Skocz do zawartości

Materiał na daszek ... kodura czy coś innego?


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz Decathlona "pod ręką", znajdziesz w nim gotowe "przedłużenie" do namiotu, ew. przyczepy - taki daszek o wymiarach circa 2,8mx2,8m, na stalowych słupkach, z olinowaniem. AFAIR 116pln. Gotowe i bez męki szycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar skoczyć do Deca i pomacać co to za daszki :hmm: wymiar byłby idealny :ok: ... ale czego bym nie kupił to i tak bez szycia się nie obejdzie bo musze zrobić mocowanie w szyne relingową auta :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar skoczyć do Deca i pomacać co to za daszki :hmm: wymiar byłby idealny :ok: ... ale czego bym nie kupił to i tak bez szycia się nie obejdzie bo musze zrobić mocowanie w szyne relingową auta :-]

 

 

 

A ja dalej będę się upierał że ten materiał z poniższej aukcji będzie najlepszy na taki daszek.

Mam go na markizie już 5 lat,zima-lato nie zwijana i nic nie cieknie i jest dużo lżejszy od kodury i tańszy.

Jak masz dostęp do maszyny ,to zszywasz na wymiar,wszywasz kedrę i może jakieś oczka plandekowe na końcach i gotowe.Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. KEDRA TAŚMA 13mm DO NAMIOTÓW PLANDEKI (2343899809) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

OCZKA KALETNICZE/PLANDEKOWE srebrne Kpl.5szt. (2376153815) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw obskocze jakieś sklepy by organoleptycznie zbadać materiały :-] może zorientuje się i dowiem jaki materiał będzie najlepszy :ok: Najbardziej odpowieda mi wersja kupna samego materiału i szycia samodzielnego bo koszt prawie o połowe spada :] ale gotowce chętnie obejrze bo a nóż trafi się coś co podejdzie bez roboty :hmm: Może jeszcze jakieś pomysły i propozycje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten material , który poleca blaszka. Nie ma problemów z przeszyciem na maszynie ale miejsca w których mają być oczka najlepiej wzmocnić podwojną warstwą materiału. Ja tego nie zrobiłam i przy naciąganiu jedno oczko wyszło z materiału. Czas pracy to ok .30 min., a koszty niewielkie w porównaniu z gotowymi daszkami.Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Decathlona "pod ręką", znajdziesz w nim gotowe "przedłużenie" do namiotu, ew. przyczepy - taki daszek o wymiarach circa 2,8mx2,8m, na stalowych słupkach, z olinowaniem. AFAIR 116pln. Gotowe i bez męki szycia.

 

A gdzie szukać tego daszka, na dziale namioty nie znalazłam :(

Masz może jakiegoś linka? Czym to jest zakończone? Wlezie w kedrę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie szukać tego daszka, na dziale namioty nie znalazłam :(

Masz może jakiegoś linka? Czym to jest zakończone? Wlezie w kedrę?

 

- pisząc mojego posta na ten temat, szukałem linka do sklepu Decathlon, ale niestety, nie znalazłem. Natomiast jest ten "towar" na pewno! Widziałem go w dziale z namiotami, na półce, raczej blisko akcesoriów typu lampki, garnki, talerze kempingowe, itp. Wygląda to jak prostokątny woreczek z "ortalionu", zgniłozielonego koloru o wymiarach ok. 50 x 15cm, z białym napisem wzdłuż, dużymi literami TROUT, TRUT lub coś w tym stylu. Dla witusia-sprytusia (ach, ten Gołas) wszycie kedry nie powinno stanowić probljema. IMHO jest to całkiem fajny "gotowiec". Kupię, bo mi się podoba gitara.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.