Skocz do zawartości

Swift Challenger 1997


andrewife

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na Allegro coś takiego:

Swift Challenger

 

Przyczepa zarejstrowana, 2-gi właściciel w Polsce.

Czy ktoś z forumowiczów może ją oglądał?

Pierwsze co mi się wydaje podejrzane to rocznik. W polskim dowodzie rocznik budowy to 1997. Z tego co się orientuję to przy kupnie przyczepy z anglii i rejestracji można sobie na upartego w dowód wpisać dowolne dane?

 

Analiza zdjęć na angielskim ebay'u wskazuje raczej na rocznik 93-94 niż 97 (spójrzcie na budowę frontu, od 1995 uchwyty są skośne, i schowek nie ma przetłocznia - jest płaski). Kształt napisu Swift wskazywałby raczej na 1993. No chyba, że przód został podmieniony ze starszego rocznika....

1993

 

1995

 

1996

 

Mimo wszystko jadę dzisiaj obejrzeć to cudo na kołach :-)

 

Z góry dzięki za sugestie i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kieruj się rocznikiem ( po nr VIN można sprawdzić) tylko głupotami wypisywanymi przez sprzedającego. Np. "rama aluminiowa, wc nowej generacji itp. Z tego widać, że sprzedający nie jest znawcą, tylko chce sprzedać.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma swifta z 92 roku, 440/4 czyli krótszy o niecały metr ( z tyłu łóżko na dole pojedyńcze ) reszta prawie to samo, ja mam model SE więc jakieś tam detale są choćby 4 palniki a nie 3 :)

nie wierzę w ten 1997 rok, popatrz jeszcze na szyby powinien też być nr Vin wybity w 2 rzędach 2 ostatnie cyfry górnego rzędu to rok produkcji, i coś z tym DMC też nie tak. brakuje też takiej półki między łóżkami z przodu- może była ściana wymieniana a może poprostu jej nie ma

Ja swoją osobiście sprowadziłem z UK od pierwszego właściciela więc chętnie podpowiem co jest w mojej do porównania :)

rok produkcji w dowodzie w przyczepach z UK można wpisać dowolny, w UK przyczepy nie posiadają dow rejestracyjnych, jak taka oryginalna to sprawdź jeszcze certyfikat - sprzedający powinien posiadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej Sprzedający został nabity w butelkę przez handlarzynę i w rzeczywistości kupił Challengera model 1991 (pierwszy wypust) Ten egzemplarz może być znacznie młodszy, nawet z 1993r, ale tego nie jestem pewien, bo o szczegóły zdradzające prawdziwy rocznik , nawet na tych zdjęciach - Sprzedający zadbał by nie były widoczne. Rocznik namiotu jest nie istotny.

Może się okazać , że nru VIN (17 znaków) jeszcze w niej nie ma, bo jak wspomniałem, jest to model przełomowy, od którego teoretycznie VIN powinien już być, może być krótszy, ale to nie jest normą VIN i nie koniecznie jest oknach. Poproś o scan DR , bo Certyfikatu (zdradzającego prawdziwy rok budowy) na bank nie ma "bo się zgubił" . Nawet jeśli jest, to może być w nim tylko data dopuszczenia modelu do ruchu (homologacja).

Alu rama - nie ma większej bzdury albo ja jestem niedouczony.

Tak czy siak, jeśli jest w takim stanie jak deklaruje, to nawet cena jest do przyjęcia będąc świadomym, że rocznik nie jest najważniejszym kryterium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem i oglądałem.

Tak jak przypuszczałem, nr seryjny kończy się na 92 tak więc sprzedający został prawdopodobnie wkręcony przez poprzednika. Pewnie stwierdził że 2 wygląda podobnie do 7

W środku śliczna ... i pachnąca (zapachami w woreczkach). Od razu zapaliła mi się czerwona lampka, ale może ktoś po prostu chciał żeby ładnie pachniała?

Nie zauważyłem śladów przecieków w środku. Z przodu z lewej stronie po wsadzeniu łapy do szafki miałem wrażenie, że jest szpara na łączniu boku i frontu, bok się uginał w tym miejscu. Po wyjściu na zewnątrz wszystko okazało się jasne. Listwa narożna odpadała tak że widać było śruby....

Generalnie miałem wrażenie że jak będę opukiwał ściany to mi się rozpadną pod ręką, czuć było różnicę w porównaniu do niemieckich wozów. pancernych.

 

Poniżej parę fotek:

 

post-2252-0-84864200-1345154433_thumb.jpg post-2252-0-09861600-1345154414_thumb.jpgpost-2252-0-08288600-1345154484_thumb.jpg

numer wskazuje na rocznik 92, pod bakistą dziwnie odłupana sklejka, bakista albo osłona zaczepu krzywo zamontowana

 

post-2252-0-87438500-1345154501_thumb.jpg post-2252-0-68866700-1345154516_thumb.jpg post-2252-0-21434800-1345154551_thumb.jpg

uszczelka okna odpada, uszczelki dachu "profilaktycznie pociągnięte" silikonem, listwa totalnie odstająca od narożnika

 

Podsumowując żałuję, że niemieckie przyczepy nie mają takiego wyposażenia i nie wyglądają tak w środku. Bajka w porównaniu do Detleffsów, LMC itd z podobnego rocznika :-(

 

Szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Podsumowując żałuję, że niemieckie przyczepy nie mają takiego wyposażenia i nie wyglądają tak w środku. Bajka w porównaniu do Detleffsów, LMC itd z podobnego rocznika :-( ...

 

 

ładna miska jeść nie daje :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój gust. Przyczepa w większości służy do spania. Anglicy mają swoje upodobania , brakuje w zestawie herbaty.

Ale tak na serio, przeglądając ogłoszenia jest wiele przyczep gdzie rocznik jest przekombinowany.

Tu jest przykład:

 

http://allegro.pl/pr...2552016625.html

 

Tu kolejne oszustwo :czerwona:

 

http://allegro.pl/pr...2557487101.html

:czerwona:

 

Przy zakupie przyczepy musisz porównywać z innymi przyczepami tej samej marki.

 

A te wskazane to już wiekowe rodzynki z bardzo dobrym wieku.

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

Edytowane przez Daniel DJR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem i oglądałem.

(...)

 

A ja się cieszę że nieomylnie mogłem pomóc.

Jeśli chodzi o interpretację znaków, to każdy w tym kraju podstawówkę skończył, więc 2 na 7 zmieniono z premedytacją.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam,mam pytanko do jakiej szerokości przyczepy nie potrzebne są dodatkowe lusterka.

Obecnie posiadam Swift Challenger 450/5 i nie wiem czy są obowiązkowe.

Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich.

Chyba nie ma sprecyzowane w wymiarach kiedy należy mieć lusterka a kiedy nie, to zależy od przyczepy i holownika

czyli jaką masz widoczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.