Skocz do zawartości

Popsuty kran ?


Rekomendowane odpowiedzi

A który

Ten w zlewozmywaku czy w łazience ?

 

Nie wiem jaka masz instalację, jak starego typu to kran w łazience się po prostu nie zamyka. A co się dzieje jak odkręcisz wodę w łazience przy zakręconej w zlewozmywaku ? Zapodaj jakieś fotki będzie łatwiej :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka masz instalację, jak starego typu to kran w łazience się po prostu nie zamyka. A co się dzieje jak odkręcisz wodę w łazience przy zakręconej w zlewozmywaku ? Zapodaj jakieś fotki będzie łatwiej :hej:

 

Jak odkręcę w łazience przy zakręconej w zlewozmywaku , to leci tylko w łazience

 

Mam tylko taką z łazienki (przyczepa z 1985 roku)

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to, że w łazience działa Ci tylko mikrowłącznik, a kran się nie zamyka. Prawdopodobnie będzie do wymiany. Jak masz trochę zdolności manualnych to wymontuj go i najpierw przedmuchaj prazy zamkniętym pokrętle i otwartym to się zorientujesz czy działa. Możesz go spróbować rozebrać - zawsze jest szansa, że się uda naprawić. Może tylko zgnił O-ring

Ps. powinien być złożony tylko na zatrzask ale ja mam inne to mogę się mylić :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak puszczę wodę w zlewozmywaku leci też w łazience (pomimo zakręconego kurka w łazience).

Co jest uszkodzone ?

Kran ? Pompka ?

 

 

Masz prawdopodobnie tak że pompa daje ciśnienie na oba krany jeżeli zawór

w kranie w łazience jest zepsuty to woda będzie tam też leciała.

Wymontuj kran z łazienki dmuchnij w niego przy zakręconym zaworze jeżeli

będziesz mógł to zrobić bez oporu to prawdopodobnie zawór jest zepsuty.

Pozdrawiam. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie też coś podobnego się stało, w łazience jak odkręcę kran to nic nie leci :sciana: , jak zostawię odkręcony i odkręcę w kuchni to leci tu i tu :niewiem: jak zakręcę w kuchni to przestaje w łazience :bzik:. Próbowałem stukać, dmuchać, pukać i czyścić na różne sposoby bez widocznych rezultatów, pewnie trzeba wymienić na nowe, wszystko kiedyś się kończy....:>

 

 

aaa zapomniałem jeszcze zapytać czy otwór do montażu ma średnice standardową, czy różnią się ? cepke odstawiłem na działkę i zapomniałem zmierzyć, jak nikt nie podpowie to muszę podskoczyć i zmierzyć.

Cepka to Hobby 420

a to sprawca całego zamieszania:

post-7741-0-92875300-1345912021_thumb.jpg

post-7741-0-30719900-1345912071_thumb.jpg

Edytowane przez Roobertino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też coś podobnego się stało, w łazience jak odkręcę kran to nic nie leci :sciana: , jak zostawię odkręcony i odkręcę w kuchni to leci tu i tu :niewiem: jak zakręcę w kuchni to przestaje w łazience :bzik:. Próbowałem stukać, dmuchać, pukać i czyścić na różne sposoby bez widocznych rezultatów, pewnie trzeba wymienić na nowe, wszystko kiedyś się kończy....:>

 

 

aaa zapomniałem jeszcze zapytać czy otwór do montażu ma średnice standardową, czy różnią się ? cepke odstawiłem na działkę i zapomniałem zmierzyć, jak nikt nie podpowie to muszę podskoczyć i zmierzyć.

Cepka to Hobby 420

a to sprawca całego zamieszania:

 

Pewnie masz włącznik pod kranem w łazience zepsuty, jak zostawisz odkręcony i w kuchni sprawny kran włączy pompę to poleci woda z dwóch kranów, pompa zasila oba krany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też coś podobnego się stało, w łazience jak odkręcę kran to nic nie leci :sciana: , jak zostawię odkręcony i odkręcę w kuchni to leci tu i tu :niewiem: jak zakręcę w kuchni to przestaje w łazience :bzik:. Próbowałem stukać, dmuchać, pukać i czyścić na różne sposoby bez widocznych rezultatów, pewnie trzeba wymienić na nowe, wszystko kiedyś się kończy....:>

 

 

 

Ha, a u mnie jest to samo tylko że kran w kuchni nawala :-] i będzie do wymiany.

Pozdrawiam. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem co Ty. Jedno pytanko, czy jak ściągałeś pokrętło to czy nie nie zgubiłeś tej górnej półokrągłej blaszki? Powinna być, bez niej ani rusz. Powinno to wyglądać mniej więcej tak http://moto.allegro.pl/mikro-wlacznik-swich-przelacznik-do-kranow-come-i2550617644.html ale na górze jest jeszcze właśnie ta blaszka. Ja też czyściłem i wg mnie powinno działać. Nie ma tam żadenj filozofii. No może jeszcze zerwany przewód pod pierścieniem mocującym cały kran do zlewu. U mnie po czyszczeniu na początku też nie działało i okazało się że przy rozbieraniu zerwalem właśnie ten przewód. Takie mikro włączniki swojego czasu widziałem na http://www.gomarket.pl/ alenie mam pewności. Musiałbyś zapytać

 

 

 

Pozdro!!!

 

 

 

 

Pewnie masz włącznik pod kranem w łazience zepsuty, jak zostawisz odkręcony i w kuchni sprawny kran włączy pompę to poleci woda z dwóch kranów, pompa zasila oba krany.

Edytowane przez pwtwsw (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.