Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Małe fotostory z mojej pierwszej wyprawy Cepka na Chorwację.

 

Na pierwszy ogień wybraliśmy moim zdaniem łatwiejsza trase przez Niemcy - Austrię - Słowenię - Chorwację. Ruszyliśmy ok. 9:30 ze Słupska na Niemcy, po przejechaniu ok 900 km gdzieś koło Monachium i trochę za Hof mieliśmy pierwszy postój na parkingu i nocowanie :-)

315341_3391441140215_860600704_n.jpg

 

Następnego dnia koło 7:30 ruszyliśmy pełna parą na Austrię, i tam kupno Winiety oraz opłata za autostradę:

 

531337_447714168593115_1687827193_n.jpg

 

Austria przepiękna, widoki zapierające dech w sercach, góry...góry i jeszcze raz góry i TUNELE :-)))) nawet po 7 km:

487920_3391443220267_1613812758_n.jpg

 

w Słowenii następna Winieta oraz opłata za A10, o koło 20:00 przekraczamy granicę Chorwacji:-)))))

251908_3391444140290_1495318079_n.jpg

 

Zmierzalismy na upatrzony kemping Zelena Laguna w miejscowości Porec, nie rezerwowaliśmy parceli bo wiedzieliśmy ze jak nie tu to moze gdzie indziej znajdziemu, no i okazało sie po przyjeżdzie, takl ok 22:30 że miejsca są ale musimy przeczekac noc na ich parkingu przed kempingiem (koszt 10EUR) i od 8 rano możemy sie lokowac na parceli:-)557667_3391448900409_887628296_n.jpg

 

no i ulokowani :-) ogólnie Zelena Laguna to:

 

- ok 500 parceli, część wydzielona z ponumerowanymi parcelami oraz częściowo na wariata czyli jak sie ustawisz tak masz, ta pierwsza to koszt ok 180 zł za 2+2 z prądem (a co do prądu to konieczna jest 3 pinowa wtyczka, musiałem na miejscu dokupić )

- basen od 20 cm do 1,60 m, czyli idealny równiez dla dzieci

- dostep do Adriatyku ok 50 m od kempingu wiec z basenu można było przeskoczyc do morza,

- mini market na terenie kempingu oraz duzy market przt samym wieździe

- myjnia samochodowa

- sanitariaty piertwsza klasa :-)

- w poblizu bazarek z paamiatkami oraz dyskoteki (n niestety z dziećmi tylko raz bylismy nawet córa 3 letnia tańczyła, uroku dodaje wszedzie muzyka na zywo)

 

250983_3391445060313_1158883408_n.jpg

 

Kolejne dni spedzaliśmy na zwiedzaniu, na pierwszy ogień poszła Poreć, czyli miasteczko ok 16 000 mieszkańców, przepiekna marina i starozytne miasteczko:

382443_3395006189339_403312296_n.jpg

531488_3395009869431_1544179436_n.jpg

 

Kolejny dzień to wycieczka do Wenecji :-)) z poreć od[pływa prom ok 2,45 h przeprawa do Wenecji tam 6,5 h, i powrót (koszt ok 800 kun), polecam, niezapomniane przezycie:

 

417622_3401953443016_641637082_n.jpg

 

no i kolejny dzień to miasto starozytne :-) Pula, ok 50 km od Poreć, i tam oprócz wielu atrakcji perełka czyli Starożytny Amfiteatr, jako jedyny w całości zachowany.

 

Mielismy już troche dosyć zwiedzania wiec trzeba było troche poplazować i na deser najlepsze:

 

świniaczek i wino, które pilismy codziennie, tego musiccie spróbować.

293127_3405261165707_273923009_n.jpg293792_3405262565742_492709890_n.jpg

 

CDN... napiszę później kkilka statystyk, co do drogi, spalania paliwa i innych ciekawych rzeczy.

Edytowane przez Rafal_Kulak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To czekam na dalsze info. Też chciałbym wyjechać około 10 sierpnia. I jestem bardzo ciekawy dalszej opowieści z cenami itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK w takim razie kilka informacji o cenach i ewentualnych problemach lub udogodnieniach.

