Skocz do zawartości

solar


misiek_uk

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że temat sie powtarza ale temat i tak dla mnie jest czarna magia

 

A wiec za mc jedziemy na 2 noce bez prądu, mam baterie 100AH lub 120 nie pamiętam ze sprintera ;) średnio jak nie korzystam z wody [pompa] to weekend trzyma bez bólu.

 

w planie mam używać oświetlenia LED [aż 4 żarówki ledowe], oświetlenie nad okapem to chyba największy pobór tam wciąż 12v halogeny 2 są, no i radio samochodowe na wieczory, no i oświetlenie na zew też jest ledowe.

 

za dnia nas pewnie nie będzie, wodę na gazie się zagotuje, ogrzewanie na gaz, laptopa za dnia w samochodzie naładuję bo nie sadzę że przetwornica 150W długo pociągnie na samym aku, no i tv mimo ze na 12V nie biorę bo nie potrzeba.

 

Defakto ostatni raz byłem w przyczepie mc temu i wczoraj kilka godzin słuchania radia i żadnych oznak zmęczenia aku, żadnego doładowywania w między czasie nie było.

 

Teraz na początek myślałem by kopić jakiś mały solar 20W, by pod naszą nie obecność coś tam podratował zasilanie to będzie prawie cały dzień czystego ładowania bez poboru, a czasem dokupić jeszcze kilka takich samych solarów i je połączyć np. Dobić do 80 czy 100 czy tez 120 wat łącznie.

 

Czy taka akcja w ogóle ma jaki kolwiek sens, czy to podratuje trochę 2 nocny wypad?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/20W-Monocrystalline-Solar-Panel-20-Watts-12V-PV-/190673722323?pt=UK_Gadgets&hash=item2c650a1bd3#ht_1987wt_1163

 

chodzi mi dokładnie o ten solar

 

i jaki regulator szukać?

 

na każdy panel osobny czy 20A/30A regulator czy jakiś muti musi być?

a i czy do paneli 20W może być 30A regulator czy musi być dopasowany?

http://www.ebay.co.uk/itm/30A-Solar-Regulator-12V-24V-360W-Solar-Panel-Charge-Controller-30I-/160836580619?pt=UK_Gadgets&hash=item25729b750b

 

ten jest w dobrej cenie.

 

jak później łączyć panele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zdrowym aku 100/120Ah spokojnie spędzisz kilka dni z normalnym używaniem wszystkich urządzeń :ok: ja mam stary zmęczony już aku, coś ok55Ah i spędzamy przedłużane weekendy do 4dni i prądu starcza na luziku :-] a chodzą wszelakie oświetlenia, dwie pompk,i wiatraczek do lodówki cały dzień, radio gra całe wieczory i pół nocy a do tego jeszcze zasuwa przetwornica do kompa A w razie "W" zawsze jest opcja doładowania aku z auta :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.