Skocz do zawartości

Poradźcie dobrzy ludzie


Rekomendowane odpowiedzi

Z przyczyn nie do końca zależnych ode mnie jakoś nie potrafię rozpocząć tegorocznego sezonu.

 

Po zeszłym roku została mi taka pamiątka

 

 

 

 

 

Stawiam więc zawodowcom pytanie - co zrobić z tym fantem.

 

Poczytałem nieco na forum.

 

Pasjonat sugeruje chlorek metylenu.

 

A może inne propozycje?

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodowcem nie jestem ale przyczepe mam podobna z takimi samymi objawami.U mnie pomogla mata i zywica od wewnatrz plus nity i sikaflex na listwach.I jest stanowczo sztywniejsza pokrywa mniej podatna na niespodzianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodowcem nie jestem ale przyczepe mam podobna z takimi samymi objawami.U mnie pomogla mata i zywica od wewnatrz plus nity i sikaflex na listwach.I jest stanowczo sztywniejsza pokrywa mniej podatna na niespodzianki

 

Zrobiłbym dokładnie to samo.

No chyba, że trafiłaby się cała używka w dobrej cenie.

Ale i tak na pewno wzmocniłbym listwą aby była sztywniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chlorek metylenu miałby tu duże pole do popisu z uwagi na grubość materiału. Do tego od spodu jakaś ładna łatka z poliwęglanu albo pcv i już to miejsce będzie mocniejsze od całej reszty. Jeśli niema ubytków to po chlorku spoina miała by minimalny naddatek (bruzdę) kiedy na czas klejenia dodatkowo ściągnęło by się powierzchnie ku sobie. Po zaschnięciu ścięcie delikatne bruzdy ostrym dłutem, lekka przecierka papierkiem , natrysk i po robocie.

Szpachli nie trzeba a dzięki temu naprawa będzie niewidoczna na tej fakturze powierzchni.

 

Nitowanie to przepraszam ale trochę fucha . Można by było użyć stalówek ze stożkowym łbem i otwory nagzymkować , a wówczas nit nie odstaje i mała ilość szpachli go nieco zamaskuję ale zawsze to dodatkowe osłabienie powierzchni kolejnymi otworami.

 

Na tej powierzchni włókno raczej też bym odradzał . chyba że z mocną podbudową i na większej powierzchni klapy.

Klapa bardzo elastyczna i pracuje mocno w czasie otwierania / zamykania. Łata z maty popęka jeśli ograniczy się ją wyłącznie do podklejenia owego pęknięcia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus nity i sikaflex na listwach.

 

Listew krawedziowa dolna i zawias gorny jest fabrycznie nitowany wiec co tutaj niefachowego?

 

Zrozumiałem że proponujesz listwy (od spodu) i nity na połączenie - zespolenie samego pęknięcia. Wówczas były by widoczne bo przy tej fakturze powierzchni nawet po szpachlowaniu w najlepszym przypadku widoczne były by szpachlowane kropki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj blad.malo wyraznie napisalem.Chodzi o wzmocnienie zawiasu bo na 4 czy 5 fabrycznich nitach to ta klapa faktycznie lata jak ... po pustym sklepie.A jak sie zawias wzmocni to i pokrywa sie nie skreca tak mocno i tez ma mniejsza tendencje do pekania.Moze nam bedzie dane zobaczyc jak tam autor tematu sobie poradzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj blad.malo wyraznie napisalem.Chodzi o wzmocnienie zawiasu bo na 4 czy 5 fabrycznich nitach to ta klapa faktycznie lata jak ... po pustym sklepie.A jak sie zawias wzmocni to i pokrywa sie nie skreca tak mocno i tez ma mniejsza tendencje do pekania.Moze nam bedzie dane zobaczyc jak tam autor tematu sobie poradzil.

 

OK. po zakończeniu prac spróbuję zrobić fotki.

 

 

Rafall, może oglądniesz osobiście bo Norwegia nadal w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pokrywa byla popekana dosc mocno,rowniez gniazda wkladek musialem polatac,dodatkowo cepa idzie w cale malowanie wiec lifting pokrywy(czesc na gladko czesc z faktura)uznalem za zasadne.

Marmur jak sie bedziesz wybieral w moje strony to zapraszam,daj znac kiedy bysmy sie nie minelismirk%281%29.gif

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc biala ze tan nazwe pozostanie faktura.Reszte planuje na gladko.To niebieskie to szpachel z wloknem na bazie zywicy.Wiem ze moznaby zeszlifowac pomarancze do gladkiego ale obawiam sie wtedy powierzchnia moglaby okazac sie zbyt cienka i katastrofa murowana :oslabiony:.Postanowilem wyposrodkowac nieco tzn zmatowac dobrze fakture( papierem na gabce) i pokrycie pozostalosci faktury szpachlem ktory sie nieco wtopi.(bo zwykla samochodowa mogla nieco szybko znalesc sie na podlodze)A co do malunku to jeszcze farby nie dotarly a calosc opisze w innym watku(Remont)A do Ciebie pasjonat bede mial prosbe gdyz RTV to twoja branza z tego co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko . Jestem do usług w miarę możliwości ;)

Póki co pozdrawiam i czekam na foty finalne

 

Ps.

Trochę lipa że człowiek znów tak banalnym sposobem jest zmuszony poprawiać wykonanie producenta. Mam tu na myśli wspominane przez Ciebie zagęszczenie nitów w zawiasach i tym samym usztywnienie konstrukcji. :wrrr:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.