Skocz do zawartości

Mover Enduro2


Bart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nabyłem drogą kupna mover jak w temacie i nie mogąc się doczekać zabrałem się za montaż. W zasadzie zrobiłem to sam, z drobną pomocą kolegi jako "podtrzymywacza" cięższych elementów. Sam montaż nie jest skomplikowany, a instrukcja dołączona do zestawu jasna i czytelna. Można to zrobić w 4 godziny. Najwięcej czasu zajęło mi zamontowanie wyłącznika/włącznika głównego gdyż musiał się on znajdować w łatwo dostępnym miejscu ale nie wewnątrz przyczepy. Moje miejsce zimowania przyczepy jest tylko o 10cm szersze od samej przyczepy więc po wstawieniu "budki" nie mam możliwości dostania się do środka - stąd konieczność umieszczenia przełącznika w łatwo dostępnym miejscu z zewnątrz. Po przemyśleniach padło na luk bagażowy, miejsce jest dobre z uwagi na zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi ale wymagało poprowadzenia dodatkowych kabli, których nie było w zestawie. Wszystkie połączenia i otwory zabezpieczyłem silikonem do przyczep.

Cała operacja odbyła się oczywiście w wielkiej tajemnicy przed małżonką. Widok Jej miny gdy cepka sama wjeżdżała na posesję był najlepszą nagrodą za trudy montażu.

 

Poniżej kilka fotek. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania to służę pomocą.

 

img_0986.jpg

 

 

img_0987.jpg

 

 

img_0988.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje .... zawsze jest jakieś jednak ale.

- Jak już zaparkujesz i wyłączysz zasilanie to w przypadku uszkodzenia akumulatora masz wielki problem....

 

- Problem też masz w przypadku konieczności szybkiego awaryjnego wystawienia cepy z "tunelu" ponieważ rolki cały czas blokują skutecznie koła

 

- Problem masz z oponami , które cały czas są punktowo przyciśnięte w jednym miejscu , porównywalnie gdyby zaparkować na krawędzi krawężnika ...

 

jak to wszystko Tobie nie przeszkadza to się nie martw i ciesz ...

 

a gdzie masz aku do tego i jakiego typu i wielkości ???

 

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje .... zawsze jest jakieś jednak ale.

- Jak już zaparkujesz i wyłączysz zasilanie to w przypadku uszkodzenia akumulatora masz wielki problem....

 

nie wielki, bez przesady, po prostu wyciągnę ją jak dotychczas czyli siłą własnych mięśni i koni mechanicznych

 

- Problem też masz w przypadku konieczności szybkiego awaryjnego wystawienia cepy z "tunelu" ponieważ rolki cały czas blokują skutecznie koła

 

ależ nigdy w życiu, silnik odczepiam (na to akurat mam miejsce przez otwory w ogrodzeniu/siacie wiaty) i koła nie są blokowane

 

- Problem masz z oponami , które cały czas są punktowo przyciśnięte w jednym miejscu , porównywalnie gdyby zaparkować na krawędzi krawężnika ...

 

odpowiedź jest wyżej

 

jak to wszystko Tobie nie przeszkadza to się nie martw i ciesz ...

 

a gdzie masz aku do tego i jakiego typu i wielkości ???

 

aku siedzi w szafie za piecykiem czyli przy samej osi koła tak aby zachować równowagę ciężaru przyczepy, jest to żelowy aku głębokiego rozładowania, 92Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Miło nam, że kolejny klient jest zadowolony. Jednak jeśli zamontowałeś wyłącznik w luku i sztukowałeś przewody do zasilania czego producent nie zaleca to dla bezpieczeństwa zainstaluj bezpiecznik 100A na akumulatorze. Mamy je na stanie razem z oprawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.