie mój strzał z odrowążka link. http://otomoto.pl/hobby-classic-440-94r-2-2-osoby-T3147797.html oraz oglądałem jeszcze jedną przyczepę dużo tańszą link. http://otomoto.pl/hobby-prestige-460-T3068334.html. Pomiędzy tymi 2 przyczepami zastanawiam się czy jest sens płacić 2 razy tyle za tą z odrowążka czy lepiej doinwestować sobie tą tańszą. Cały czas jestem w fazie gdybania ale znajduje coraz więcej odpowiedzi wertując forum. Dzięki wszystkim za odpowiedzi wiadomo że na zimno oceniacie to bardziej szczegółowo zresztą macie już przyczepy i możecie więcej powiedzieć na ten temat odemnie. Prośba oceńcie mi jeszcze te dwie przyczepy co o nich sądzicie w sumie od samego początku podoba mi się bryła Hobby. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu napiszę : Liche fotki=lichy towar.

Lewej strony w ogóle nie widać, nad drzwiami wypaczenia od naprężeń, albo od przeładunku, albo od strzału. Strzał jeśli był to nie tylko tam ona ucierpiała, ale również na drugim końcu budki.

Z drugiej strony... 9900zł za 2000r... muszą być mankamenty.

I nie chodzi o to by odradzić, tylko ocenić czy ew. naprawa jest możliwa i jakim kosztem. Wówczas po przywróceniu jej do właściwego stanu wyjdzie rzeczywista wartość rynkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrysku.

Pierwsza przyczepa z linka to hobby 440 w bardzo ciekawym układzie - mam dokładnie taką samą.

Nie wiem dokładnie czego szukasz, ale zauważ, że jak na model Classic - masz wszystkie okna atermiczne, przyciemniane i uchylne!

Dobrym rozwiązaniem są drzwi zamykajace sypialnię (głównie dla dzieciaków), sprawdź na miejscu czy masz w wyposażeniu extra poduszkę po rozłożeniu drugiego miejsca do spania.

Jesli chodzi o ten rocznik - w porównaniu do mojej 440-stkui z 93 roku ma już dodatkową klapę pod przednim łózkiem.

Innym - moim zdaniem - dobrym rozwiązaniem to "schowanie" kuchenki w rogu szafy - ja akurat zwracałem zawsze na to uwagę, żeby dzieciak wchodzacy do przyczepy nie miał bliskiej styczności z kuchenką. W tym modelu masz przy drzwiach zlewozmywak.

Cena raczej adektwatna do rocznika.

Jedynie na co zwracałbym uwage - to standardowo w Hobby - narożniki czy nie ma wilgoci, ramę szczególnie za osią czy nie opada ku dołowi i stan podłogi (od spodu czy nie poniszczona) i w przyczepie - czy się nie ugina. Obowiazkow równiez z przodu parapet i boki - czasam tam lubi zbierac się woda powodując szkody - ten typ tak ma. Dodatkowo sprawdziłbym uszczelnienie masztu anteny - ta akurat była chyba dokładana extra przez poprzedniego właściciela.

 

Druga przyczepa z 87 roku to sadząc po frontach - Prestige. Niestety ktoś oderwał oznaczenia z zewnątrz przyczepy o czym świadczą białe miejsca z boków na przodzie przyczepy (porównaj z innymi zdjęciami). Ogólnie przyczepa raczej sterana życiem.

Zauważ też, że nie ma stacjonarnej toalety (opróżnianej z zewnatrz) - o ile zwracasz uwagę na takie różnice.

Martwi mnie równiez jej wygląd zewnętrzny - nad listwą nad oknami są jakies przecierki spod których pojawia się kolor niebieski - co jest o tyle dziwne, ze niebieska malatura pojawia się w hobby dopiero po 91 roku. w tej rocznikowo przyczepie dominuje brąz. Wogóle zauważ, ze od górnej listwy do dachu ktoś działał jakąś chemią, przez która zeszły kolory po obu stronach.

Inna rzecz - o której pisałem wyżej - w tej przyczepie kuchenkę gazową masz zaraz przy wejściu.

I na końcu - nie doczytałem informacji o DMC tej starszej hobbyty - moze byc nie do przeskoczenia przez twój samochód.

 

Reasumując - ciężko porównać dwie przyczepy z kolejnych produkcji - na obu zdjęciach brak również informacji o rodzaju zaczepu.(nie zmieściły się w kadr).

Jesli jednak masz trochę więcej kasy - staraj się celować w młodszy rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cepke oglądałem jest świetna bardzo mi się podoba i znam złomiarza który podzieli moją opinię i przyjmie ją bez problemu. Tak poważnie to potwierdziły się wasze słowa. Dzięki za pomoc powertuje jeszcze forum bo dużo mi dalo czytanie postów wiedziałem gdzie zajrzeć. Jak coś uszczelę to wznowie temat.

Dzieki wielkie GregorY za ściągnięcie mnie na ziemie. Będę mierzył teraz raczej w Hobby 370 do 440 tamta z posta wyżej poszła ale koleś z odrowążka ma jeszcze 370 więc pojadę ją obejrzeć.

Pozdrawiam

Edytowane przez Tygrysek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Tygrysku.

Jezeli chodzi o tą: http://www.stamserwis.pl/[48].htm to przypomina układem trochę większa 420-stkę (brakuje jednej szafy).

Układ dość ciekawy tylko przy oglądaniu spróbuj się wpasowac w toaletę - usiądź na tronie przy zamkniętych drzwiach - może byc tak, że kolana uniemożliwią zamknięcie drzwi :D

Dodatkowo dość ciekawa jasna tapicerka. W rzypadku tej przyczepy masz co prawda wszystkie szyby atermiczne ale otwierane tylko z przodu, tyłu i kuchenne.

Podobnie jak w przypadku 440-stki koniecznie zobacz czy jest dodatkowa poduszka - to łózko koło kibelka po rozłożeniu musi miec dodatkową.

Minusem dla niektórych jest kaseta wyciągana od strony przedsionka. czasami zapachy moga przeszkadzać w konsumpcji.

 

Co sprawdzić? jak pisałem wyżej w temacie Hobby.

 

A propos - uzupełnij profil - informacje o sobie (skąd, holownik), bo nadal nie wiemy jaką przyczepe tak naprawdę może ciągnąć twoje wozidło (dane z DR).

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesiu ona jest dokładnie jak 420 w środku tylko ma pomniejszony kibelek - mi ciężko coś tam "zrobić"

i nie ma tej "wąskiej części szafy z półkami - na tym polega główna w sumie różnica

byłem ostatnio w takiej - reszta bez zmian:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu kolegi na 1-ym miejscu sprawdzilbym DMC auta. Dla mnie to byl akurat najwazniejszy czynnik. Chcialem hobby 495/535, ale przekraczalo dmc. Tez, jak kolega stalem przy wyborze hobby prestige czy swift corniche... W tej samej cenie angielskie sa mlodsze rocznikowo, ALE to wyposazenie/kolorystyka... a co najwazniejsze nie ta wytrzymalosc materialow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.