Skocz do zawartości

POWER RANGER BOX


Bodzio56

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zrobił mi sie problem spaliło mi sie w przyczepie tn24camping.gif albo juz było spalone takie urządzenie spineyes.gifhttp://www.caravantech-shop.co.uk/products/electric-12v-or-240v/battery-chargers-zig-panels/ranger-power-box-10amp

i jakim urządzeniem te urządzenie można zastąpić czy takie by mogło to zastąpić http://allegro.pl/automatyczny-elektroniczny-prostownik-agm-12v-15a-i2433054163.html czy macie jakieś inne pomysł propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie by mogło to zastąpić http://allegro.pl/au...2433054163.html czy macie jakieś inne pomysł propozycje

 

Osobiście bym tego nie zastosował i nie kupił :hmm:

Marna jakość, brak pewności parametrów, trudno oczekiwać po tym produkcie czegoś dobrego, ponieważ jest tani, a najczęściej jest tak, że cena odzwierciedla jakość. Typowa chińszczyzna no "name".

IMHO

 

Witam zrobił mi sie problem spaliło mi sie w przyczepie tn24camping.gif albo juz było spalone takie urządzenie spineyes.gifhttp://www.caravante...power-box-10amp

i jakim urządzeniem te urządzenie można zastąpić ...

... czy macie jakieś inne pomysł propozycje

 

Aby odpowiedzieć na Twoje pytanie, napisz czy masz w przyczepie zamontowany akumulator, a jeśli tak, to jaki (żelowy, AGM, zwykły rozruchowy) ?

Z jakiego powodu spalił Ci się ten "Box", to raczej trwałe urządzenia :niewiem:

Nie przeciążyłeś przypadkiem instalacji, a zabezpieczenia nie były zbyt wysokie (może ktoś zmieniał lub "drutował").

Sprawdź wcześniej, czy nie masz gdzieś zwarć w instalacji :excl:

Musisz napisać coś więcej o Twojej instalacji.

Nie jestem pewien, ale ten "Box" służy chyba do zasilania buforowego budki, czyli zasilanie przyczepy z jednoczesnym ładowaniem przyczepowego akumulatora.

 

Jeśli miałbym już czymś zastąpić tego "Boxa", to jedynie np. tym:

http://allegro.pl/automatyczna-ladowarka-akumulatorow-mobitronic-i2422042212.html

Na wyjściu masz max do 15 A, doskonale się spisuje w pracy buforowej, wszelkie możliwe zabezpieczenia, możliwość podłączenia czujnika temperatury akumulatora (jest przełącznik i może pracować w systemie "bez czujnika"), bardzo proste i wygodne podłaczenie.

Urządzenie posiada świetną charakterystyką ładowania IUoU, w rewelacyjnie okazyjnej cenie (normalnie wartość tego sprzętu, to ok. 900 - 1000zł.) i na dodatek bardzo markowe. Waeco, to firma, która działa w branży już ćwierć wieku i jest uznana niemal na całym świecie.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ,że ta angielka miała akumulator uszkodzony , a co do ładowarki to bez przerwy przepalał sie bezpiecznik , podłączyłem do niego zwykłą żarówkę 12v , bezpiecznik padł ,a jeszcze jedno dałem większy bezpiecznik i przy podłączeniu bez pośrednio do zasilania przyczepy to ładowarka zrobiła się bardzo gorąca , na dodatek wywalało bezpieczniki w przyczepie i na polu namiotowym, dla mego bezpieczeństwa postanowiłem to wymienic ,teraz to wole się najpierw poradzic ,bo jak ją kupowałem to miało byc wszystko ok , jest inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ,że ta angielka miała akumulator uszkodzony , a co do ładowarki to bez przerwy przepalał sie bezpiecznik , podłączyłem do niego zwykłą żarówkę 12v , bezpiecznik padł ,a jeszcze jedno dałem większy bezpiecznik i przy podłączeniu bez pośrednio do zasilania przyczepy to ładowarka zrobiła się bardzo gorąca , na dodatek wywalało bezpieczniki w przyczepie i na polu namiotowym, dla mego bezpieczeństwa postanowiłem to wymienic ,teraz to wole się najpierw poradzic ,bo jak ją kupowałem to miało byc wszystko ok , jest inaczej .

