Skocz do zawartości

HOBBY CLASSIC 420.


Roobertino

Rekomendowane odpowiedzi

Robak, niezaprzeczalnie masz rację,

Pionierem to ja jestem biorąc pod uwagę że to moja pierwsza przyczepka.

 

W myśl: lepiej konserwować niż naprawiać, wyczyściłem podłogę.

Ponieważ istniejące zabezpieczenie było bardzo stare (aczkolwiek wyglądało ładnie) skruszało i łatwo odpadło odsłaniając żywą sklejkę.

I tu zaskoczę wszystkich bo zastosowałem materiał z innej branży tj olej do tarasów marki OSMO

http://www.osmo.com.pl/pl/lazura_do_ochrony_drewna.php

Rozprowadza się ładnie.

Na dalsze efekty przyjdzie nam poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Robak, niezaprzeczalnie masz rację,

Pionierem to ja jestem biorąc pod uwagę że to moja pierwsza przyczepka.

 

W myśl: lepiej konserwować niż naprawiać, wyczyściłem podłogę.

Ponieważ istniejące zabezpieczenie było bardzo stare (aczkolwiek wyglądało ładnie) skruszało i łatwo odpadło odsłaniając żywą sklejkę.

I tu zaskoczę wszystkich bo zastosowałem materiał z innej branży tj olej do tarasów marki OSMO

http://www.osmo.com.pl/pl/lazura_do_ochrony_drewna.php

Rozprowadza się ładnie.

Na dalsze efekty przyjdzie nam poczekać.

Te narożnik dałeś tez z tyłu ? Pokaż efekt końcowy każdego narożnika ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucha sklejka jest bardzo chłonna i nawet po nałożeniu dwóch warstw widać matowość powierzchni czyli preparat się wchłonął.

post-20247-0-92041900-1465626613_thumb.jpg

post-20247-0-36937800-1465626648_thumb.jpg

Kolejne malowanie zrobię za rok lub dwa - jak to się postarzeje. Aczkolwiek impreza wyszła nie tania bo wydałem 160 zł.

Narożniki "okapniki czy kapinosy" jak poobserwowałem zdają egzamin (woda do góry nie płynie), i tu sugestia wymiary zewnętrzne trójkąta to min. 30x30 cm.

Na zdjęciach widać zły stan podłogi w narożnikach, zobaczymy na ile pomysły forumowiczów przedłużą żywotność podłogi. Można się czepnąć do niechlujstwa ale jak większość sugeruje - masy uszczelniającej lepiej jak jest dużo więcej niż odrobina za mało.

post-20247-0-86644400-1465626479_thumb.jpg

post-20247-0-88736700-1465626558_thumb.jpg

W między czasie zrobiłem wcinkę (trójnik) w instalację gazową do odbiorników zewnętrznych typu grill czy kuchenka w przedsionku.

post-20247-0-89168400-1465626684_thumb.jpg

PS

Teraz widzę jak to hobby mnie pochłonęło - a tego się nie spodziewałem.

Ale wszystkie przyjemności kosztują.

 

Byry: zrobiłem wszystkie cztery narożniki (bo wszystkie tego wymagały)

Edytowane przez Malinki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Historia się powrarza , nasza malinowa perełka po 4 latkach odjeżdża z nowym właścielem. W nas zaszczepiła karawaning więc mamy nadzeję że jej misja będzie kontynuowana. Darkowi (forumowy kolega) życzymy powodzenia.

IMG_20180819_192222.thumb.jpg.b1bbc70a959460d76e1fd0ffd9e62e0a.jpg

Wracamy do szykowania następcy. Teraz będzie ON, Burstner belcanto 460 TS z 2008 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z zakupu. Pierwszy wyjazd z przyczepką w Bieszczady był cudowny ? Nie mogę doczekać się kolejnego, a zanim to nastąpi zawsze można coś pogrzebać przy sprzęcie - coś do roboty zawsze człowiek sobie znajdzie. Tomkowi dziękuję bardzo za czas, który poświęcił na robienie zdjęć i odpowiadanie na moje liczne przed zakupowe pytania. "Wyprawka", którą dostałem od Edytki pozwoliła mi praktycznie dzień po zakupie pojechać na wycieczkę ? DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.