 

Paliwo, tankowanie w polsce po korek bo niestety najtaniej, w Niemczech ceny paliwa wahaja sie koło 1,64 EUR/l, Austria porównywalna, w Słowenii nie proponuję, w Chorwacji również nie ma bólu, przed wyjazdem po korek cena paliwa ok 6 zł/l. Spalanie mojego SCENICA 1,6 16V 110KM w AUTOMACIE ok 10,8 l/100km, więc szoku nie przeżyłem. W Niemczech oczywiście droga prosta jak stół wiec palimy normalnie juz od Bawarii zaczynają się schody nie mówiąc o Austrii i części Słowenii. W zależności skąd ruszacie ja postój robiłem m-dzy Hof a Monachium na dużym parkingu Shela, bezpiecznie jest tam gdzie są inne przyczepy i tiry polskie.

Viniety - Austria cena chyba ok 8 eur, na 10 dni, nie przegapcie wjazdu tuz za granica jest po prawej jedyne miejsce zeby kupić nie gnajcie bo potem moze być problem, + opłata za autostradę ok 6 eur, Słowenia (zdziercy:-)) za Viniete 15 EUR za 7 dni, więc trzeba było w powrotnej drodze wykupić jeszcze raz + opłata za autostradę ok 8 EUR. W Chorwacji lepiej zjechać na drogi tzw powiatowe :-) ale jeżeli ktoś nie chce sie zgubić to autostrada nie jest droga za odcinek ok 30 km cena ok 3,5 EUR, więc dupy nie urywa. To chyba wszystko co do cen podroży.

 

Kemping Zelena Laguna: koszt doby dla 2+2 ok 170 zł/dobę (parcela+ sanitariaty+prąd), basen za darmo, dostęp do morza za darmo, myjnia samochodowa free, niestety mimo pięknych nalepek Free WIFI, za internet trzeba płacić za czasowe uzycie tj. 24 kuny za godzinę czyli biorąc pod uwagę kuna to 0,60 zł, za 6 dni zapłaciliśmy jakieś 180 kuna, bez szaleństw, w każddej knajpie jest WIFI, ale żeby móc korzystać trzeba cos zamówić kelner przynosi od razu paragon a na nim hasło do internetu :-))) Badź w podobnej formie. AHA !!! wtyczki na kempingach w tym rejonie 3 pinowe, ale można kupić u cieciów w dyżurkach :-) ja tak musiałem zrobic bo gdzieś wyczytałem ze 2 pinowa nasza europejska spokojnie wystarczy... lepiej jednak mieć, na Allegro ok 45 zł.

 

Wyżywienie: spokojnie nie trzeba taszczyć ze sobą kociołków i konserw, mają Kaufland, Lidla ale my osobiście kupowaliśmy i ichnim Konzumie, sporo regionalnych przysmaków, cos innego , ale również wszystko co do zycia i jedzenia po cenach od 10-20% droższe niż w Polsce, mięso i ryby w astronomicznych cenach nie polecam, ale polecam na grila na spróbowanie baraninę w czymś co przypomina paluchy rybne oraz kotlety, wiozłem do Polski tak mi zasmakowały :-) restauracje to koszt na moja rodzinkę to ok 220 kuna wiec no nie najtaniej ale za to regionalne i pyszne, dużo wpływów Włoskich w jedzeniu, czyli pizza (polecam 4 sery z kozim serem i fetą...jezuuuu masakra jakie dobre).

 

Zwiedzanie, wszelkie wejścia do obiektów sakralnych z narzuconymi na ramiona sweterkami, koszty wejść do obiektów do zwiedzania ok 40 kun za dorosłego dzieci do 3 lat za free. Wycieczka do Venice to koszt ok 800 kun za moja rodzinkę, płynęliśmy z Poreć.

 

Cóż chyba takie najważniejsze. Jak będą pytania chętnie poopowiadam.

 

AHA cos dla miłośników WIN i alkoholu :-)!!!! :-)

 

Wino Dalmajak Qualitet - rocznik 2010 koszt ok 70 kun/0,75l

Wina ogólnie roczniki 2009-2010 ok 40 kun/0,75l (stołowe nawet 30 kun za L)

Śliwowica Istriska- 0,2l - koszt ok 30 kun

Piwo Karlowacko (najlepsze) - 6,8 kun/butelka 0,5 - butelki mozna zwracac w automatach w Konzumie odzyskując 1,25 kun/butelkę:-) przy kempingu zbuerajcie paragony bo nie wymienicie :-) W knajpach piwo głównie Ożujsko - koszt ok 22 kun/0,5l

Edytowane przez Rafal_Kulak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowa relacja. Dzieki bardzo za szczegółowe info. Ja planuję wyjazd w drugiej połowie września. Jak możesz napisz proszę czy koszt ok 800kun za Wenecje to był z autem czy płynęliście promem pieszo??