 

Czyli tak, jak napisałem. Musisz w pierwszej kolejności sprawdzić, czy w instalacji przyczepy nie masz gdzieś zwarcia. Jeśli pozbyłeś się akumulatora, to zaizoluj klemy, aby przypadkowo się nie zwierały z sobą i czymkolwiek innym) !

Druga sprawa, to akumulator. Skoro był uszkodzony, to czy go wymieniłeś / będziesz wymieniał ?

Co innego dobrać zasilacz do przyczepy, a co innego, jeśli ma ładować akumulator.

Musisz wiedzieć, co chcesz zrobić i jak instalacja ma wyglądać docelowo.

A może rezygnujesz z akumulatora - :niewiem: (raczej nie jest to wskazane).

Nie pisałeś, czy podłączyłeś żarówkę po odłączeniu reszty instalacji :niewiem:

Jeśli tak, i z "Boxu" zasilałeś wyłącznie żarówkę, a mimo to wywalało bezpiecznik i "Box" się grzał, to był uszkodzony.

Co to znaczy " dałem większy bezpiecznik i przy podłączeniu bez pośrednio do zasilania przyczepy to ładowarka zrobiła się bardzo gorąca".

Nie wiem jakie masz urządzenia w przyczepie, jaki jest jej schemat i jak podłączony był ten "Box".

Gdybyś dał foto (tego podłączenia, część instalacji, tam gdzie to było podłączone itd.), to może było by łatwiej coś napisać.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chce wymienic aku na nowy i ma ładowac ,dodam że Box odłączyłem i w domu podłaczyłem 12v zarówkę nawet nie zaswieciła tylko pyk i po bezpieczniku , to co widac to z tego Box wychodzą dwa przewody plus ,minus , i po kostkach się rozchodzą na przyczepę i akumulator a jeszcze jedno kiedy podłączyłem Box bez aku to światła w przyczepie co jakiś czas lekko przygasały az wysadziło bezpiecznik na 230.Tak jak pisałem że zrobił się bardzo gorący , mysle że go więcej nie podłącze .pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chce wymienic aku na nowy i ma ładowac ,dodam że Box odłączyłem i w domu podłaczyłem 12v zarówkę nawet nie zaswieciła tylko pyk i po bezpieczniku , to co widac to z tego Box wychodzą dwa przewody plus ,minus , i po kostkach się rozchodzą na przyczepę i akumulator a jeszcze jedno kiedy podłączyłem Box bez aku to światła w przyczepie co jakiś czas lekko przygasały az wysadziło bezpiecznik na 230.Tak jak pisałem że zrobił się bardzo gorący , mysle że go więcej nie podłącze .pozdrawiam .

 

Czy na akumulator masz osobny (szczelny !) schowek, czy jest on bezpośrednio w przestrzeni mieszkalnej ?

To uzależnia zastosowanie odpowiedniego typu akumulatora.

W zasadzie, w tym przypadku najlepszy byłby akumulator żelowy i ładowarka, do której dałem Ci link poprzednio.

Z Twojego opisu wynika, że masz w przyczepie instalację zasilaną buforowo.

Z racji uszkodzonego akumulatora i zespołu zasilacza musisz ponieść teraz spore koszty, ale to rozwiązanie daje Ci spokój na wiele lat. Oczywiście na zimę trzeba akumulator zabierać z przyczepki i raz na miesiąc/dwa podładować go dodatkowym, odpowiednim prostownikiem. Można ewentualnie zabierać ten prostownik z przyczepy.

