Skocz do zawartości

Obudowa lampy Knaus 2008r


Bart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam lekko uszkodzoną obudowę lampy (tak już kupiłem - poprzedni właściciel otarł o jakiś śmietnik na parkingu) i w zasadzie w niczym to nie przeszkadza poza tym, że mnie wnerwia rant.gif bo cała reszta jest na tip-top, a tu taki "zonk". Element zaznaczyłem strzałką na załączonym zdjęciu i chciałem to naprawić bez wymiany całego elementu gdyż koszt nowej części to ok 500pln wg knaus.pl.

Rozmawiałem z zaprzyjaźnionym specem i powiedział, że jest w stanie naprawić to bez problemu i w taki sposób, że nie będzie żadnych śladów ale ... żeby zrobione to było dobrze to powinien wiedzieć z jakiego materiału jest ów element. Zwykle oznaczenia takie znajdują się od wewnętrznej strony - w przypadku mojej obudowy niestety nie. Spec powiedział, że oznacza się je w taki sposób >jakaś symbol< (symbol zawierający się między znakami > i <).

Czy któryś z szanownych forumowiczów jest mi w stanie pomóc w dokładnym określeniu symbolu z jakiego materiału jest wykonany ten element?

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie elementy są czesto wykonane z pp, pe lub abs. Ale czesto też są to te surowce ale juz z jakimis domieszkami. Kompletnie nic nie jest napisane na wewnetrznej stronie? szukaj tego typu oznaczeń http://www.google.pl/url?source=imglanding&ct=img&q=http://3.bp.blogspot.com/_eb7htCck7-s/SL_IMEoljWI/AAAAAAAAAUE/etUgmQwbLBA/s320/PP+Symbol.JPG&sa=X&ei=0QjuT9fnF7OO4gSky8GEDg&ved=0CAwQ8wc&usg=AFQjCNG4v3pS_skD9fiIJae0clVja4eXrQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukasz. Ze względu na recykling tworzyw sztucznych musi być takie oznaczenie. Jest to obowiązek producenta. Z tworzyw stosowanych na takie elementy to: PS - polistyren, ABS, PCV. Większość twardych tworzyw termoplastycznych rozpuścisz chlorkiem metylenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie postaraleś się zrobić dobrego zdjęcia a oczekujesz od nas czary-mary.

Trochę poświęcenia z Twojej strony i miałbyś problem rozwiązany, ale... :krzykacz:

Z bele czego nawet bata nie ukręcimy.

.

Czy to ten kolorowy klosz jest z brakami czy element którego dotyka strzałka?

Ja widzę tam ubytki w szkłąch/kloszach i być może na tych ubytkach jest poszukiwane oznaczenie.

Jeśli chodzi o szary element którego dotyka strzałka, to symbol znajdziesz pod spodem. Musisz go po prostu zdjąć/zdemontować.

Sprecyzuj więc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie postaraleś się zrobić dobrego zdjęcia a oczekujesz od nas czary-mary.

 

Przecież to jest dobre zdjęcie - obrazuje o jaki element mi chodzi. Nie rozumiem niewiem.gif? Zdjęcie mikroskopowe struktury materiału mam zrobić? Wtedy bym nie zaśmiecał forum głupimi pytaniami bo właściwy instytut określiłby na tej podstawie materiał. Nie dysponuje niestety takim mikroskopem oslabiony.gif.

 

Czy to ten kolorowy klosz jest z brakami czy element którego dotyka strzałka?

 

W szkole podstawowej poza nauką pisania uczyli mnie również czytania ... ze zrozumieniem. Napisałem przecież "... obudowę lampy ... Element zaznaczyłem strzałką ...". Strzałka wyraźnie wskazuje na szary element, a nie na kolorowy klosz lampy.

 

Ja widzę tam ubytki w szkłąch/kloszach i być może na tych ubytkach jest poszukiwane oznaczenie.

 

Plastik (nie szkło) lampy nie ma żadnych ubytków - nic o tym nie pisałem.

 

Jeśli chodzi o szary element którego dotyka strzałka, to symbol znajdziesz pod spodem. Musisz go po prostu zdjąć/zdemontować.

 

Jak już napisałem w odpowiedzi na sugestie lucas_ka nie ma żadnych oznaczeń na wewnętrznej stronie. Nie oceniaj mnie z góry. Wysiliłem się wystarczająco bo byłem z tą obudową u "fachowca" (o czym również napisałem), który miałby to naprawić. To dobry fachowiec i po oględzinach elementu nie znalazł oznaczeń. Dlatego pozwoliłem sobie na utworzenie tego tematu licząc na pomoc Szanownych forumowiczów.

 

Sprecyzuj więc.

 

Wydaje mi się zatem, że na tyle precyzyjnie na ile mogłem określiłem problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.