Skocz do zawartości

Poronin


dzikusek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ze względu że sierpień coraz blizej....i urlopik :tuptup: , mam kilka pytań do koleżanek i kolegów.Planujemy z moimi Dzikuskami wyjazd do Poronina, dokładnie do

 

http://www.ogrod.wczasywpolsce.pl/. Czy ktoś posiada jakieś fotki z tego pola (na stronce jakieś takie ogólne)jakie są tam warunki,ceny na sezon 2012,czy nadaje sie na bazę wypadową do Zakopca i jak z połączeniami np.bus oraz czy trzeba rezerwować terminy na miejscówkę(wiem wiem zadzwonię i wszystkiego się dowiem...ale może już ktoś dzwonił?lub był w tym roku :dzieki:)i ostatnie dwa pytania....czy ktoś się tam wybiera w sierpniu ,i szukam jakiegoś miejsca na 2 noce aby zwiedzić po drodze Wieliczkę ,Oswięcim i Wadowice (będę jechał od Wroclawia)

 

z góry dziękuję

 

pozdrawiam

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb trochę a znajdziesz. Opinie są świetne. Byłem, wstawiłem opisy, tylko grzebać.

 

Gdzie Poronin a gdzie Oświęcim i Wadowice?

 

grzebałem i jak by mnie to zadowoliło to bym nie pytał

 

 

a druga rzecz to Oświęcim i Wadowice oraz Wieliczke chcemy zwiedzić po drodze (czytamy ze zrozumieniem :bevil:)do Poronina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 2 noce aby zwiedzić po drodze Wieliczkę ,Oswięcim i Wadowice (będę jechał od Wroclawia)

Na temat Poronina nie mam zdania, relacje czytałem pozytywne.

 

Ej leniuchu :-) wujek google i forumowa szukarka to przyjaciele :-)

 

Kraków / Wieliczka:

kemping "Smok" - niezły dojazd do centrum Kraka, niezły do Wieliczki

"Krakowianka" niezły kemp. pd Krakowa - dojazd dobry do Wieliczki, gorszy do centrum Kraka niż SMOK. ale drogawo

"Korona" Gaj - dobry dojazd z A4, niezły przelot bokami na Wieliczkę

W Wieliczce też jest kemping ale nie mam namiarów, w Wadowicach również

 

Jeśli na Oświęcim i z dzieciakami to polecam w 1/2 drogi park dinozaurów Zator na DK-44 link dobry również dla Wadowic

Jeśli tyko zwiedzanie obozu to raczej radziłbym jakiś kemping w Oświęcimiu po tej wycieczce nie bardzo człowiek ma ochotę na cokolwiek.

 

A jeśli dalej nic leniuchu nic nie wybierzesz to zasuwaj do mnie albo do sąsiada na podwórko za free (4km od Węzła Zakopiańskiego i 2 km od węzła Kraków-Wsch - Łagiewniki, Wieliczka-ok. 15km, Wadowice ok. 40km) - słabo atrakcyjny kemping :-) ale prąd i woda są bez problemu :-)

 

Można kółko jakieś by wymyślić Zator, Wadowice, Oświęcim - w sumie to wszystko dość blisko, chyba szkoda dymać z Kraka.

 

Potrzeba więcej informacji transportowych w Smoczogrodzie pisz, pytaj o co Ci potrzeba :-)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, czasami znalezienie czegoś na forum nie jest łatwe. Temat był omawiany, ale można wrócić. Camping jest kameralny, właściciel super, miejsce też wspaniałe. Cisza i spokój. Z pełnym przekonaniem polecam :skromny:

 

Podam też parę linków do tras rowerowych z lego miejsca.

 

http://kajman.bikestats.pl/555434,Przed-siebie-po-Tatrach.html'>http://kajman.bikestats.pl/555434,Przed-siebie-po-Tatrach.html

http://kajman.bikestats.pl/560203,Piec-krain.html

http://kajman.bikestats.pl/558406,Male-Ciche-i-Dolina-Koscieliska.html

http://kajman.bikestats.pl/556305,Dotknac-gor.html

http://kajman.bikestats.pl/555434,Przed-siebie-po-Tatrach.html

 

Co do Oświęcimia, Wadowic i Wieliczki obawiam się, że jest to nie do zrobienia w ciągu jednego dnia, chyba że na zasadzie japońskiej wycieczki, fota i w drogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Oświęcimia, Wadowic i Wieliczki obawiam się, że jest to nie do zrobienia w ciągu jednego dnia, .......