Nie wiem ile i jakie masz w przyczepie odbiorniki prądu, ale akumulator powinien być ok. 60 do 85 Ah.

Nic dziwnego, że w opisanej sytuacji, instalacja nie chciała pracować na samej ładowarce.

Być może nawet jej uszkodzenie było wynikiem uszkodzenia samego akumulatora.

Teraz zanim cokolwiek zrobisz, musisz sprawdzić, czy w instalacji nie masz gdzieś zwarcia.

Możesz też sprawdzić czy wszystko działa w najprostszy sposób, czyli podpiąć na chwilę do klem w przyczepie jakiś dowolny i naładowany akumulator 12 V (np. z samochodu). Oczywiście bez ładowarki, którą wymontowałeś - zaizoluj tylko wszystkie przewody, które były do niej przyłączone, a teraz są wolne. Wcześniej sprawdź wszystkie bezpieczniki (czy są dobre i czy mają odpowiedni amperaż, nie mogą być "większe", niż oryginalnie przewidziane w danym miejscu).

Jeśli na podłączonym akumulatorze wszystko będzie działać, nic w instalacji nie będzie się grzać przynajmniej przez godzinę pracy (zwróć na to uwagę), to spokojnie możesz założyć nowy akumulator + ładowarkę, o której wspominałem.

 

 

Przeczytaj koniecznie:

http://forum.karawan...bezpieczenstwo/

 

Przykłady akumulatorów:

http://allegro.pl/ak...2429506332.html

http://allegro.pl/ak...2439932005.html

 

Ładowarka:

http://allegro.pl/au...2422042212.html

 

Prawdopodobnie tak może być u Ciebie:

 

:hej:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kristofer za bardzo dobra radę waytogo.gif, zrobie tak jak piszesz , dla mnie to ma znaczenie przede wszystkim to bezpieczeństwo moje i sąsiadów na kempingu . Fakt będzie trzeba trochę zapłacic no trudnoniewiem.gif .Pozdrawiam .30.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , wrócę jeszcze do tego tematu ,znalazłem coś takiego nie drogiego i czy to by sie nadawało bo w opisie wygląda że tak ,tak mi się wydaje , ale na wszelki wypadek wole sie zapytac i ocenic ,pozdrawiam.

 

http://allegro.pl/za...2417810525.html

Edytowane przez Bodzio56 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wrócę jeszcze do tego tematu ,znalazłem coś takiego nie drogiego i czy to by sie nadawało bo w opisie wygląda że tak ,tak mi się wydaje , ale na wszelki wypadek wole sie zapytac i ocenic ,pozdrawiam.

 

http://allegro.pl/za...2417810525.html

 

O mamo!!!!! jaka cena za w zasadzie nic !!!.

W tym pudełku jest części za 9-12zł max. Jestem w szoku. Chyba wrócę do produkcji elekrogadżetów.

 

Daruj sobie kolego to urządzenie.

Po pierwsze o ile się nie mylę (pierwszy Twój post) potrzebujesz zasilacza z ładowarką by ładować pokładowy akumulator a zarazem zasilać część instalacji 12 v.

Na allegro jest kilka zasilaczy , które ładują akumulatory impulsowo a zarazem mają funkcję antyprzeładowaniową . Niektóre z nich zalinkowali wyżej koledzy.

 

Urządzenie z ostatniego Twego linku ma za zadanie wyłączenia Tobie zasilania na np. oświetlenie przyczepy . inne odbiorniki kiedy na akumulatorze spadnie napięcie do krytycznego. Nic poza tym to cudo nie oferuje (stąd moje zaskoczenie ceną )

 

Chcąc mieć zabezpieczenie jakie oferuje owe cudo kup lepiej prosty regulator ładowania do solarów a wraz z nim będziesz miał jeszcze dodatkowe funkcje za mniejsze pieniądze.Do tego ładowarka do akumulatorów i masz zestaw gotowy.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.