Skocz do zawartości

Obowiązek zgłoszenia zbycia pojazdu


Gregorio

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobią kary dla zbywcy, to i podniosą dla kupującego. :policja:

 

to jeszcze powinni się wziąść za egzekwowanie waności żółtych i czerwonych tablic celnych na autach sprowadzanych z niemiaszków, - zauwazyliście ile z nich grubo po terminie jeździ po polsce?

Pewnie ubezpieczenia mają aktuane na numer nadwozia,ale zgodnie z polskim prawem jest to do końca niezbyt legalne.

Dlaczego więc zatem policja nie trzepie takich przypadków??

 

Nie chciałbym miec potencjalnych kłopotów w razie nieprzyjemnych zdarzeń z takim delikwentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wyglada to tak, ze w WK tzeba pokazac umowe sprzedazy na ktora dostajemy pieczatke wydzialu i z tak potwierdzona umowa idziemy do ubezpieczyciela. Nigdy tego nie robilem, a mialem w swoim zyciu kilkadziesiat samochodow, motocykli i przyczep i nigdy nie bylo zadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tak, ze w WK tzeba pokazac umowe sprzedazy na ktora dostajemy pieczatke wydzialu i z tak potwierdzona umowa idziemy do ubezpieczyciela. Nigdy tego nie robilem, a mialem w swoim zyciu kilkadziesiat samochodow, motocykli i przyczep i nigdy nie bylo zadnego problemu.

 

to znaczy że masz trochę szczęścia, bo można narobić sobie troszkę kłopotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze od siebie coś.

Kilka dni temu odbierałem twardy DR mojego kampera. Miesiąc po terminie i miła pani poinformowała mnie, że niewiele brakowało a dostałbym karę za nieterminową wymianę DR

Nie dyskutowałem czy to słuszne czy nie, ale warto na przyszłość o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy

Czytając niektóre powyższe wypowiedzi dochodzę do wniosku, że Polak jak czegoś nie pokombinuje albo nie orżnie prawa to nie jest Polakiem. Albo co gorsza, nie zna prawa, i nie wie czego przestrzegać, bo jakoś to będzie, bo nigdy się nic nie działo, itp! I to jest przykre. Kodeks drogowy wyraźnie mówi, że zbycie pojazdu, jaki i każdą zmianę danych OBOWIĄZKOWO ma się zgłosić do 30 dni w odpowiednim WK! A potem z podbitą umową melduje się ten fakt u ubezpieczyciela. Ot cała filozofia i trudność. A tak nawiasem, to znam dwa przypadki, gdzie potwierdzona umowa sprzedaży oszczędziła łażenia po sądach. Auto jeździło na kradzież złomu i zostało spisane przez kogoś. Pojawiła się policja, pokazało się umowę i po sprawie.

Pozdrawiam wszystkich i życzę więcej "dyscypliny" wobec prawa, a zapewne będzie w naszej Polsce lepiej, bo małe pierdołki budują całokształt. A tak mamy co mamy.

Edytowane przez instruktor12 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że to wprowadzenie kolejnych utrudnień dla ludzi. Po co takie zamieszanie? Po co komu taka informacja, że sprzedałem pojazd? Dla mnie to powinni w tym momencie wprowadzić jeszcze podatek dla sprzedającego. Przecież pozbył się auta i ma więcej pieniędzy na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma prawo do swoich opinii, i to szanuję, ale nie popadajmy w skrajność i nie narzekajmy. Ciekawe czy Niemiec marudzi, jeżeli musi iść do WK i wpisać do "briefu" bo obkleił szyby, podkręcił silnik, albo dowalił spojler, itp. Ma tak być i tak to robią. A u nas nikomu wiecznie nic nie pasuje. Fakt, że nie mamy doskonałego prawa, i rzeczywiście wiele rzeczy wymaga poprawki. Ale skoro mamy jakiś pomysł to przejmijmy i inicjatywę, zgłoś projekt na stronie MI i już. A na dzień dzisiejszy mamy takie prawo to go przestrzegajmy.

Edytowane przez instruktor12 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.