Kajman nie proponowałem Wadowic, Oświęcimia i Wieliczki razem - w miarę normalny i trzeźwy jestem :-)).

 

Masz też rację, nie napisałem dokładnie, absolutnie nie jestem zwolennikiem wycieczek "po japońsku" nie miałem na myśli kółka w 1 dzień, myślałem raczej o kółku w stylu:

- dzień 1-szy - wyjazd z Kraka-spanie w Oświęcimiu

- dzień 2-gi - zwiedzanie obozu, zjazd do Zatora,

- dzień 3-ci -dzień Wadowice i Zator z dzieciakami i powrót do Kraka .

Wadowice no cóż - na pewno warto zahaczyć - słynne w dużej mierze za sprawą Ojca Św. - zwiedzanie jest niespecjalnie długie

 

Wieliczka oczywiście odrębny dzień, zależy jakie dzikusek ma preferencje zwiedzania, kopalnia w Wieliczce ma też ciekawą opcję zwiedzania poza trasą turystyczną LINK niestety to nie najtańsza impreza.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w tamtym roku na tym kempingu z załogą Kajmana i Jurka121175 ( pozdrawiamy :banan:). Kemping kameralny, mały ale zarazem intymny. Boksy przedzielone żywopłotem także każdy ma swój kąt. Na miejscu mamy sporą kuchnie, wieczorem służącą za świetlice z TV, piłkarzykami i pingpongiem. Jest też altanka gdzie wieczorem można sobie usiąść i wypić :piwo: z właścicielem ( a to bardzo fajny i uczynny człowiek, cały dzień coś robi na kempingu: poprawia naprawie itp. a jeżeli tobie coś trzeba to zawsze Ci pomoże)

Jest też pole do siatkówki, plac zabaw dla dzieci i w odległości ok 100m od kempingu dobrze zaopatrzony sklep z winami :mlot: Ogólnie fajne miejsce wypadowe, tylko trzeba uważać na wszechobecne korki. Najlepiej wyjeżdżać z samego rana albo znaleźć objazdy. MY z całego serca polecamy ten kemping !!!!

 

2cdd0966278e4e0fmed.jpg

 

9060cdca86c638a8med.jpg

 

735f61de515bcdfamed.jpg

 

f0ad01bfc0523ec3med.jpg

 

bc9d4ee49f39d235med.jpg

 

b1919525707bbd95med.jpg

 

f61dbdf33a888cedmed.jpg

 

2d02f94424367ad3med.jpg

 

fb310e6891496a79med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Poronina nie mam zdania, relacje czytałem pozytywne.

 

Ej leniuchu :-) wujek google i forumowa szukarka to przyjaciele :-)

 

Kraków / Wieliczka:

kemping "Smok" - niezły dojazd do centrum Kraka, niezły do Wieliczki

"Krakowianka" niezły kemp. pd Krakowa - dojazd dobry do Wieliczki, gorszy do centrum Kraka niż SMOK. ale drogawo

"Korona" Gaj - dobry dojazd z A4, niezły przelot bokami na Wieliczkę

W Wieliczce też jest kemping ale nie mam namiarów, w Wadowicach również

 

Jeśli na Oświęcim i z dzieciakami to polecam w 1/2 drogi park dinozaurów Zator na DK-44 link dobry również dla Wadowic

Jeśli tyko zwiedzanie obozu to raczej radziłbym jakiś kemping w Oświęcimiu po tej wycieczce nie bardzo człowiek ma ochotę na cokolwiek.

 

A jeśli dalej nic leniuchu nic nie wybierzesz to zasuwaj do mnie albo do sąsiada na podwórko za free (4km od Węzła Zakopiańskiego i 2 km od węzła Kraków-Wsch - Łagiewniki, Wieliczka-ok. 15km, Wadowice ok. 40km) - słabo atrakcyjny kemping :-) ale prąd i woda są bez problemu :-)

 

Można kółko jakieś by wymyślić Zator, Wadowice, Oświęcim - w sumie to wszystko dość blisko, chyba szkoda dymać z Kraka.

