Skocz do zawartości

solar by marmur- fotostory


marmur

Rekomendowane odpowiedzi

Na fotkach nie widać ...zwrócę tylko uwagę , że wyjścia "+" na akumulatory powinny być zabezpieczone bezpiecznikami ... pozdrawiam i powodzenia życzę :skromny:

Spoko, bezpieczniki są, choć rzeczywiście na zdjęciach ich nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Wydawało mi się, że już to napisałem ale patrzę i nie ma. Więc raz jeszcze.

 

 

 

 

Wyjazd za pasem, przygotowania w toku więc imało czasu narelację z postępu robót, które praktycznie się skończyły. Regulator i skrzynka rozdzielcza znalazły miejsce w szafie, obok fabrycznej skrzynki rozdzielczej.Akumulator ma swoje miejsce w szafce przy wejściu. Odłączyłem istniejący„energoblok” bo nie widzę potrzeby jego dalszej eksploatacji.

 

 

 

Instalacja działa póki co poprawnie.

 

W ramach eksperymentu zostawiłem na noc włączone oświetlenie w przyczepie (ok. 4 m listwy LED i żarówka LED 3W). Łączny pobór prądu to ok.1,2 A.

 

Mimo pochmurnej pogody już ok. 7 rano regulator pokazuje ,że akumulator jest w pełni naładowany.

 

Zdjęcia pokazują efekt prawie, że końcowy. Prawie, gdyż skrzynka rozdzielcza zostanie uzupełniona o woltomierz i ew. amperomierz ale to już po wakacjach.

 

Ponadto wymieniłem przetwornicę ze 150W na 500/1000W. Smiga aż miło i nawet można podłączyć suszarkę do włosów co sprawdziłem. Ma jednak swoje wady, gdyż wentylator pracuje na okrągło i nieco hałasuje ,a do tego przy pracy bez obciążenia pobiera ok. 0,6A.

 

Relację z praktycznych sprawdzianów instalacji postaram się prowadzić na bieżąco.

 

W słońcu południa Europy powinno być nieźle.

 

Dziś ruszyliśmy w trasę. Rano była ładna pogoda więc i akumulator doładował się do oporu.

 

O 17 dotarliśmy na camping i leje na okrągło. W ruch więc poszły oba komputery i oświetlenie na maxa. Doją to co słońce dało za dnia. Po 5 godzinach pracy przy poborze prądu na poziomie 7A wszystko śmiga aż miło. Na akumulatorze jest aktualnie 12,11V więc jeszcze spory zapas. Rano żona ma zamiar suszyć włosy i raczej jej się to uda.

 

Jutro trasa ze Słowacji do Serbii i mam nadzieję, że wieczorkiem znów akku będzie w pełni naładowany.

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że już to napisałem ale patrzę i nie ma. Więc raz jeszcze.

 

 

Napisałeś ;-)

 

Obiecałem na wczoraj fotki z mojej instalacji, ale kamperek nie wrócił z serwisu od mechanika, więc muszę to przełożyć .....:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

My już jedenasty dzień w podróży. Akumulator z reguły po całym dniu ładowania w godzinach popołudniowych jest już full. Stoimy głównie na dziko a największym pożeraczem prądu jest wentylator, który ze względu na upały pracuje całą noc i połowę dnia pobierając ok 4A z akumulatora.

 

Narazie instalacja sprawdza się wyśmienicie

 

 

 

:piwo: solary to bajer nad bajerami .... od początku sezonu ani razu nie doładowywałem akumulatorów i cały czas są na max..... tyle lat sie męczyłem bez.... stracony czas :mlot:

dokładnie tak właśnie jest!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już jedenasty dzień w podróży. Akumulator z reguły po całym dniu ładowania w godzinach popołudniowych jest już full. Stoimy głównie na dziko a największym pożeraczem prądu jest wentylator, który ze względu na upały pracuje całą noc i połowę dnia pobierając ok 4A z akumulatora.

Narazie instalacja sprawdza się wyśmienicie

dokładnie tak właśnie jest!!!

 

Witaj

 

"Wentylator" "4A" . Czy mówisz o trumavencie ? a jeśli tak to czy 12v czy 230v przez przetwornicę?

Pytam bo zamierzam dokupić do swojego zestawu ale zastanawiam się czy kupić na 12V za ponad 500 czy na 230 , za 100 i przerobić na 12V wstawiając własny silnik z dobrym kopem.

 

Pozdrawiam i Życzę niezapomnianych wrażeń z podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam Yrumaventa tylko podły chiński wentylator o średnicy ok 35 cm z trzema biegami. Zasilanie 230V, deklarowana moc 40W. Całość wraz z przetwornicą pobiera nieco ponad 4A na najwyższym biegu i ok. 3,6A na najniższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ,czy moglibyscie cos wiecej napisac o wentylacji w budce ? bo zamierzam solidnie sie za to zabrac ,mam zamontowany klimatyzator przenosny ale to na ekstremalne warunki i chodzi głosno, mysle o jakiejs cichej went.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ,czy moglibyscie cos wiecej napisac o wentylacji w budce ? bo zamierzam solidnie sie za to zabrac ,mam zamontowany klimatyzator przenosny ale to na ekstremalne warunki i chodzi głosno, mysle o jakiejs cichej went.

 

 

Wrzuć odrębny temat bo to jest indywidualny Kolegi o innej tematyce.

Jak założysz temat to i ja się dorzucę z pewnym pytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

<p>Dziś dorwałem się do internetu w Albanii i po 6 tygodniach eksploatacji mogę napisać tyklo tyle. 

 

 

</p><p>BAJER JAKICH MAŁO.</p><p>Przez 6 tygodni ani raz nie doładowywałem akumulatora ze źródeł zewnętrznych.</p><p>Codziennie w użyciu jest komputer, oświetlenie, Ładowarki i inne duperele.</p><p>Wentylator 230V/40W pracuje prawie każdej nocy przez kilka godzin a prądu nie brakuje.</p><p>Więcej szczegółów podam po powrocie, czyli za ok. 3 tygodnie.</p>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.