 

 

raz jeszcze dziekujemy za fantastyczne zdjęcia i relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy koszt promu to auto + 5 osób prom w dwie strony czy te 800 kuna w jedną stronę ??

i jeszcze czy cena około 170 zł na kempingu 2+2 była w sezonie teraz czy przed sezonem, bo na stronie internetowej za dożo informacji o tym kempingu nie ma.

Jakbyś miał jakies fotki z tego pola kempingowego była fajnie.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ile godzin trwa ta wycieczka do Venice i jaki jest jej plan tylko sama droga ?????

 

 

 

Wycieczkę kupowaliśmy na Marinie w Poreć, na zasadzie że płyniemy promem w sensie katamaranem bez samochodu... w sumie po co auto jeżeli i tak po Wenecji nie pojeździsz :-) wypływasz ok 7:30 rano, przeprawa trwa 2:45 h, w Wenecji jesteś ok 6,5 h, możesz uczestniczyć w zorganizowanych imprezkach typu, gondole, taxi po grande kanale, itp... ale nie polecam ponieważ drogo to wychodzi, można spokojnie dojść z mapą czy GPS-em do sanktuarium San Marco i w promieniu kilometra macie wszystko, i te 6 h wystarczy na pobieżne zwiedzenie i zauroczenie sie Wenecją. nie oczekujcie że gdzieś wstąpicie na placu San Marco na zwiedzanie bo kolejki maja ok 20 m i oczekiwanie to 5 godzin... traktowaliśmy to jako przygodę i zobaczyliśmy :-))) 800 kun to przelot właśnie tym katamaranem 2+2 w 2 strony, za autobus w porcie do San Marco zapłacicie 7 EUR/h za osobę, opłaca sie bo chwila moment jesteście w sercu Wenecji, później połazilismy troche "wokół komin" , do restauracji na włoskie żarełko i spokojnie bez pospiechu zwiedzając kościoły dotarliśmy do promu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, fajnie :). Już mi się podoba. Marzyłem o Wenecji ale podobno drogo więc to rozwiązanie z wizytą na kilka godzin jest super. Dzięki Twojej opowieści Wenecja we wrzesniu zyska nowego turyste na 6,5h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał powiedz mi jeszcze o ceny tego pola kempingowego w Poreć ?? Czy cena , która podałeś 2+2 to w sezonie czy przed sezonem, bo na stronie nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1343406865[/url]' post='282429']

Rafał powiedz mi jeszcze o ceny tego pola kempingowego w Poreć ?? Czy cena , która podałeś 2+2 to w sezonie czy przed sezonem, bo na stronie nic nie ma.

 

Cena którą podałem to ćena w sezonie, nic nie rezerwowaliśmy. Można taniej nie na wydzielonej parceli wtedy koszt ten spada do ok 140 zł/dobę, ale dalej od basenu i morza. Ogólnie jeżeli zakładacie koszt pobytu max do 200 zł/dobę to region Pore─Ź jest dla Was, cała Plava Lagyna, do której należy m-dzy innymi Zelena Laguna ma jeszcze 3 inne kampy położone obok, więc bez rezerwacji napewno coś znajdziecie. Na niektórych kempach min. czas to 7 dni, na Zelena Laguna to 5 dni na parceli a na swobodnym 1 dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał. Jak na razie chyba jestem na TAK aby tam pojechać, wcześniej bylem w rejonie Splitu Omiśa . Trze coś nowego zwiedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień wybraliśmy moim zdaniem łatwiejsza trase przez Niemcy - Austrię - Słowenię - Chorwację. Ruszyliśmy ok. 9:30 ze Słupska na Niemcy, po przejechaniu ok 900 km gdzieś koło Monachium i trochę za Hof mieliśmy pierwszy postój na parkingu i nocowanie :-)

Zmniejszono 42% (oryginalne wymiary 960 x 639) - kliknij by powiększyć do normalnych wymiarów315341_3391441140215_860600704_n.jpg

 

 

 

 

 

Witam podpowiec mi jak to jest z tym nocowaniem po trasie na cpn czy parking gdzieś przy markecie (gdzie najlepiej??? ) do tej pory jezdziłem przez węgry i tam nocowaliśmy na kempingu dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,SUPER RELACJA .Bardzo fajnie, a zarazem szczegółowo.

My śmigamy we wrześniu .Pierwszy raz w tamtą stronę :)

 

Fajnie że podaleś ceny.

 

Może masz jakieś foty z kempingu?

Edytowane przez RULAK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.