 

Potrzeba więcej informacji transportowych w Smoczogrodzie pisz, pytaj o co Ci potrzeba :-)

 

leniuch dziękuje za info i propozycje :piwo:

 

 

 

 

Byliśmy w tamtym roku na tym kempingu z załogą Kajmana i Jurka121175 ( pozdrawiamy :banan:). Kemping kameralny, mały ale zarazem intymny. Boksy przedzielone żywopłotem także każdy ma swój kąt. Na miejscu mamy sporą kuchnie, wieczorem służącą za świetlice z TV, piłkarzykami i pingpongiem. Jest też altanka gdzie wieczorem można sobie usiąść i wypić :piwo: z właścicielem ( a to bardzo fajny i uczynny człowiek, cały dzień coś robi na kempingu: poprawia naprawie itp. a jeżeli tobie coś trzeba to zawsze Ci pomoże)

Jest też pole do siatkówki, plac zabaw dla dzieci i w odległości ok 100m od kempingu dobrze zaopatrzony sklep z winami :mlot: Ogólnie fajne miejsce wypadowe, tylko trzeba uważać na wszechobecne korki. Najlepiej wyjeżdżać z samego rana albo znaleźć objazdy. MY z całego serca polecamy ten kemping !!!!

 

2cdd0966278e4e0fmed.jpg

 

9060cdca86c638a8med.jpg

 

735f61de515bcdfamed.jpg

 

f0ad01bfc0523ec3med.jpg

 

bc9d4ee49f39d235med.jpg

 

b1919525707bbd95med.jpg

 

f61dbdf33a888cedmed.jpg

 

2d02f94424367ad3med.jpg

 

fb310e6891496a79med.jpg

 

o dzięki za fotki ....wygląda nieżle ...a jak tam jest z prysznicami.....i wc chemicznym na kasety i szarą wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leniuch dziękuje za info i propozycje :piwo:

 

o dzięki za fotki ....wygląda nieżle ...a jak tam jest z prysznicami.....i wc chemicznym na kasety i szarą wodę?

 

 

Prysznice są dwa z ciepłą wodą ( którą trudno uregulować, zwłaszcza jak ktoś obok bierze prysznic), obok chyba cztery umywalki z lustrami i 230 ( wszystko ładnie oświetlone ) i obok cztery WC- ty. Wszystko czyste. Brak zrzutów na wc chemiczne i szarą wodę, wszystko wylewa się do kibelka. Na przeciw altanki jest łatwy dostęp do wody. Jakieś 300m metrów od kempingu jest sklep ogólnospożywczy, nieźle zaopatrzony. Ogólnie fajny kemping, za bardzo małą kaskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny na 2012 (z informacji telefonicznej uzyskanej od własciciela)

 

dorośli 14 zł

 

dzieci od 5 do 10 lat-10zł

 

prąd 2 zł za KW

Edytowane przez dzikusek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wybieramy się do Poronina w nocy z 3/4 sierpnia i mamy zamiar tam zabawić do 18.08....ktoś ma zamiar tam wypoczywac w tym terminie?

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciliśmy z Poronina. Było baaardzo fajnie. Pole jest bardzo sympatyczne, zresztą tak samo jak właściciel. Chętnie we wszystkim pomaga, udziela też rad odnośnie wycieczek w góry, trochę już się na tym zna. Byliśmy tam prawie dwa tygodnie. Gdyby nie drzewa to byłoby z pola widać piękną panoramę gór, ale wychodząc niedaleko, widać ję pięknie, aż dech zapiera.

Na polu zawsze była ciepła woda, zawsze było czyściutko. W całym węźle sanitarnym aż pachniało.

Ogólnodostępna jest też kuchnia z lodówką, kuchenką gazową zlewozmywakiem z ciepłą wodą.

Jest sala z piłkarzykami i stołem do pingla.

Przystanek busów jest dosłownie przy bramie na pole. Można stąd dojechać do Zakopanego za 4 zeta.Busy jeżdżą bardzo często.

Wiele ludzi wraca tam od kilkunastu lat. Otwarte jest od 1 maja do końca sierpnia, ponieważ właściciel też jest karawaningowcem (dzięki temu wie co nam jest potrzebne) i we wrześniu jedzie na Chorwację.

W przyszłym roku też chętnie tu zawitam, być może bez ogonka, bo pokoje też są tu dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witamy,my juz po wizycie w Poroninie....nie bedę się rozpisywał o warunkach....kto był to wie ....Atmosfera super ,Wojtek (właściciel) pomocny w każdej sytuacji.Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi ,równiez z forum...np.Krzysztofa 57 i innych którzy nie są zalogowani ale śledzą forum i obiecali się zalogować.Miałem przyjemność (lub nie) poznać "kolegę" z forum poruszajacego się kamperem...troszkę zarozumiałego i" co to nia ja i kim nie jestem" ,mam nadzieje że to ułamek procenta tego typu ludzi na forum.Decyzja zapadła następny urlop też tam spędzamy...

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.