Skocz do zawartości

Zaczep przyczepy


MARECKI

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie Witam Wszystkich Karawaniarzy. Mam ( Duży-mały )problem . Zostałem nowym posiadaczem posiadaczem przyczepki Swift Sprite i podczas transportu do domu zauważyłem że zaczep obrócony jest na bok, a co za tym idzie istnieje możliwość wypięcia z haka. Po dotarciu do domu i odpięciu od auta okazało się ze zaczep obraca się wokół osi, a moje pytanie . GDZIE JEST PROBLEM. Proszę o jakieś sugestie w tej sprawie. Z góry wielkie Dzięki. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu kupiłeś przyczepę czy karawan? Bo na tym forum akurat karawaniarzy nie ma... a jeśli masz problem z przyczepą to przydałaby się jakaś fotka tego zaczepu. I dla przypomnienia wszyscy fajni forumowicze zaczynają na forum od powitalni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem nowym posiadaczem posiadaczem przyczepki Swift Sprite

 

raczej posiadaczem przyczepki

 

zapodaj jakimś zdjęciem tego zaczepu, co to za zaczep?

 

czekamy i pomożemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i od razu z góry przepraszam za ( karawaniarzy ) , miało być MIŁOŚNICY KARAWANINGU bow.gif nawet lepiej brzmi.

Zapodam kilka fotek jakie zrobiłem ( dwie zaczepu i budki )

 

post-9342-0-83365100-1335202092_thumb.jpgpost-9342-0-37568900-1335202164_thumb.jpgpost-9342-0-02059200-1335202198_thumb.jpg

Rozebrałem zaczep , wyjąłem tuleje ( suwadło ) i nie ma tam żadnego prowadzenia , ani nic co ustalałoby położenie zaczepu.

Jeżeli możecie to POMÓŻCIE. Marek

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i od razu z góry przepraszam za ( karawaniarzy ) , miało być MIŁOŚNICY KARAWANINGU bow.gif nawet lepiej brzmi.

Zapodam kilka fotek jakie zrobiłem ( dwie zaczepu i budki )

 

post-9342-0-83365100-1335202092_thumb.jpgpost-9342-0-37568900-1335202164_thumb.jpgpost-9342-0-02059200-1335202198_thumb.jpg

Rozebrałem zaczep , wyjąłem tuleje ( suwadło ) i nie ma tam żadnego prowadzenia , ani nic co ustalałoby położenie zaczepu.

Jeżeli możecie to POMÓŻCIE. Marek

 

Powinna być śruba wkręcana w trzpień suwadła. Ona uniemożliwia obracanie.Ta śruba przemieszcza się wraz z suwadłem (przód < > tył) w szczelinie wzdłużnej tej nieruchomej części , w której suwadło się przemieszcza.Albo odwrotnie . Na stałe w obudowie a przesuwa się w szczelinie suwadła.

Zwróć uwagę czy rura suwadła kończy się regularnie. Może być tak że pękła w miejscu śruby i reszta tkwi wewnątrz.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszedłem zobaczyć jeszcze raz ( dokładnie ) cały zaczep oraz suwadło i niestety nie ma tam nic co może ustalać położenie zaczepu. Suwadło jakieś dziwne , od przodu tylko dwa otwory do mocowania zaczepu , a z tyłu

jakby przyspawana grubsza podkładka , która ciągnie przyczepę , są dwie tuleje ( chyba bakielit-brązowe ), mają po 5-6 cm, od góry otwór na kalamitkę do smaru, a od dołu nic (pełna obudowa), tylko lekkie wgniecenie aby tuleje się nie obracały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszedłem zobaczyć jeszcze raz ( dokładnie ) cały zaczep oraz suwadło i niestety nie ma tam nic co może ustalać położenie zaczepu. Suwadło jakieś dziwne , od przodu tylko dwa otwory do mocowania zaczepu , a z tyłu

jakby przyspawana grubsza podkładka , która ciągnie przyczepę , są dwie tuleje ( chyba bakielit-brązowe ), mają po 5-6 cm, od góry otwór na kalamitkę do smaru, a od dołu nic (pełna obudowa), tylko lekkie wgniecenie aby tuleje się nie obracały.

 

 

Czyli to taki sobie KNOTT ?

 

 

Więc ta podkładka w nieuszkodzonej formie powinna być kształtu (mniej więcej) deski klozetowej czyli okrągła lecz na pewnym odcinku płaska . Ta płaska płaszczyzna uniemożliwia obracanie. Przyjrzyj się tej podkładce czy nie jest na krawędzi dziwnie wytarta . To wypłaszczenie może być wytarte i podkładka stała się w pełni okrągła.

 

Zrób fotkę tej końcówki suwadła . przeczytaj na tabliczce znamionowej model zaczepu p/p będzie "KNOTT xxxx"

 

Tu jest lepsza fotka. Obrazująca jak powinno wyglądać zakończenie suwadła.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zaczepie (Alko 150V) jak to nazwaliscie ta "podkladka" jest kwadratowa - ona razem z suwadlem przesuwa sie przod - tyl, uniemozliwa obrot suwadla, pozwala tylko na wychylenia rzedu kilku stopni w kazda ze stron.

Jeszcze nie widzialem zaczepu ktory pozwala na pelen obrot .

Edytowane przez maciej_p (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaczepie napisane jest KNOTT model KF13 od 750 do 1300 kg. Podkładka idealnie okrągła, bez jakichkolwiek ubytków i braków

 

Na drugim zdjęciu z mojego poprzedniego posta masz KNOTT'a KF17 a KF13 jest identyczny. Czyli masz do wymiany suwadło bo tam na końcu nie może być okrągłe.

Obejrzyj kanał suwadła , będzie miał kształt tożsamy z kształtem tej podkładki jaką widzisz na drugiej fotce .

 

Tu masz ofertę z Twoim suwadłem.

http://bhlew.info/sk...?id_product=628

Zanim zakupisz to sprawdź czy kanał suwadła ma wyraźne krawędzie wzdłużne ,Jeśli jest też wyrobiony to lepiej cały zaczep kupić.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że temat można zamknąć. Prawdopodobnie suwadło było nie oryginalne, wymiana na oryginał załatwiła temat. Jeszcze raz Wielkie dzięki za pomoc. Teraz zabawa z obrysówkami na diodach.Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam . Mam ten sam problem mój zaczep marki Peitz kf13 też się obraca wokół własnej osi czy to normalne czy cos jest nie tak .

 

jak możesz to zapodaj jakieś fotki, a zobaczymy co da się zrobićhappy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.