Skocz do zawartości

Lodówka Thetford N100 - nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem teraz na kempingu i potrzebuję porady, być może jest szansa uruchomić lodówkę...

 

Mam model Thetforda z elektronicznym wyświetlaczem do wyboru zasilania, to jest chyba model N100.

 

Wyświetlacz zgasł i lodówka przestała chłodzić.

Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy powód, ale właśnie wtedy żona przestawiała garnek w lodówce i dotknęła żarówki, która nie ma oprawki (zwarcie jakieś?) - lampka zgasła, lodówka też...

Na kempingu trochę utrudnione zadanie, ale co udało się sprawdzić:

 

- wszystkie bezpieczniki w przyczepie sprawdzone i są OK

- 230V do lodówki dochodzi

- podłączone 12V do przyczepy - wyświetlacz nie ruszył (wszystko inne w przyczepie na 12V zadziałało)

- gazu nie podłączam, bo chyba nie ma sensu - sama się na gaz nie przełączy...

 

Jakieś wskazówki co się może dziać? jeszcze tylko tydzień na urlopie, więc da się przeżyć, no ale gdyby dało się ją jakoś reanimować...

 

Z góry dzięki za podpowiedzi ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę nowsza lodówka - ja bardziej w starych się orientuje

teraz wiele osób się urlopuje stąd mniej osób na forum i ciężej o podpowiedź

 

jeśli po zbiciu żarówki lodówka zgasła to jest parę możliwości:

- zwarcie - bezpiecznik (sprawdziłeś wszystko ok - może jest gdzieś indziej jakiś jeszcze bezpiecznik)

- coś się przepaliło - jakiś kabelek i na kempingu tego nie znajdziesz

- żeby działała lodówka musi być przepływ przez żarówkę (to jest na pewno niemożliwe)

 

nie wiele pomogę więcej...ja kempingu może być problem i bez "naprawiacza" może się nie obędzie

 

jedynie a propos tego gazu - nie wiem dlaczego nie ma sensu?

a nie jest tak, ze lodówka na gaz żeby działać nie potrzebuje żadnego prądu?

to jest jakoś tak logiczne, ze właśnie po to zrobiono lodówki na gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za checi ;)

Chyba faktycznie trzeba bedzie po powrocie ogarnac...

Z gazem nie ma sensu - tak mi sie wydaje, bo wybor zasilania mam przez elektroniczny panel, ktory jest wygaszony teraz... Nie ma zadnego przelacznika "mechanicznego", ale moze podlacze butle - a noz...

Bezpieczniki znalazlem raczej wszystkie, chyba, ze lodowka ma jeszcze jakies "w sobie", ale nic nie widac..

Aha - zarowka nie jest stluczona, jest sprawna, ale cos czuje, ze moglo sie zrobic zwarcie - ciekawe co spalilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Nie bardzo rozumiem pytanie ale sie domyślam że mówisz o braku dostepu do 230V? więc możesz sobie odpalić na gazie lub podczas jazdy na 12V jak masz odpowiednio przygotowaną instalacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.