Skocz do zawartości

Koło podporowe- dopuszczalny nacisk


JagieJoz

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem pompowane kółko made in Czajna.za całe 45zł.

Po dwóch wyjazdach popękała opona.Do :pupa:.

 

Nie kupujcie Chińskich wyrobów przypominających opony czy dętki nie nadają się do niczego. Rozciągliwość materiału bliska 0. Kupiłem niedawno taką dętkę do motocykla. Przy pierwszym pompowaniu rozerwało ją wzdłużnie na 1/3 obwodu :klnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie Chińskich wyrobów przypominających opony czy dętki nie nadają się do niczego. Rozciągliwość materiału bliska 0. Kupiłem niedawno taką dętkę do motocykla. Przy pierwszym pompowaniu rozerwało ją wzdłużnie na 1/3 obwodu :klnie:

 

Zgadzam się ale zobacz skąd są opony takich marek jak GoodYear, Bridgestone czy Dunlop.... 70% z nich jest produkowana w Chinach lub innych częściach Azji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż muszę sprawdzić z ciekawości (przy najbliższej okazji), jakie jest u mnie :niewiem:

Mam właśnie dmuchane i już dwa sezony sprawuje się wyśmienicie, teraz będzie trzeci mam nadzieję.

Kupowałem tam, gdzie sprzedawali wszystko "AL-KO", więc byłem (jestem) przekonany, że powinno być OK.

Jak to sprawdzić, będzie tam gdzieś - jakby co - napis "China" lub jakaś inna nazwa ? :bzik:

 

Zamontowałem pompowane kółko made in Czajna.za całe 45zł.

Po dwóch wyjazdach popękała opona.Do :pupa:.

Zakładam poprzednie lane.

 

... a może wrzucisz fotkę lub zapodaj, jakie napisy były na tej oponce ?

Miałem takie lite kółko, ale do movera i na miękki teren jest do kitu :(

Tylko pompowane spisuje się dobrze.

Jestem ciekawy co było napisane na tej Twojej oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie jest najistotniejsze czy produkt został wyprodukowany w CHRL czy gdzie indziej. Zależy wszystko od norm jakości i od firmy nadzorującej i odbierającej produkt.

Nawet produkty chińskie mogą być bardzo dobre.

Wiem, że przy kupnie takiego produktu jak opona nie będziemy chcieli być królikami doświadczalnymi. Ja też bym nie zaryzykował z oponą z chin. Strach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie jest najistotniejsze czy produkt został wyprodukowany w CHRL czy gdzie indziej. Zależy wszystko od norm jakości i od firmy nadzorującej i odbierającej produkt.

Nawet produkty chińskie mogą być bardzo dobre.

Wiem, że przy kupnie takiego produktu jak opona nie będziemy chcieli być królikami doświadczalnymi. Ja też bym nie zaryzykował z oponą z chin. Strach.

 

Sylwek, ja mówię nie tyle o oponie (w moim przypadku), ile o oponce do kółka dyszlowego.

Z tą produkcją w Chinach i jakości, to masz rację, tylko pisząc "Chiński wyrób", najczęściej ma się na myśli "No name", a nie Continental, Sony czy jakiegoś innego renomowanego producenta. W tym ostatnim przypadku wiadomo, normy będą zupełnie inne od "No name". Chociaż i tu nie do końca jest to prawdą, bo np. Sony made in China, to nie to samo, co Sony made in Japan :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kółko kupiłem w Castoramie.

Rozm 3.00-4,[260 x 85].4 P R. Nacisk 136kg. AT30 P.S.i.2,5 bar. Cały opis opony.

Moja cepka ma 1400Kg.Nie wiem jaki mam nacisk na kółko.Dziś sprawdzę.

Chyba jest za ciężka lub za duże dałem ciśnienie w kółko. W oponce jest tylko jedne płótno.Ono się rozeszło.

Ale manewrować z tym kółkiem było wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kółko kupiłem w Castoramie.

Rozm 3.00-4,[260 x 85].4 P R. Nacisk 136kg. AT30 P.S.i.2,5 bar. Cały opis opony.

Moja cepka ma 1400Kg.Nie wiem jaki mam nacisk na kółko.Dziś sprawdzę.

Chyba jest za ciężka lub za duże dałem ciśnienie w kółko. W oponce jest tylko jedne płótno.Ono się rozeszło.

Ale manewrować z tym kółkiem było wygodniej.

 

Faktycznie, opis rzuca na kolana :devil:

U mnie DMC 1500 i nacisk 100, więc kółko powinno być dosyć mocne.

Podczas manewrowania (tylko), mogłem już kilka razy przekroczyć nacisk (120 - 130 kg) i kółko się trzyma.

Po tym, co napisałeś, muszę jednak pamiętać, aby je sprawdzić, zobaczę co jest napisane na moim :niewiem:

Co by się nie okazało, to w rachubę wchodzi tylko pompowane :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wisi i jest schowane pod pokrowcem, atu takie jaja wyszły.

 

... kiedyś o tym wspominałem, a tu kolejny przykład :sciana:

Wciąż nie mogę zrozumieć faktu, że większość osób uważa, że kółko dyszlowe służy wyłącznie do ułatwienia manewrowania przyczepą i tak właśnie to kółko traktuje :niewiem::excl:

 

:excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tak .Poszukam lepszego.

Sprawdziłem nacisk na kółko jest 105kg.

 

Comsio - koniecznie :ok:

Ten nacisk, który sprawdziłeś, to jak ? Praktycznie, wagą ?

Jaki masz dopuszczalny na tabliczce zn. ?

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comsio - koniecznie :ok:

Ten nacisk, który sprawdziłeś, to jak ? Praktycznie, wagą ?

Jaki masz dopuszczalny na tabliczce zn. ?

:hej:

 

Nacisk nigdy nie będzie stały, wrzucisz np. większą butlę gazową do przodu albo 2 rowery na dyszel i już masz zupełnie inne wartości.

Szczerze to jeśli DMC przyczepy nie przekracza 1600kg to zostawiłbym koło na 150kg nacisku, bardzo sobie klienci chwalą koła pompowane, podobno niezawodne na polach kempingowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacisk nigdy nie będzie stały, wrzucisz np. większą butlę gazową do przodu albo 2 rowery na dyszel i już masz zupełnie inne wartości.

 

To jest oczywiste. Przypuszczam, że Kolega sprawdził nacisk dla załadowanej jak zawsze na wyjazd przyczepki :hmm:

Ja na przykład mam już stałe miejsca przeznaczone na różne rzeczy i tego najczęściej się trzymam.

Jeśli przychodzi mi coś zmienić, to zakładam wagę do sprawdzenia i tyle.

Maksymalnego nie przekraczam, ale staram się być blisko niego (mniej od max o ok. 5 - 10 %), wtedy najlepiej mi się jeździ.

 

 

Szczerze to jeśli DMC przyczepy nie przekracza 1600kg to zostawiłbym koło na 150kg nacisku, bardzo sobie klienci chwalą koła pompowane, podobno niezawodne na polach kempingowych ;)

 

Dokładnie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.